fbpx
BorsaYatırım

Borsadan Aylık En Fazla Ne Kadar Para Kazanılabilir ?

Borsada resmi olarak yatırım işlemlerinizi yapabilmek için, öncelikli olarak borsacı olmalısınız. Yani kendinize bir borsa hesabı açtırmalı e sizlere aracı olan bir kurum ile anlaşma yapmalısınız. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra ise, resmi olarak alım satım yapabilir ve borsada yer alabilirsiniz. Bu işlemler dışında borsada nasıl işlem yapılacağını öğrenmeden, adım atmanızı önermiyoruz. Borsa eğitimleri almalı, bilgilerinizi arttırmalı ve aynı zamanda deneyim sahibi olmalısınız.  İnternet üzerinden borsa eğitimlerine katılabilir, kitaplar alabilir ve demo hesaplar ile kendinizi ufak ufak test edebilirsiniz.

borsadan para kazanmak
borsadan nasil para kazanabilirim taktikler

Bilgi ve deneyim sahibi olduktan sonra ise, borsada alım-satım yapabilirsiniz.  Kendiniz için belirlediğiniz stratejiler ile ilerleyip, portfoyünüzü oluşturmalısınız. Borsada yatırım yapmanın mantığı, düşük fiyattan satın alıp, yüksek fiyatlardan satışını yapmaktır. Bu nedenle piyasadaki fiyatları iyi bir şekilde analiz etmeli, izlemeli ve olabilecek değişimler hakkında fikir sahibi olmalsınız.

Hisse senetleri, borsa endeksleri, emtialar, türev araçlar gibi yatırım araçlarını tercih ederek, sizlere uygun olan adımları uygulamalısınız. Tüm paranızı tek bir yatırım aracına değil de, farklı yatırım araçlarına dağıtmanız gerekiyor. Bu şekilde riskler minimum düzeyde tutulurken, kazançlar da yüksek olmaktadır.

Borsada nasıl para kazanılır?

Borsada alım -satım işlemler, arz talep eğrisine göre şekillenmektedir.  Yani siz bir hisse senedini almak istediğinizde, o hisse senedini satan birisinin olması gerekiyor. Sizin alım emrinizle, karşı tarafın satış emrinin karşılaşması sonucunda ise, işlemler yapılmış olur. Yükseliş beklentisiyle aldığınız bu hisse senedi, beklentileriniz doğrultusunda hareket ederek sizlere para kazandırmaktadır.

Kazancı arttırmak için ne yapılır?

Borsadan elde edeceğiniz parayı artırmak için, borsa hakkında tüm bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Piyasayı en ince ayrıntısına kadar tartmalı ve kendinize göre belirlediğiniz bir hedef üzerinde ilerlemelisiniz. Kendiniz için bir yol belirlemeli ve yatırım amacınız doğrultusunda stratejinizi geliştirmelisiniz. Başkalarına göre hareket etmemeli ve sadece kendi duyularınıza göre hareket etmelisiniz. Borsada kazanç miktarını söylemek mümkün değildir. Yani herkesin ne kadar parası varsa ve riski ne kadar azsa, o denli yüksek ya da düşük paralar kazanır.

Düzenli bir kazanç elde edebilmek için öncelikli olarak borsa üzerinde kaliteli adımlar atmalısınız. Örneğin kısa vadede yüksek kazanç elde etmek amacıyla yaptığınız işlemler, tamamen riskler doğurmaktadır. Ama uzun vadede yapacağınız yatırımlar daha güvenlidir ve dengeli bir portföy ile kısa vadeye göre, oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

borsa aylık kazanç
borsadan aylik en fazla ne kadar para kazanilabilir

Ayrıca başlangıç adımlarınızı küçük atmanız ve deneyim yükseldiği zaman yatırımların artması da, olumlu bir durumdur. Borsada henüz deneyiminiz azken yapacağınız işlemler, çok önemlidir ve borsaya karşkarşı tavırlarınızı değiştirme gücüne sahiptir. Borsadan para kazanmanın mümkün olmadığını düşünebilirsiniz; ama küçük adımlarla yatırımlar yaptıktan sonra, hatalarınızın farkına kolayca varabilir ve telafi etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Borsanın yanı sıra yeni nesil yatırım aracı olan Dijital Para yani Kripto Paralar konusu ile ilgili de bu bölümden ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu