fbpx
Garanti BankasıKOBİ

Garanti Bankası KOBİ Kredisi Kampanyaları (KGF Kefaletli)

Garanti Bankası KOBİ bankacılığı hizmetlerinin en yoğun şekilde devam ettirildiği bankalardandır ve müşteri portföyündeki KOBİ sayısı oldukça fazladır. Bu kapsamda KOBİ’lere özel kredi kampanyaları düzenleyen ve çeşitli eğitimler de veren Garanti, müşteri tabanında hızla yayılmaya devam etmektedir.

KOBİ’lerin ihtiyaçlarını düşünerek düzenlediği kredi kampanyalarını çeşitli başlıklar altında toplayan Garanti’nin sağladığı finansmanlar;Ticari Taksitli Kredi, Nakdi ve Gayri Nakdi Ticari Kredi, Kredi Garanti Fonu (KGF) Destekli Kredi, Döviz Kredi, Dış Ticaret Kredisi ve  Proje Kredisi’dir.

Ticari Taksitli Krediler

Esnaf ve KOBİ özelinde ticari taksitli kredi imkanı sunan Garanti 48 ay vade ve % 1,48’den başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaçların karşılanmasını sağlayabilmektedir.

Çok kısa bir süre içerisinde şubeye gitmeden de iletilebilen kredi başvurusu sonrasında KOBİ ve esnaf ihtiyaç duyduğu sermayeyi anında tahsis etme imkanına da sahiptir. Garanti’de hesabı olmayan KOBİ’lerin ise hesap açılışı için şubeye gitmesi gerekmektedir.

Ticari Taksitli Kredi Hesaplaması

Ticari taksitli kredi kullanacak tüketiciler 20 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını % 1,68 faiz oranı, 20 bin TL – 50 bin TL aralığındaki ihtiyaçlarını % 1,64 faiz oranı, 50 bin TL – 100 bin TL aralığındaki ihtiyaçlarını % 1,59 faiz oranıyla karşılayabilmektedir.

Bu kapsamda 10 bin TL’lik ticari taksitli kredi çeken KOBİ’ler:

 • 12 ay vade için her ay 947 TL, toplamda 11.358 TL ödeme,
 • 24 ay vade için her ay 530 TL, toplamda 12.712 TL ödeme,
 • 36 ay vade için her ay 393 TL, toplamda 14.160 TL ödeme,
 • 48 ay vade için her ay 327 TL, toplamda 15.700 TL ödeme yapmalıdır.

25 bin TL’lik ticari taksitli kredi çeken kobiler:

 • 12 ay vade için her ay 2.359 TL, toplamda 28.312 TL ödeme,
 • 24 ay vade için her ay 1317 TL, toplamda 31.608 TL ödeme,
 • 36 ay vade için her ay 976 TL, toplamda 35.128 TL ödeme,
 • 48 ay vade için her ay 810 TL, toplamda 38.868 TL ödeme yapmalıdır.

Kampanya ile başvuru iletilebilecek en yüksek limitli kredi 50 bin TL’dir.

Kredi Garanti Fonu (KGF) Destekli KOBİ Kredisi

Yatırım yapmak ya da ihtiyaçlarını karşılamak üzere sermaye arayışında olan KOBİ’ler Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (PGS) sayesinde ortaya çıkarılan Kredi Garanti Fonu (KGF) desteğiyle 12 milyon TL’ye kadar teminatlı kredi çekebilmektedir.

Krediye başvuru yapmak isteyen tüketiciler Garanti’nin internet sitesi aracılığıyla KGF kefalet başvurusunu iletebilir ve kısa süre içerisinde tahsis gerçekleştirebilir.

 • KGF desteğiyle temin edilebilecek kredinin üst limiti 12 milyon TL, teminat oranı ise % 90’dır.
 • Kampanya kapsamında ne fazla 12 ay ödemesiz dönem oluşturulabilir.
 • Kredi vadesi en az 6, en fazla 60 aydır.
 • İhracat yapan KOBİ’ler için KGF teminat oranı % 100’dür.
 • Başvurusu kabul edilen KOBİ’lerin kullanacağı kredi içerisinden % 0,03 oranında KGF fon katılım bedeli ödemesi yapmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için 444 56 24 numaralı KOBİ hattı aranabilir.

Döviz Kredisi

İhracatçı KOBİ’lerin döviz ihtiyacını karşılamak ve yatırım yapabilmek için ihtiyaç duyduğu sermayenin sağlanabilmesi için hazırlanan bu kampanya kapsamında döviz kredisi, dövize endeksli kredi, döviz çek iştira kredisi ya da altın kredisi kullanmak mümkündür.

İhracat yapan ya da ihracat sayılabilecek satış veya teslimler yaparak döviz kazanan KOBİ’ler ihracat taahhüdünü yerine getirmesi halinde döviz kredilerinden yararlanabilir.

İhracat yapan KOBİ’lere sağlanan kredilerden vergi, resim, harç ya da fon katılım bedeli alınmaz.

garanti bankasi kobi kredisi kampanyalari kgf kefaletli
Garanti Bankası KOBİ Kredisi

Proje Kredisi

Proje bazlı kredi kullanmak isteyen KOBİ’ler Garanti’den yardım alabilir. Düzenlenen kampanyalar kapsamında Güneş Enerjisi Kredisi ve KOSGEB kredilerinden Garanti aracılığıyla yararlanmak mümkündür. Proje kredisi kapsamında ya da diğer kredilerin dahilinde değerlendirmeye alınamayacak türde bir girişimi olan KOBİ’ler için proje kredisi başlığı altında özel çözümler de üretilebilmektedir. Proje hazırlandıktan sonra kredi başvurusu yapmak için Garanti şubeleri ziyaret edilebilir.

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden Garanti Bankası Kredi Başvurusu konulu bölüme buradan ulaşabilir ve ilgili içeriğimizi okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu