fbpx
Bireysel EmeklilikTeb

Cardiff TEB BES İptali 444 43 23 Telefon Ayrılma Formu

2017 yılında yasayla zorunlu hale getirilen Bireysel Emeklilik Sistemi, çalışanların tasarruf yapmasını ve bir yandan da birikimlerine değer katılmasını amaçlıyordu, ancak sistemin işleyişinde yaşanan bazı sorunlar ve kişisel sebeplerle her geçen gün daha fazla kişi cayma hakkını kullanarak BES iptali gerçekleştirmeye başladı. Bu kapsamda TEB bankasının yan kuruluşu olan Cardiff BNP Paribas Sigorta  aracılığıyla poliçe imzalayan çalışanların da çeşitli yöntemlerle BES iptali gerçekleştirmesi mümkün.

Otomatik Katılım Sistemi Nasıl İptal Edilir?

Çalışanlar otomatik katılım sisteminin işleyişi gereği şirkete BES katılımı nedeniyle ödenen ilk fonun ödenmesinin üzerinden 1 iş günü geçtikten sonra ödemenin yapıldığıyla ilgili bilgilendirilir. Kendisi adına emeklilik sistemine fon ödemesi yapıldığını öğrenen çalışan bu tarihten itibaren dilediği zaman cayma hakkını kullanarak BES iptalini gerçekleştirebilir. Fakat Hazine Bakanlığı’nın koyduğu kurallar gereği bu mesajın kendisine ulaşmasına istinaden 2 ay içerisinde cayma hakkını kullanan çalışanlar herhangi bir kesinti olmadan 2 ayın üzerinde süre geçen çalışanlar ise bazı kesintilere uğramış şekilde birikimlerini geri alır.

TEB Bes İptali Telefon

Her ne kadar banka TEB olarak gözükse de; ilgili emeklilik şirketi TEB (Türk Ekonomi Bankası)na bağlı olan Cardiff Emekliliktir. Bu kapsamda TEB Bes iptali telefon aracılığıyla gerçekleştirmek için 444 43 23’ü  ya da 0 850 200 0 666 yı arayıp ilgili Bireysel Emeklilik sözleşmenizi iptal ettirebilirsiniz.

Cardif BES İptali

BNP Paribas Cardif aracılığıyla düzenlenen bireysel emeklilik sözleşmesini iptal etmek isteyen müşterilerin yararlanabileceği üç alternatif kanal bulunmaktadır.

TEB Şubeleri Aracılığıyla BES İptali

Sözleşmesini iptal etmek isteyen müşteriler herhangi bir TEB ya da Cardif Emeklilik acentesine başvurarak iptal sürecini başlatabilir. Başvuru sırasında iptal dilekçesi yazılacak ve neden BES’in iptal edildiğiyle ilgili açıklama yapılması gerekecektir. Dilekçenin teslim edilmesine istinaden en geç 10 iş günü içerisinde kesintiye uğrayan maaşın yattığı hesaba iade gerçekleşecektir.

TEB BES İptal Numarası ile Çıkış

BES iptalini gerçekleştirmek isteyen müşterilerin yararlanabileceği diğer bir hizmet kanalı da Cardif çağrı merkezidir. 444 43 23 numaralı çağrı merkezini arayan müşteriler iptal başvurusu hakkında müşteri temsilcisiyle görüştükten sonra kendisine ulaştırılan dilekçeyi doldurup geri göndererek iptal sürecini tamamlayabilir. Telefondan yapılan iptal başvuruları için süreç genel itibariyle mail üzerinden devam ettirilecektir. Birikim hesabındaki fon en geç 10 iş günü içerisinde kesintiye uğrayan maaşın yatırıldığı hesaba iade olacaktır.

teb cardiff bes iptali telefon sms
teb bes cikis icin nereyi aramali

Mail Aracılığıyla BES İptali

İptal sürecini başlatmak isteyen müşteriler info@bnpparibascardif.com.tr adresine mail atarak bu isteğini yerine getirebilir. Maile cevap olarak hazır bir dilekçe gönderilecek ve ilgili alanların doldurularak tekrar aynı adrese mail atılması istenecektir. İlgili dilekçe ya da ayrılma formunun bir örneği aşağıda paylaşılmıştır.

cardiff emeklilik teb bes iptal ayrilma formu indirmek ve incelemek için tıklayın.

Zorunlu BES ten nasıl çıkabilirim konulu bölümü de buradan incelemeniz halinde BES İptalinde yaşanan problemler ve sıkıntılar ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir ve bu anlamda önlemlerinizi alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. ne yapacağımızı şaşırıyoruz artık işimize gücümüze bakamıyoruz sizlerin müşteri temsilcilerinizi arayıp ulaşmaya çalışmaktan nasıl bi iştir ya bide herşeyi bıraktık bir şubeniz bile yokki gidip işimizi şubenizden halledelim

  1. Merhabalar Saadet Hanım;
   En doğru yol, işleminizi resmi olarak yürütmenizdir. Bunun için formu doldurup, yanında da bir dilekçe ile başvurun. Dilekçenizi ve formu da ilgili numaralara fakslayıp, sonrasında faks teyidi alarak, ilgili personelin adını soyadını isteyin. Tarih, saat ve ismi sizdeki nüshanın üzerine düşerek faks teyidi işlemini tamamlayın. Bir diğer alternatif yöntem de iadeli taahhütlü posta ile dilekçenizi gönderin. Mecburen işleme alınacaktır (usulüne uygun olduğu sürece).

 2. BU TÜR İŞLERLE UĞRAŞMAYALIM ARTIK DEDİKLERİNİZİ YAPIYOR YOLLUYORUZ AMA HALA DEVAM EDEN BES ÜYELİĞİMİZ İPTAL OLMUYOR İLLET EDİYORUZZZ

 3. BENDE BES İÇİN İPTAL BAŞVURUSU YAPTIM KESİNTİLER YAPILIRKEN MAAŞ ALDIĞIM BANKA DEĞİŞTİ O HESABIM İPTAL OLDU PARA ÖDEMESİ FORMA YAZDIĞIM YENİ HESAP NUMARASINA YATARKEN SORUN OLURMU?

  1. Merhaba Ayhan Bey,
   Hesabınız kapandıysa ödemeniz yapılamaz. Yapılacak ödeme, hesap kapalı olduğu için BES şirketine iade edilecektir. En kısa sürede durumu ilgili BES şirketine bildirmenizde yarar vardır. Bunun için bir dilekçe yazıp durumu arz edebilirsiniz. Bu dilekçeyi de e posta ya da posta kanalıyla şirkete ulaştırabilirsiniz. Bunun öncesinde telefon ile BES şirketiyle iletişime geçmeyi de deneyebilirsiniz.

 4. nasıl bir kahbe düzen kurmuşsunuz best yaptıralım diye dibimizi yaladınız şimdi iptal edelim diyoruz yirmi gündür bir müşteri tems,ilcisine bağlanamıyoruz allah belanızı versin

 5. otamatik ödemedeki kredi kartımı iptal ettirdim ödemelerimi nasıl yapacağım başka ticari kartım var bireysel yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu