fbpx
İhtiyaç Kredisi

Ev Hanımlarına Bu Bankalar Anında Kredi Veriyor

Ev hanımlarının SGK’lı çalışan olmamaları nedeniyle normal şartlar altında kredi kullanma imkanı yoktur. Fakat bankacılık sistemiyle kredi notu algoritmasının giderek gelişmesi ve kredi başvuru değerlendirmeleri konusunda çok daha fazla yer tutması bazı istisnaları ortaya çıkarmıştır. Dolayısıyla söz konusu istisnalar sayesinde ev hanımları da kredi kullanabilmeye başlamıştır.

Yine de söz konusu banka ve kredi ürünlerine başvuru iletmeden önce mutlaka kredi notu sahibi olunması gerektiğini hatırlatmakta yarar var. Bu nedenle ev hanımlarına kredi veren bankalara değinmeden önce ev hanımlarının nasıl kredi notu oluşturup bu kredi notunu yükseltebileceğine kısaca değinilecektir.

Ev Hanımları için Kredi Notu Oluşturma Yöntemi

Ev hanımları daha önce herhangi bir işte çalışmamaları ve SGK kayıtlarının olmaması dolayısıyla finansal hacimleri konusunda bankaya sözlü beyan haricinde geçerliliği olan herhangi bir veri sunamaz. Kredi başvurusu konusunda bankaların da veriye ihtiyaç duyacağı bilindiğinden dolayı bir çıkmaz meydana gelecektir.

Bu durumda ev hanımlarının sözlü beyanlarla ya da eşinin üzerinden kredi çekmeye çalışmaktan ziyade kredi notu oluşturma gayretine girmesi gerekir. Bunu da bloke teminatlı kredi kartları aracılığıyla gerçekleştirecektir.

Başta Kuveyt Türk Katılım Bankası olmak üzere birçok banka bloke teminatlı kredi kartı vermektedir. Söz konusu kartları edinmek için talep edilen limit kadar nakit paranın mevduat hesabına yatırılması ve bloke edilmesi gerekir. Banka, herhangi bir olumsuzluk yaşandığında kart borcunu blokeli hesaptan tahsil edebileceğinden dolayı risksiz gördüğü bu başvuruya onay verecektir.

Bir süre bu kredi kartının kullanılması ve borcun düzenli olarak ödenmesine istinaden yüksek bir kredi notu edinilebilecek ve yapılan kredi başvuruları da onaylanmaya başlayacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları kredi notu oluşturduktan sonra yalnızca kredi notuna göre değerlendirme yaptıktan sonra kredi başvurusunu sonuçlandıran bankaların kredilerine başvuru iletmelidir. Bu bankalar online kredi başvurusu yapılabilen bankalardır. Dolayısıyla ev hanımları da kredi başvurularını online olarak yapmalı ve gelir belgesi beyanında bulunmalarına ya da şubeye gitmelerine gerek kalmaksızın kredilerini tahsis etmelidir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB, Türkiye Ekonomi Bankası’nın dijital bankacılık girişimidir ve tamamen dijital ortamlar aracılığıyla kullanılabilir durumdadır. Dolayısıyla kredi başvurusu iletmek isteyen ev hanımları için biçilmiş kaftandır. 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 60 ay vadeyle karşılayan CEPTETEB’in ihtiyaç kredisine başvuru iletmek için internet sitesi ya da mobil uygulamasından yararlanmak mümkündür.

15 bin TL’lik ihtiyaç kredisi başvurusu iletilmesi halinde % 1,44 ile % 1,54 oranlarında değişen faiz ödemeleriyle birlikte:

 • 12 ay vade için her ay 1395 TL, toplamda 16.740 TL,
 • 24 ay vade için her ay 769 TL, toplamda 18.456 TL,
 • 36 ay vade için her ay 574 TL, toplamda 20.664 TL,
 • 48 ay vade için her ay 474 TL, toplamda 22.752 TL ödeme yapılması gerekir.

Aktifbank N Kolay Kredi

Aktifbank tarafından geliştirilen N Kolay Kredi ürününün hedef kitlesi gelir belgesi beyanında bulunamayan, kredi notu düşük ya da sicili sorunlu olan tüketicilerdir. Ev hanımları bu niteliklere sahip olmasa da gelir belgesi beyanında bulunamadığından dolayı N Kolay Kredi ürününe başvurabilir. % 2,29 faiz oranıyla tahsis edilebilen N Kolay Kredi ürünü hafta sonlarında dahi hesaba tahsis edilebilmektedir.

10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi başvurusu iletilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 989 TL, toplamda 11.924 TL,
 • 24 ay vade için her ay 574 TL, toplamda 13.839 TL,
 • 36 ay vade için her ay 440 TL, toplamda 15.925 TL
 • 48 ay vade için her ay 377 TL, toplamda 18.173 TL ödeme yapılması gerekir.

Enpara İhtiyaç Kredisi

Enpara.com’a yapılan ihtiyaç kredisi başvuruları da kredi notu sorgulamasından sonra sonuca bağlanmaktadır. Dolayısıyla kredi notu oluşturan ve yüksek kredi notuna sahip olan ev hanımlarının QNB Finansbank’ın dijital bankacılık uygulaması Enpara.com aracılığıyla da kredi kullanması mümkündür.

ev hanımlarına kredi
ev hanımlarına kolay kredi veren bankalar

10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi başvurusu iletilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1400 TL, toplamda 16.800 TL,
 • 24 ay vade için her ay 774 TL, toplamda 18.576 TL,
 • 36 ay vade için her ay 569 TL, toplamda 20.484 TL,
 • 48 ay vade için her ay 468 TL, toplamda 22.464 TL ödeme yapılması gerekir.

Sitemiz üzerinden tüm bankaların Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu konularında da bilgi almak ve banka şubesine gitmeden kredi başvurunuzu yaparak paranızı hesaba almak için bölümümüzde yer alan içeriklerimize göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu