fbpx
EFT Havale

Denizbank Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır

Gelişen teknolojik imkanlar dahilinde geçtiğimiz dönemlerde başlatılan bir uygulamayla tüketicilerin farklı kişilerin cep telefonu numaralarına para gönderebilmeleri mümkün hale gelmişti. Bu kapsamda sektöre getirilen yeniliğe uyum sağlamak amacıyla ATM’lerini baştan aşağı güncelleyen bankalardan birisi de Denizbank. Müşteriler, banka hesaplarına giriş yaptıktan sonra takip edeceği basit bir prosedür sonrasında cebe para gönderme işlemini tamamlayabilmektedir.

Denizbank Cebe Para Gönderme

İnternet ve mobil bankacılık uygulamasına getirilen güncelleme sonrasında para transferi yapılacak kişinin IBAN, hesap numarası, hesap ek numarası vb. bilgisini bilmeden sadece cep telefonu numarasını temin ederek para gönderilmesi mümkün hale gelmiştir. Tüketiciler yapacakları cebe havale işlemi sonrasında hiçbir bilgilendirme yapmak zorunda da değil. Denizbank, cebe havale işleminin gerçekleştirilmesi sonrasında alıcıyı transfer hakkında ücretsiz bir şekilde bilgilendirecek ve para çekimi yapabilmesi için ATM’ye gitmesi gerektiğini iletecektir.

Cep telefonu numarasına havale yapmak isteyen tüketiciler internet ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra Transferler > Havale > GSM No ile Havale adımlarını takip etmeli ve alıcının telefon numarasıyla gönderilecek tutarı yazarak işlemi sonlandırmalıdır.

Eğer bu işlem belirli aralıklarla tekrarlanacaksa hemen sağ üst tarafta bulunan yıldız ikonuna dokunulması halinde işlemi kayıt etmek ve bir sonraki işlem sırasında hızlıca süreci tamamlamak mümkündür. Kişisel menüye eklenen bu işlemi tekrarlamak için tek yapılması gereken üzerine dokunulması olacaktır.

Cebe Gelen Para Nasıl Çekilir?

Denizbank müşterisi tarafından cep telefonu numarasına gönderilen paranın çekilebilmesi için mutlaka ATM’ye gidilmesi gerekir. Transfer sonrası cep telefonuna gelen SMS’in içerisindeki referans kodu ile birlikte ATM’ye gidildikten sonra Kartsız İşlemler > Cebe Havale adımı takip edilmelidir. Açılan ekranda referans kodu, göndericinin telefon numarası ve gönderilen miktar bilgisi paylaşılmalı, para hazneden alınmalıdır.

Para çekimi tamamlandığında parayı gönderen kişiye SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Cebe Havale Limiti

Yasa dışı bahis işlemlerinin önlenmesi adına 2016’nın 8’inci ayında BDDK tarafından alınan bir önlemle cebe para transferi işlemlerine kısıt getirilmiştir. Bu kapsamda tüketiciler gün içerisinde en fazla 500 TL gönderim, 2 işlem yapabilmektedir. Hafta içerisinde ise en fazla 1000 TL gönderim, 4 işlem yapabilmektedir. Ay içerisinde ise en fazla 1500 TL gönderim, 6 işlem yapabilmektedir.

Söz konusu limitlerin aşılması mümkün değildir. Ek olarak ATM’lerden de yapılacak işlemlere sınırlama getirilmiştir ve 1 saat içerisinde ATM’lerin 6’dan fazla cebe havale işlemine konu olmaması sağlanmıştır. Dolayısıyla saat içerisinde 6’dan fazla cebe para gönderim işlemi yapılan ATM’den para çekilemeyecek farklı ATM’lere başvurulması gerekecektir.

denizbank cep havale para gönderme
denizbank cebe para gonderme islemi nasil yapilir

Cebe Havale Masrafı

Cep telefonuna havale işlemi yapmak isteyen tüketicilerin internet şube üzerinden gerçekleştireceği işlem için 2,2 TL, mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla gerçekleştireceği işlem için 1,75 TL masraf ödemesi yapması gerekmektedir. Telefon bankacılığı aracılığıyla işlem yapılması halinde ise maksimum 30 TL masraf tahsil edilecektir.

Denizbank Şubeye Gitmeden 55 Bin TL Kredi Başvurusu yapmayı düşünen okurlarımız tüm süreci bu bölümden https://onlinekrediler.net/subeye-gitmeden-denizbank-55-bin-tl-kredi-basvurusu/ inceleyebilir, kredi başvurusunu tamamlayarak onay alması halinde ilgili miktarı anında hesabına alabilir.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu