fbpx
FindeksKredi Notu

Findeks Kredi Notu Paket Ücretleri Ne Kadar (Paketler)

Bankalara yapılan kredi başvurularında kullanılması için geliştirilen kredi notu algoritması vadeli satış yapan çeşitli kurumlar tarafından da sık kullanılmaya başlanınca günlük hayatta oldukça önemli bir konu haline geldi. Tüketicilerin kredi notunu öğrenebilmesinin yanı sıra firmalara da özel abonelik paketleri hazırlandı ve bu kapsamda her grubun kendi özelinde hazırlanan fiyat teklifinden yararlanması mümkün kılındı. Bu açıdan findeks kredi notu paket ücretleri ne kadar, sorgulama nasıl yapılır ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Findeks Kredi Notu

Findeks, aslında yıllardır bankaların tuttuğu kredi kayıtlarını bir araya getirip derecelendiren ve tüketici adına daha okunaklı bir rapor hazırlayan kurumdur. Yani kredi notunu Findeks belirlemez, Findeks sadece bankaların zaten tuttuğu kredi kayıtlarını bir araya getirir ve tüketici için anlamlı bir bütün oluşturur.

Bu açıdan kredi notuyla ilgili bir sorun yaşandığında muhatabın Findeks değil KKB yani Kredi Kayıt Bürosu olduğunu bilmek gerekir.

Kredi notu banka kredisi çekmek, taksitli alışveriş yapmak, senet almak vb. için büyük önem arz etmektedir. Geçmiş dönemlerde girdiği borç ilişkisine istinaden sorumlulukların ne derece yerine getirildiğini bilmek herkes için önemlidir ve kredi notunun yüksek bir seviyede tutulması ciddi avantajlara sahip olunduğu anlamına gelebilir.

Findeks Kredi Notu Ücretleri

Findeks’in kredi notu ücretlerini bireysel kullanım ve ticari kullanım olarak ikiye ayırmak gerekir.

Bireysel Paket Ücretleri

Findeks’e üye olduktan sonra düzenli olarak kredi notunu sorgulamak isteyen tüketiciler tarafından tercih edilmesi mantıklı olan bireysel paketlerin ücreti aylık 5,50 TL’den başlamaktadır.

Yıl içerisinde 12 kere sorgulama yapmak isteyen tüketiciler için hazırlanan Klasik pakete aylık 5,50 TL, yıl içerisinde 12 kere sorgulama yapıp kredi notu düştüğünde bildirim almak isteyenler için hazırlanan Gold Takipçi pekete aylık 8 TL, yıl içerisinde 12 kere sorgulama yapıp ihtiyaç duyduğu anda konusunun uzmanı kişilere kredi notuyla ilgili en fazla 3 kere danışmak isteyenler için hazırlanan Gold Danışmanlık pakete aylık 8 TL, Yıl içerisinde 12 kere sorgulama yapıp hem kredi notu düştüğünde bildirim almak hem de 3 kere uzmanlara danışmak isteyen tüketiciler için hazırlanan Premium pakete aylık 13 TL ödeme yapmak gerekir.

Ticari Paket Ücretleri

Kurumsal ihtiyaçlar için kullanılmak üzere Findeks’in abonelik paketlerinden satın almak isteyen ticari işletmelerin farklı kişilerin kredi notunu sorgulayabilmesi için ticari paket satın alması gerekir. Yılda 100 farklı kişinin kredi notunu sorgulamak isteyen ticari işletmelerin 12 notlu risk raporu, 12 endeksli çek raporu dahil yıllık 295 TL ödeme yapması gerekir. Daha yüksek sayıda sorgulama yapması gereken ticari işletmeler Findeks ile temas kurarak özel çözüm üretilmesini de talep edebilmektedir.

findeks paket fiyatları
findeks kredi notu paket ucretleri

Başkasının Kredi Notu Sorgulanabilir Mi?

Bireysel paket satın alan tüketicilerin farklı bir kişinin kredi notunu sorgulaması mümkün değildir. Raporlar sadece üyeliğe istinaden tanımlanan kişiye teslim edilir. Ticari paket satın alan tüketiciler ise paket sınırları dahilinde diğer kişilerin kredi notunu sorgulama hakkına da sahip olur.

Sitemizde yer alan Findeks Çek Endeksi Nedir Öğrenme Ücreti Ne Kadar konulu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu