fbpx
Gündem

En Çok İnterneti Bulunan En Ucuz 3 Genç Tarifesi

Gençlere özel tarifeler ve paketler düzenleyen telekomünikasyon şirketleri bu sayede hem aktif şekilde telefon kullanmaları kaynaklı daha karlı bir pazar içerisinde yer edinme yarışına girmekte hem de gençlerin daha ucuza internet, konuşma ve mesajlaşma paketlerini satın almasını mümkün kılmaktadır. Öğrencilerin bir çoğunun çalışmadığı düşünüldüğünde telekomünikasyon şirketlerinin gençlere özel hazırladığı paket içeriklerinin oldukça ideal fiyatlarla satışa sunulduğunu belirtmekte fayda var. Gerek sosyal medya gerek internet kaynaklı iletişim uygulamaları nedeniyle yoğun şekilde internet kullanan gençler için en çok interneti bulunan en ucuz 3 genç tarifesi ve bu paketlerin içeriklerine değinmek yararlı olacaktır.

Faturalı Hatlar

Tarife ve paketlerin fiyatlarında faturalı ve faturasız hat ayrımı yapılması kaynaklı bunlara ayrı ayrı başlıklar altında değinilmiştir.

Vodafone Saçma Güzel 10 Paketi

Vodavone’un Freezone isimli gençlik uygulaması kapsamında hazırlanan Saçma Güzel 10 paketiyle  gençlere toplamda 10 GB internet, 750 dakika konuşma, Instagram, Youtube ya da Spotify’da geçerli 5 GB internet ve 100 SMS satın alınabilmektedir. Yıllık taahhüt verilmesi halinde aylık 44 TL’ye geçiş yapılabilen bu tarifenin taahhütsüz fiyatı 59 TL’dir.

Bu tarifeye kimler geçebilir?

7 ile 26 yaş arasındaki her genç bu pakete katılım sağlayabilmektedir. 26 yaşından küçük birisinin tanımlanacak olması halinde de bu tarifelerden yararlanılabilir.

Ücretsiz ek paket seçimi nasıl yapılır?

Saçma Güzel 10 GB kapsamında Instagram, Youtube veya Spotify’da geçerli 5 GB internet seçimi yapılabilmektedir. Uygulama özelinde tanımlanan bu paketlerle daha rahat bir kullanıcı deneyimi ve daha yüksek bir performans mümkün olabilmektedir. İlgili ek paketlerden herhangi birisini seçmek isteyenlerin tek yapması gereken Vodafone Yanımda, Müşteri Hizmetleri, Vodafone Mağazaları ya da SMS ile talepte bulunmaktır. Taahhütlü paketlerde bir kere seçim yapılır ve yapılan seçim daha sonradan değiştirilemez.

Paket Sınırsız Mıdır?

Ek paket hakkı tanımlayan müşterilerin kulanımı sınırsız değildir, içerisinde bulunduğu paketin interneti kadar internet bu uygulama özelinde tanımlanır. Yani 10 GB’lik paketi satın alan bir müşterinin uygulama özelinde kullanabileceği internetin sınırı da 10 GB olacak, toplamda ise 20 GB internet hiçbir ek ücret ödemeden harcanabilecektir.

Türk Telekom Selfy MOR XL

Türk Telekom’un gençlere özel olarak başlattığı Selfy programı kapsamında hazırlanan MOR XL paketiyle 10 GB internet, 750 dakika konuşma ve 5000 SMS’i aylık 64 TL ödeme yaparak kullanabilirsiniz.

İlgili paketin 1 yıl taahhütlü fiyatı 64 TL iken taahhütsüz fiyatı 74 TL’dir. Tarifedeki dakikalar bittiğinde yurt içinde her yöne dakikası 90 kuruşa konuşabilir, tanesi 90 kuruşa SMS gönderebilirsiniz.

Bu paketle ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 10 GB’lik cepten internet hakkının 5 GB’ının 21.00 ile 09.00 arasında geçerli olmasıdır. Yani 09.00 ile 21.00 arasında 5 GB, 21.00 ile 09.00 arasında 5 GB olmak üzere toplamda 10 GB tanımı yapılır, eğer bu iki döngüden herhangi birisinde aşım gerçekleşecekse diğer 5 GB’lık hakkından kullanılmaz paket aşım ücreti uygulanır.

Bu pakete katılım sağlamak isteyen gençlerin MOR XL 10GB yazarak 5555’e kısa mesaj göndermesi gerekmektedir. Selfy’nin avantajlı dünyasından yararlanmak isteyen 7-25 yaş arasındaki gençler müşteri hizmetlerinden, Selfy mobil uygulamasından ya da kısa mesajla katılım sağlayabildiği bu tarifenin kullanım detaylarını da yine aynı hizmet kanalları üzerinden öğrenebilmektedir.

GNCTRKCLL GNÇ 20 GB Paketi

Turkcell’in en değerli girişimlerinden birisi olan GNCTRKCLL kapsamında 25 yaş altındaki gençlere özel olarak hazırlanan bu paket kapsamında 10 GB’ı gece, 20 GB internet, 1000 dk her yöne konuşma, 1000 SMS, Dergilik aboneliği, BİP, fizy, lifebox, TV+ kullanımı mümkün olabilmektedir. Taahhütlü 90 TL, taahhütsüz 105 TL olan bu paket kapsamında BİP’e özel olarak ek 5 GB yüksek kaliteli görüntülü arama, Turkcell TV+’da kullanmak üzere ek 5 GB, fizy’e özel ek 5 GB, lifebox ile 5 GB ek internete ek olarak 25 GB depolama alanı, Dergilik uygulamasına özel 5 GB ek internet paketi temin edilebilmektedir. Yurt dışında da geçerli bu paket kapsamında hangi ülkede olursanız olun Türkiye’yi arayabilir, günlük ek ücret karşılığında internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Bu paketi satın almak isteyenler GNC20GB Aylık yazıp 2200’a göndererek, Turkcell mağazalarına giderek, 532 veya 0532 532 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak katılım sağlayabilirler.

Faturasız Hatlar

Faturasız hat kullanmayı tercih edecek gençler için de oldukça cazip fırsatlar söz konusudur.

Saçma Güzel 14 GB Freezone

Vodafone Freezone uygulaması kapsamında faturasız hat sahibi gençlere özel olarak hazırlanan 43 TL’lik Saçma Güzel 14 paketinde 14 GB internet, 750 dk konuşma, Instagram, Youtube veya Spotify’da geçerli ek internet ve sınırsız WhatsApp kullanım hakkı elde edebilirsiniz. 7-26 yaş arasındaki kişilerin yararlanabildiği bu paketlerde internetini ikiye katlamak isteyen kişilerin tek yapması gereken Vodafone Yanımda uygulamasını indirip kullanmaya başlamak. Bu indirilecek uygulama üzerinden, müşteri hizmetlerinden, Vodafone mağazalarından ya da SMS’le ek paket tercihinin hangi uygulamadan yapıldığı seçilebilir.

Ek paketler, içerisinde bulunulan tarifedeki internet kadar hediye internet sağlar. Yani 14 GB’lık bu paketi satın alan faturasız hat sahipleri uygulama özelinde 14 GB’lık kullanım hakkı da elde edecektir ve bu internet asıl 14 GB’dan yemeyecek toplamdaki 28 GB’dan düşecektir.  Paketteki 14 GB’lık cepten internetin 7 GB’ı gecelere özeldir. 7 GB 09.00-21.00, 7 GB 21.00-09.00 olmak üzere iki döngü mevcuttur ve döngü içerisinde paket aşımı gerçekleşebilir.

Selfy Yenilmez Turuncu Large Paketi

Türk Telekom’un gençler özelinde başlattığı program kapsamında geliştirilen Turuncu Large Paketi ile 8 GB internet, 750 dakika heryöne konuşma ve 5000 SMS’i aylık 39 TL’lik ödemelerle satın almak mümkün olur. Katılım sağlamka için TURUNCU L ya da YENILMEZ yazıp 4545’e kısa mesaj gönderebilen kullanıcıların talebi kısa süre içerisinde değerlendirilecek ve kampanyaya katılımları sağlanacaktır.

GNÇ Full 11GB Kampanyası

25 yaş ve altındaki faturasız Turkcell kullanıcılarına özel olarak hazırlanan bu paket kapsamında 5 GB’ı gece geçerli 11 GB internet, 1000 DK heryöne konuşma, 1000 SMS ve interneti içinde Dergilik, BİP, fizy imkanından yararlanılabilmektedir.

en cok interneti olan ucuz 3 genc tarifesi

Aylık 50 TL’lik ödemelerle kullanılabilen bu paket kapsamında BİP’e özel ek 5 GB yüksek kaliteli görüntülü arama hizmeti, Fizy’e özel ek 5 GB müzik dinleme imkanı ve Dergilik uygulamasına özel 5 GB internet tanımlanmaktadır. Bayi POS’larından yapılan alımlar haricinde hangi kanaldan alınırsa alınsın, aksi bir talep olmadığı sürece paketler yeterli bakiye olması durumunda otomatik olarak yenilenmektedir.

Nasıl Karar Vereceğim?

Yukarıda en yüksek internet paketleri için en düşük ücretleri aktardık, bu paketlerin içeriğindeki internetin boyutu ihtiyaçlarınızın çok üzerinde olabilir fakat bu kafanızı karıştırmamalıdır. Telekomünikasyon şirketleri düşük ücret kapsamında düşük internet paketi sunmak konusunda birbiriyle neredeyse aynı teklifleri yaparken, yüksek internet içerikli paketlerinde oldukça farklılaşmaktadır. Dolayısıyla yukarıda yer alan internet içerikli paketler kapsamında size en uygun gelen şirket hangisiyse daha düşük içerikli paketlerine göz atabilir ya da doğrudan bu paketi satın alabilirsiniz.

Daha önce sizler için paylaştığımız Bedava İnternet Kazanmak İçin Bilinmeyen Basit 10 Taktik konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu