fbpx
Sıfır Faizli Krediler

Faizsiz Araba Nasıl Alınır En Kolay Yöntemler

Bankaların düşük faizli kampanyaları otomobil satış mağazaları tarafından da size aktarılır. Otomobil firmaları o otomobilin tüm ücretlerini bankadan zamanında tahsil edeceği için sizi bu konuda ikna etmeye çalışacak ve dolayısıyla size ve bütçenize en uygun kredi fırsatını yaratmak için çalışacaklardır. Bunun için önünüze sunulan seçenekleri değerlendirebilir size uygun gelen alternatiften banka farkı gözetmeksizin faydalanabilirsiniz. Bunun için öncelikle alacağınız arabaya karar vermiş olmanız gerekir.

faizsiz araba almak
faizsiz arac kredisi nasil alinir

Araba Alırken Buraya Dikkat !

Alacağınız ya da almayı düşündüğünüz araba için öncelikle piyasa araştırması yapıp aracın değerini tespit etmelisiniz, aynı marka ve model için çok fazla fiyat alabilirsiniz. Bu durum tabii ki aracın kilometresi, kaza durumu, teknik ve mekanik bakım ve diğer özellikleri ile alakalı olarak değişecektir. Bunun yanı sıra aynı araç için iki ayrı bayii arasında bile fiyat farkı söz konusu olabilecektir. Aracınıza ve sizin için gerekli olan kredi miktarına karar verdikten sonra bankaların faizsiz kredi kampanyaları için tek tek bankalarla görüşmeli ve bu görüşmeler ışığında sizin için uygun kampanyayı seçmelisiniz.

Otomotiv Üreticilerinden Sıfır Faizli Araba Kampanyası

Sıfır faizli araba almak isteyen kişiler eğer 0 km araç almayı düşünüyorlarsa, bu konuda kesinlikle daha fazla alternatifin bulunduğunu söyleyelim. Bir çok marka kendi modelleri arasında sıfır faizli araba kampanyası düzenlemektedir. Bu kampanyalarda; vade süresi ve çekilebilecek kredi miktarı bazen modele göre bazen markaya göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Şimdi sizlere bu kampanyaları da aktaralım.

Hangi Araba Markaları Faizsiz Kredi Veriyor

Peugeot

Peugeot 208 modelinde 15.000 TL 15 ay vadeli faizsiz kredi desteği, 308 modelinde 20 bin TL 20 ay vadeli faizsiz kredi desteği, 301 modelinde 20 bin TL 20 ay vadeli faizsiz kredi desteği, Partner modelinde 30 bin TL faizsiz kredi desteği, Bipper modelinde 15 bin TL faizsiz kredi desteği sunulmaktadır.

Ford

Ford Fiesta da 24 bin TL 20 vadeli faizsiz kredi desteği, 18 bin TL ‘ye 18 ay vadeli faizsiz kredi desteği ile yine Ford Focus, C-MAX, Mondeo, Kuga, S-MAX ve Galaxy için ise 24 bin TL 20 ay vadeli sıfır faizli kredi desteği sağlanır. Ticari modellerden Ford Transit ve Ford Transit Connect ‘de de 18 bin TL 18 ay vadeli faizsiz kredi desteği sağlanmaktadır.

Toyota

Toyota Auris, Corolla, Verso ya da Toyota Rav4 modelinde 0 faizli kredi desteği sağlanmaktadır.

Renault

Talisman ile Megane modelleri için Renault ‘dan 24 bin TL 24 ay vadeli faizsiz kredi desteği sağlanır.

Hyundai

İ10 modelinde 12 bin TL 12 ay vadeli faizsiz kredi desteği, İ20 modelinde 15 bin TL 15 ay vadeli kredi desteği, İ30 modelinde 30 bin TL 15 ay vadeli kredi desteği sağlanmaktadır.

Opel

Opel ‘in yeni kasa Insignia için düzenlediği sıfır faizli kredi kapsamında; 36 bin TL 12 ay vadeli kredi tahsisinde bulunmaktadır. Herhangi bir faiz yoktur. Opel Astra da da; 12 bin TL 12 ay vadeli olacak şekilde sıfır faiz desteği sunulmaktadır.

Fiat

Fiat araç firması Doblo ve Fiorino gibi ticari tip araçlarda 30.000 TL’ ye kadar faizsiz kredi verileceğini duyurmuştur. Bu uygulamayı çiftçiler için uygulamaya sokan Fiat aracı alacak kişilerden Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğuna dair belge istemiş ve 30.000 TL yüzde 0 faizli araç kredisini kendilerine çıkartmıştır. Bu faizsiz kredinin ödemeleri ise aylık olarak 1500 TL şeklinde 20 ay olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu kampanyadan yararlanan çiftçilere yıllık 500 TL değerinde araç bakım hediyesi de verilmiştir. Bu tür kampanyalar diğer otomobil şirketleri için de örnek olmuş belli bir limite kadar bu imtiyaz tanınmıştır. Kampanyalar araç firmasına, döneme ya da hedef kitlelere göre değişkenlik gösterebilir.

Faizsiz Araba Almak İçin Fırsatlar Nelerdir?

Faizsiz kredi ile araç almak için dönem dönem bu firmaları ziyaret edebilir ya da internet sitelerindeki duyuruları takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle bankalar duyuru yapma ve bilgilendirme konusunda daha aktif olup birikiminizi onlara yatırmanız için kısa mesaj, e mail, telefon gibi tüm yöntemleri kullanarak sizlere ulaşıp kampanyalardan haberdar etmektedirler. Faizsiz kredi kullanmanın banka ve otomobil şirketleri yanı sıra İslami yöntemler olarak da bilinen senetli ve teminatlı yöntemlerdir. Bu yöntemlerde özel kuruluşlar ve İslami bankalar devreye girmektedir. Özel kuruluşlardan faizsiz ev ve araba alımında en bilindik olan kuruluş Emin evim ve Emin otomotivdir.

Emin Otomotiv Fırsatı

Bu firmalar sizi hem taksitle hem de peşin ödeme ile faizsiz ev ve araba sahibi yapabilirler. Buradaki sistem ise şu şekilde devam etmektedir; Otomobil almak isteyen kişiler öncelikle Emin otomotive başvurup ne kadarlık bir araba alacaklarını belirtirler. Örneğin 20.000 TL ya da 50.000 TL Bu konuda herhangi bir üst ya da alt limit yoktur. Almak istediğiniz arabayı da belirttikten sonra kaç aylık bir ödeme planı oluşturacağınızın belirlenmesi gerekir. Böylece aylık taksit miktarınız ve araç alım süreciniz belirlenir. Bu sistemde faiz olmamasından dolayı örneğin 30.000 TL’lik bir araç almak istiyorsunuz ve ayda 1.000 TL ödeyebilecekseniz 30 ay sonra ödemeleriniz tamamen bitmiş olacaktır.

Bunun için öncelikle karşılıklı güvenilirliği sağlamak için 30 adet 1.000 TL değerinde senet imzalanır ve bu senedin 30.000 TL’lik bir aracın ‘1., 2. Ya da 3. Taksitine istinaden’ şeklinde açıklamalar belirtilerek imza altına alınır. Her ay senette konu olan miktarın emin otomotive ödenmesi ile senetler karşılıklı imha edilir. Aracın yarı ücretinin ödenmesi ile araç teslimatı yapılır ve geri kalan taksitler ödenmeye devam edilir. Burada amaç faiz vermeden senet ve taksit yöntemiyle herkesin araç sahibi olmasını sağlamaktır. Aynı yöntemler de sadece araç değil ev sahibi de olunabilmekte fakat ev sahibi olurken farklı bir uygulama olarak çekiliş yapılarak evi alacak kişi önceliği belirlenmektedir. Bu yöntem hem İslami hem güvenilirdir.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu