fbpx
İhtiyaç Kredisi

Emlak Bankası Bireysel İhtiyaç Finansmanı Başvurusu

Uzun bir süre bankacılık faaliyetlerini durduran Emlak Bankası, yakın zamanda Emlak Katılım Bankası adı altında tekrar tüketicilere hizmet vermeye başladı. Adından da anlaşılacağı üzere; faaliyetlerinde katılım bankacılığı prensiplerini benimseyen ve hukuki zemin anlamında da katılım bankası modeli ile faaliyetlerine devam eden Emlak Katılım Bankası ‘nın, bireysel ihtiyaç finansmanı teklifleri oldukça cazip durumda. Emlak Katılım Bankası Bireysel İhtiyaç Finansmanı başvurusu nasıl yapılır ve mevcut kar oranları ne kadar kısaca sizlere aktaralım.

Emlak Bankası İhtiyaç Finansmanı Başvurusu

Emlak Bankası bir katılım bankası olduğu için; tüketicilere sağlamış olduğu finansman desteklerinde bir hizmet ya da ürün alınması gibi durum ortaya çıkıyor. Emlak Bankasından ihtiyaç finansmanı alabileceğiniz durumlar ise şöyle;

 • Seyahat harcamaları,
 • Evlilik harcamaları,
 • Beyaz eşya,
 • Mobilya
 • Televiyzon,
 • Klima,
 • Bilgisayar alımları,
 • Eğitim harcamaları (hem yurt içi hem yurt dışı)
 • Hac umre harcamalarıdır.

Hac ve umre harcamalarına yönelik tahsis edilecek finansmanlarda geri ödeme planları 60 aya kadar taksitlendirilebilirken, yukarıda belirtilen diğer harcamalara yönelik finansmanlarda ise azami vade süresi 48 ay olarak belirlenmiştir.

Proforma Faturası İsteniyor

Emlak Katılım Bankasından bireysel finansman desteği almak için başvuru aşamasında; ilgili harcamalara yönelik proforma faturası istediğini de peşinen belirtmemiz gerekiyor. Proforma faturası olmadan yapacağınız başvurularınızın kuvvetle muhtemel onaylanmayacağını unutmayınız. Bununla birlikte hac ve umre finansmanları için; Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından onaylanmış ve bu konuda yetki belgesi olan şirketlerle yapılacak programların bu kapsama girdiğini de belirtelim.

Emlak Katılım Bankası Bireysel İhtiyaç Finansmanı Ödeme Planı

Emlak Katılım Bankasının bireysel ihtiyaç finansmanı için hemen bir örnek ödeme planı oluşturarak istifadenize sunalım.

10.000 (otuz bin) TL ‘lik bir bireysel ihtiyaç finansmanının geri ödeme planına baktığımızda;

 • 36 ay vadeli ödemede; kar oranı % 0,96 olup, aylık geri ödemeler 340 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 12.273 TL,
 • 48 ay vadeli ödemede; kar oranı % 0,96 olup, aylık geri ödemeler 272 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 13.074 TL,
 • 60 ay vadeli ödemede; kar oranı % 0,96 olup, aylık geri ödemeler 231 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 13.906 TL olacaktır.

30.000 (otuz bin) TL ‘lik bir bireysel ihtiyaç finansmanının geri ödeme planına baktığımızda;

 • 36 ay vadeli ödemede; kar oranı % 0,96 olup, aylık geri ödemeler 989 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 35.624 TL,
 • 48 ay vadeli ödemede; kar oranı % 0,96 olup, aylık geri ödemeler 788 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 37.836 TL,
 • 60 ay vadeli ödemede; kar oranı % 0,96 olup, aylık geri ödemeler 665 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 39.930 TL olacaktır.

Emlak Bankasi Bireysel ihtiyac Finansmani basvurusu

Başvuru Nasıl Yapılır?

Emlak Katılım Bankası bireysel ihtiyaç finansmanı başvurunuz için; yukarıda da belirttiğimiz üzere satın almak istediğiniz ürün ya da hizmetin proforma faturasını temin edip, sonrasında size en yakın Emlak Katılım Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca kimliğinizin de yanınızda olması gerektiğini unutmayınız.

Sürekli olarak güncel tuttuğumuz En Düşük Faiz Oranlı İhtiyaç Kredi Kampanyaları konulu içeriğimizi de inceleyebilir ve tüm bankalar arasında daha kolay bir kıyaslama yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu