fbpx
EFT HavaleEFT SaatleriGaranti Bankası

Garanti Bankası EFT Ne Zaman Karşı Hesaba Geçer En Son EFT Saati

Garanti Bankası özel bir teşvik ile kurulmuştur ve uzun bir zamandır hayatımızdadır. Dijital Bankacılığı’nda lideri konumunda olan Garanti Bankası, müşterilerinin çıkarlarını koruması ve daha sağlıklı para transferleri yapabilmesi adına, bazı düzenlemeler yapmıştır. Kredi faiz oranlarını düzenlemesiyle bu adımı yapan banka, eft saatlerinde de bazı değişimler gerçekleştirmiştir. Eft saatlerinin 15 dakika ileriye almış ve müşterilerine ayrıcalık sunmuştur. Böylece Garanti Bankası Müşterileri banka hesaplarında, başka bir hesabına para transferi yaparken 15 dakika avantajından yararlanabiliyor. Ayrıca Garanti bankasından internet bankacılığı, mobil bankacılık şube ve telefon bankacılığı kanalları ile de, sorunsuz EFT işlemleri yapılabiliyor.

Eft ne zaman hesaba geçer?

Eft’niz eğer Garanti Bankası mesai saatleri içerisinde gönderildiyse, Garanti EFT ne kadar sürer sorusunun cevabı; anında hesaba geçer şeklindedir. Yani 2 dakika gibi bir süre içerisinde, paranız hesabınızda olur. Fakat Garanti Bankası’nın EFT saatlerine dikkat etmenizi öneririz. Ayrıca hafta sonu gönderimleriniz, Pazartesi günü eft saati başlangıcından itibaren hesaba geçer. Bunun dışındaki gönderiler, az öncede belirtmiş olduğumuz gibi anında hesaba geçmektedir.

Garanti Bankası Eft Saatleri

Garanti Bankası EFT’ler saat 09.00’da başlamaktadır. Daha sonra bitiş saati ise, 17.15 olarak belirlenmiştir. Bu saatler aralığındaki yapmış olduğunuz transferlerde gönderilen paralar, karşı tarafın hesabına anında geçiyor. Garanti Bankası hesabınızı kullanarak 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz bir EFT işlemi ise, diğer bankalarda olduğu gibi bir sonraki güne sarkıyor. Cuma günü 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi ise, Pazartesi günü eft saatlerine sarkıyor.

Garanti Bankası Eft işlem süresi ise, durumuna göre değişiyor fakat genel olarak 5 dakika gibi bir sürede tamamlanıyor. Yalnız bankanın işlem yoğunluğunu da el alırsak eğer, bu süre 30 dakikaya kadar çıkabiliyor. Bu yüzden Eft işlemlerinizi yaparken, yukarıdaki yazılı saatleri ve aynı zamanda bankanın yoğun olması durumunu unutmamalısınız.

Garanti Bankası Eft Sorgulama

Gerçekleştirdiğiniz EFT, herhangi bir sebepten dolayı karşı tarafından hesabına geçmemiş ya da gözükmüyorsa, eft sorgulaması yapmanız gerekir. Garanti Bankası EFT Sorgulama işlemini yapmadan önce, mutlaka saatinizi kontrol edin. Çünkü gönderdiğiniz eftden sonra, en az 30 dakika sonra kontrol ediniz. Çünkü gecikmelerden dolayı bir aksaklık ya da görülmeyen bazı problemler olmuş olabilir.Makul süreler aşılmış fakat sebeplerden dolayı para karşı tarafından hesabına geçmemiş ise, birinci adım olarak EFT işleminizi ardından hesap bilgilerinizi kontrol etmelisiniz.

garanti EFT ne kadar sürer
Garanti EFT ne zaman karşı hesaba geçer

Hesap bilgilerinizde de bir sorun görünmüyorsa diğer bir adım olan banka sorgulaması yapmalısınız. Bunun için herhangi bir Garanti Bankası şubesini arayabilir ve detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu işlemi ayrıca telefon bankacılığı ile de yapabilirsiniz. Banka müşteri hizmetleri gönderici ve alıcı hesap bilgilerinin doğruluğunu, uyuşup uyuşmadığını kontrol etmekte ve gerektiği durumlarda eft’nin geri iadesini yapacaktır.

Tüm bankaların EFT saatleri ile ilgili tablomuz için ayrıca bilgi edinebileceğiniz bu bölümü de inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu