fbpx
Kripto Para

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Kripto para, son dönemde yatırımcıların ve birçok kişinin dikkatini çeken adını sık duyduğumuz bir terimdir. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi dolayısıyla değişen yatırım tercihleri ile birlikte kripto para borsaları da hayatımıza girmiştir. Sanal bir varlık olarak da değerlendirilebilen kripto paraların çoğu, herhangi bir merkeze bağlı olmayan bir sisteme sahiptir. Tamamen dijital ortamda oluşturulan şifrelenmiş sanal para olarak kullanılan kripto paralar, farklı birçok seçenekle sunulmaktadır. Özellikle Bitcoin, kripto para birimlerinin başında gelen ve en yaygın bilinen isimdir. Elbette ki kripto paralar sadece Bitcoin ile sınırlı değildir, bunun yanında popüler birçok altcoin de bulunmaktadır. 

Güvenilir kripto para siteleri

Kripto para satın almak ve bu alana yatırım yapmak, uzun vadede ciddi kazanımlara yol açabilen bir durumdur. Tabi burada önemli olan nokta, güvenilir bir kripto para borsası tercih etmektir.  Farklı komisyon oranlarına sahip, çeşitli sistem ve altyapılarla oluşturulan kripto para borsaları mevcuttur. Bunların arasında en güvenilir ve birçok kişinin tercih ettiği siteler, kripto para yatırımı düşünen kişilerin ilk olarak tercih etmesi gerekenlerdir. En iyi ve güvenilir 5 kripto para sitesini gelin hep birlikte inceleyelim.

  1. Binance

Özellikle günlük ziyaretçi sayısı 30 milyonu bulan Binance, güvenilir kripto para borsaları sıralamasında en başta gelmektedir. Sahip olduğu 258 farklı Coin’i 876 farklı para birimine değiştirilme imkânı sunan Binance, en büyük yabancı kripto para platformlarından biridir. Mobil veya bilgisayar üzerinden bağlanılan bu site, olukça kolay ve rahat bir kullanım sunmaktadır. Türkçe dil desteğinin olması da bir avantaj olan bu site, en çok tercih edilen isimlerdendir. Özellikle düşük komisyon oranları sunan Binance, bu hizmeti yüksek güvenlik önlemleriyle gerçekleştirmektedir.  Binance, sunduğu sayısız altcoin ve güvenilirliği ile yatırımcıları memnun eden güvenilir bir kripto para sitesidir.

  1. Coinbase

Bilinen en eski borsalardan olan Coinbase, güvenilirliği ile tercih edilen bir diğer kripto para sitesidir. 43 milyonu aşkın yatırımcıya hizmet veren Coinbase, onlarca ülkede tercih edilen bir sitedir. Düşük komisyon oranları ve sahip olduğu farklı altcoinlerle birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip olan Coinbase, sade bir ara yüze sahip olan kolay kullanım sunan sitelerdendir. Her gün 5 milyonu geçen kullanıcı ziyareti ile Coinbase, adını güvenilir kripto para siteleri arasına yazdırmaktadır.

  1. Kraken

2011 yılında faaliyete başlayan ve Amerika merkezli olarak kurulan Kraken, dünyanın en büyük coin borsalarından biridir. Yüksek güvenlik önlemleri ve hızlı işlem seçeneği sunan Kraken, günlük 1 milyar dolara yakın işlem hacmine sahiptir. Komisyon oranı yazımızın listemizin başında bahsettiğimiz borsalara göre biraz daha fazla olsa da, Kraken güvenilirliği ve avantajları ile binlerce insanın tercih ettiği kripto para siteleri arasında bulunmaktadır. 

  1. BtcTurk

Türkiye’nin en büyük kripto para platformu olan BtcTurk, güvenilirliği ve sistemi ile birçok yatırımcıdan tam not alan kripto para sitelerinden birisidir. BtcTurk, 14 coin ve 39 çift üzerinden işlem yapma imkânı sunması ile oldukça tercih edilmektedir. Toplam 6 milyar TL iş hacmi bulunan bu site, kolay bir kullanım imkânı sunmaktadır. Birçok bankayla anlaşması bulunan ve hızlı para yatırıp çekme imkanı sağlayan BtcTurk, kademeli olarak artan komisyon oranları ile hizmet vermektedir. Yüksek güvenlik önlemleri ve sunduğu avantajlarla BtcTurk, en güvenilir yerli kripto para siteleri arasında bulunmaktadır.

  1. Paribu

2017 yılı itibari ile hizmet vermeye başlayan ve 1 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan Paribu, yine merkezi Türkiye olan bir platformdur. Hızlı ve kolay kullanım sunan Paribu, 22 coin ve 22 çift işlem yapma imkânı sunmaktadır. Bu anlamda yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği bu borsa, kademeli komisyon sistemi ile çalışmaktadır. Diğer sitelerde bulunan kredi kartı ile alışveriş bu site için de geçerlidir. Yüksek işlem hacmi ve güvenlik önlemleri ile Paribu, en güvenilir yerli kripto para siteleri arasındadır.

kripto paralar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz kripto para nedir ve nasıl yatırım yapılır adlı yazımızı okuyabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu