fbpx
Kripto Para

PooCoin Nedir? Nasıl Alınır?

PooCoin, diğer kripto para birimlerinin aksine direkt olarak fiat para ile satın alınamayan bir birimdir. PooCoin’i satın almak için ilk olarak herhangi bir borsadan bitcoin satın almalısınız. Daha sonra bu parayı, takas etme işleminin teklif edildiği bir borsaya aktararak PooCoin’i satın alabilirsiniz. Peki PooCoin nedir? Nasıl Alınır? Tüm ayrıntılar yazımızda…

PooCoin Nasıl Satın Alınır?

  • İlk olarak Coibase’e kayıt olmanız gerekmektedir.

Büyük kripto para birimlerinden olan Bitcoin ya da Ethereum’dan birini almanız gerekeceği için Coinbase’de hesabınız olması gerekmektedir. Buna ek olarak Coinbase’e kayıt olup 100$ değerinde kripto para aldığınız zaman 10$ değerinde BTC kazanmış olursunuz.

  • İkinci adımda, itibari para ile jeton satın almanız gerekmektedir.

KYC olarak adlandırılan müşteriyi tanıma ve doğrulama sürecini geçtikten sonra, bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekmektedir. Bu kısımda herhangi bir kredi ya da banka kartı sağlamayı ya da banka havalesi yapmayı tercih edebilirsiniz. Burada bilmeniz gereken nokta, kartları kullanırken sizden daha yüksek ücret alınmasıdır. Kartları kullanırken sizden daha yüksek ücret alınsa da çok daha hızlı bir şekilde işleminizi tamamlayabilmektesiniz. Banka havalesini kullanırken ise bulunduğunuz ülkeye göre işlem hızı artabilmekte ya da azalabilmektedir. Buna ek olarak banka havalesini kullanarak yaptığınız işlemler daha ucuz bir şekilde halledilmektedir. Ödeme yönteminizi belirledikten sonra sol üst kısımda bulunan Ticaret butonuna basarak satın almak istediğiniz parayı seçebilirsiniz. İşleminizi onayladıktan sonra kripto paranızı almış olursunuz.

  • Sonrasında aldığınız kripto paraları bir altcoin borsasına aktarmalısınız. Altcoin borsası içerisinde kriptolarınızı PooCoin ile taka edebilirsiniz.

PooCoin Nasıl Güvenli Şekilde Saklanır?

Satın aldığınız PooCoin’i donanım cüzdanları içerisinde saklayabilirsiniz. Donanım cüzdanları, mini bilgisayarlar olarak ifade edilebilmektedir. Sizin için uygun olan kripto para cüzdanını belirleyerek PooCoin birimlerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

Donanım cüzdanlarını kullanarak kripto paralarınızı güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra kripto paranızla ticaret işlemlerini yaparken şifreli bir VPN kullanarak siber korsanların hassas bilgilerinizi çalmasını engelleyebilirsiniz. Özellikle halka açık bir WI-FI  ile ticari işlemlerinizi sürdürüyorsanız NordVPN tarzı güvenli VPN bağlantılarını kullanmanız gerekmektedir. Bu gibi VPN programları ile konumuzun nerede olduğu fark etmeden işlemlerinizi güvenli bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

Farklı kripto paralarla ilgileniyorsanız, trend olan “PancakeSwap Güvenilir mi?” konusuna bir göz atabilirsiniz.

Nakit Olarak PooCoin Alınabilir mi?

PooCoin’i nakit olarak almanızın doğrudan bir yolu bulunmamaktadır. PooCoin’i sadece Bitcoin ve benzeri büyük kripto paraları alıp altcoinlere aktararak o kısımda satın alabilirsiniz. Buna ek olarak PooCoin almak için LocalBitcoins ve benzeri Pazar yerlerini de kullanabilirsiniz. Eşler arası Bitcoin borsası olan LocalBitcoins, kullanıcıların birbirlerine Bitcoin alıp satabildiği bir platformdur. Farklı ödeme yöntemlerinin bulunduğu bu platformun dezavantajları ise, güvenlik sorunları yaşanabilmekte ve fiyatlar diğer platformlara göre daha pahalı olabilmektedir.

Diğer bir PooCoin satın alma yöntemi de kredi kartlarıdır. Özellikle Changelly platformu, kredi kartı ile PooCoin alabilme şansınızın olduğu güvenli bir platformdur. Hızlı bir şekilde coinlerinizi almanızı sağlayan Changelly’nin ara yüz kullanımı da oldukça basittir.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu