fbpx
Bankacılıkİhtiyaç Kredisi

Dul ve Yetim Maaşı ile Kredi Çekilebilir mi

Bankalar kredi başvurusu yapan ve kredi verecekleri kişi ve kurumların düzenli bir gelire sahip olmasını ve bu gelir üzerinden risk analizi yapabilmeyi ister. Dolayısıyla belgelenebilir bir gelire sahip olan herkes finansal hacmiyle doğru orantılı olacak şekilde dilediği gibi kredi ürünlerinden yararlanabilir. Dul maaşı ve yetim maaşı alan kişiler de belgelenebilir bir gelire sahip olmalarından dolayı kredi kullanabilir, ancak dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Şimdi sizlere detayları ile Dul ve Yetim Maaşı ile Kredi Çekilebilir mi aktaralım.

Dul Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

Dul maaşı alan kişiler gelirlerinin belgeleyebilmeleri halinde kredi başvurusu yapmak üzere banka şubelerine gidebilir. Yapılan kredi başvuruları diğer kredi başvuruları gibi değerlendirmelere tabi tutulacak ve soruşturma sonrasında sonuca bağlanacaktır.

Bu kapsamda gelirinin % 50’sini geçmeyecek şekilde taksit ödemesiyle kredi kullanabilen tüketicilerin ne kadar kredi kullanabileceğini ise geçmiş dönemlerde bankalarla girdiği ticari ilişkiler sonucu edindiği kredi notu belirleyecektir. Kredi notu yüksek olan tüketiciler maksimum limitle kredi kullanabilecekken daha düşük kredi notuna sahip olan tüketicilerin kullanabileceği kredi miktarı da kısıtlı olacaktır.

Yetim Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

18 yaşından büyük yetim maaşı alan her tüketici kredi başvurusu iletebilir ve kredi kullanabilir. Yapılan kredi başvuruları çok kısa bir süre içerisinde incelenecek ve sonuca bağlanacaktır. Kredinin hangi miktarla tahsis edileceğini ise kredi notu ve gelirler toplamı belirleyecektir.

Bu kapsamda belgelenebilir gelirinin % 50’sinden daha fazla taksit ödemesi yapamayacak olan tüketicilerin maksimum limitle kredi kullanabilmesi için yüksek bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Belgelenebilir geliri ile kredi kullanmak istemeyen tüketicilerin dul veya yetim olması fark etmeksizin gelir belgesiz kredi veren bankalara da kredi başvurusu iletmesi mümkündür.

Söz konusu bankalar yapılan kredi başvurularını genellikle internet ya da çağrı merkezi üzerinden kabul etmekte, kredi notuna göre değerlendirme yaptıktan sonra da tahsis edip etmemeye karar vermektedir. Tüketiciler ilettikleri kredi başvurularını zahmetsizce çok kısa bir süre içerisinde sonuca bağlayabilir.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank Enpara aracılığıyla gelir belgesi olmadan kredi kullanmak mümkündür. 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları internetten iletilen kredi başvurusuna istinaden karşılayan Enpara, sigorta veya dosya masrafı da almamaktadır.

Tüketiciler onay alan kredilerini adreslerine kurye aracılığıyla gelen evrakları imzalamalarına istinaden kullanabilmektedir.

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını internetten ya da telefonla iletilen kredi başvurusuna istinaden karşılama imkanı veren CEPTETEB, dosya masrafı da almamaktadır. Kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketiciler kargoyla adreslerine gelen tahsis evraklarını imzaladıktan sonra krediyi kullanabilir.

dul yetim maaşına kredi
dul ve yetim maasi ile kredi cekilebilir mi

N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Aktifbank aracılığıyla kullanıma sunulan N Kolay Kredi ürünü ile 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları hafta sonu da dahil olmak üzere anında karşılamak mümkündür. Yapılan kredi başvuruları çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilmekte ve olumlu yanıtlanan başvurular için PTT bankamatikleri aracılığıyla kredi tahsisi gerçekleştirilmektedir.

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu bölümünü buradan inceleyerek anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları öğrenebilir ve ilgili yazılarımızdaki direktifleri uygulayarak anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu