fbpx
Konut KredisiKredi YapılandırmaZiraat Bankası

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma ve Örnek Hesaplama

Ziraat bankası, daha önce bankadan kredi çeken müşterilerinin kredilerini yapılandırmaktadır. Banka tarafından konut kredisi faizlerinin düşürülmesinin ardından, bankadan faizler yüksekken kredi çeken tüm konut kredisi kullanan kişilerin krediler, kredi yapılandırma ile yapılandırılabilecek.

ziraat konut kredisi yapılandırma
ziraat bankasi konut kredisi yapilandirma ve ornek hesaplama

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Devlet bankalarından olan Ziraat Bankası Genel Müdürü sayın Hüseyin AYDIN, Ziraat bankasından daha önce konut kredisi çeken müşterilerin, yapılandırma olanağından faydalanabileceğini aktardı. Sayın AYDIN 2017 yılı içerisinde gerek yapılandırma kredilerinin, gerekse diğer kredi faizlerinin daha da düşeceklerini ümit ederek, bireylerin yüzünü güldürdü.

Ziraat Bankası konut kredileri kapsamı altında, düşük faizlerin yeni konutlar için geçerli olmasına rağmen, borcuna sadık olan ve zamanında ödeme yapan bireylerin, yapılandırma işlemlerinin yapılabildiğini sözlerine eklerken, faizlerde yaşanan %95 ile %0,88 arasında ki faiz indiriminin yeni kredi çeken müşterilere verilebildiğini, daha önce ki yıllarda bu oranlardan yüksek kredi çeken müşterilerin de yapılandırmaya başvuru yapabildiklerini aktardı.

Ziraat Bankası Yapılandırma Kredisi Hesaplama

Konut kredinizi Ziraat Bankasına taşımak istiyorsanız, önceden dask, dosya masrafı, kredi kullandırım ücreti, hayat sigortası gibi giderleri de hesaba katarak, Ziraat Bankasının konut kredileri departmanında diğer bankaya ait ödemelerin bir karşılaştırmasını yapmanız gerekiyor. Eğer aylık ödemelerinizde ufak da olsa düşüler görülecekse, bu sizin kârınıza ise Ziraat Bankası Yapılandırma Kredilerini tercih edebilirsiniz. Bazı durumlarda her ne kadar faiz oranları düşse de, diğer dosya masrafları Ekim ayında yapılan bir düzenleme ile kaldırılmıştı fakat bu sefer de kredi tahsis ücreti devreye girmişti. Tüm bunları göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Eğer sizlerde yeniden yapılandırma işlemi yapmak istiyorsanız, %1.02 faiz oranından yararlanacaksanız demektir. Aşağıda sizler için bir ödeme planı ve örnek hesaplama alanı oluşturduk. Buna bakarak kendi hesaplamalarınızı yapabilir veya hesaplama sitelerinden ne kadar karınız olduğunu öğrenebilirsiniz.

Verilen örnek kalan 50 ay vade ve aylık 2 bin TL için ödeme hesaplamasıdır.

                                 Mevcut Kredi  Yeni Kredi  Fark

Faiz Oranı % 1,15 % 1,02
Kalan Vade 50 49
Aylık Taksit (2) 2.000 TL 2.011 TL 11 TL
Toplam Geri Ödeme (3) 100.000 TL 99.607 TL 393 TL

rnek Kredi Yapılandırma Hesaplama Tablosu-
(Maliyeti Aşağı Çekmek için)

Mevcut Krediniz Yeni Krediniz Fark
Faiz Oranı % 1,14 % 1,03
Kalan Vade 110 104
Aylık Taksit 1.600 TL 1.603 TL 3 TL
Toplam Geri Ödeme 176.000 TL 167.903 TL 8.097 TL

Örnek Kredi Yapılandırma Hesaplama Tablosu-
(Taksit Tutarını Azaltmak İçin)

Mevcut Krediniz Yeni Krediniz Fark
Faiz Oranı % 1,25 % 0,99 % 0,26
Kalan Vade 110 110
Aylık Taksit 1.800 TL 1.454 TL 346 TL
Toplam Geri Ödeme 198.000 TL 159.940 TL

38.060 TL

Konut Kredisi Erken Ödeme Cezası ile ilgili Yargıtay tarafından verilen karar ile ilgili içeriğimizi görmek için bu bölüme göz atmanızda fayda olacaktır.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu