fbpx
Ticaret

Ne Alıp Satabilirim Diyenler Bu 38 İlginç Ürünü İnceleyin

Bir ürün ortaya koymak başlı başına para kazanmaya yaramaz ve mutlaka pazarlamasının da yapılması gerekir. Ticaret ile uğraşacak kişilerin bilmesi gereken en önemli şey tüketicinin neye ihtiyacı olduğunu söyleyene kadar ona ihtiyacı olduğunu fark edememesi ve yeniliğin her zaman için çıtayı yükselteceğidir.

Bu sebeple aşağıda alıp satılabilecek ürünlere ek olarak kişilerin de yaratıcılıklarını konuşturması ve yeni kombinasyonlar türetebilmesi gerekir. Girişimci, her zaman farklı düşünmelidir ve iyi analiz yeteneğine sahip olmalıdır. Yine de hali hazırda alım satımı gerçekleştirilen aşağıdaki ürünleri dinamik kabul ederek yeni fikirler üzerine zaman harcanabilir.

ne alıp satabilirim
Ne Alıp Satabilirim Diyenler Bu 38 İlginç Ürünü İnceleyin

1 – Müzik Aleti

Her geçen gün daha fazla kişi yalnızca hobi amacıyla bir müzik aleti edinmeyi düşünmektedir, ancak bu ürünlere her yerden ulaşılamamakta ve tüketiciler de genellikle internetten sipariş vermektedir. İyi bir konsept ve demo videolarıyla her türlü müzik aletinin satılabilmesi mümkündür, yapılması gereken tek şey bu ürünü satın almak isteyen kişiye ulaşabilmektir.

2 – Ayakkabı Zinciri

Yeni ortaya çıkan bu ürünler özellikle kış aylarında tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Kayma riskini en aza indiren bu ürün genellikle çocuklar, yaşlılar ve hamileler için satın alınmaktadır. Kar marjı oldukça yüksektir.

3 – Yapışkanlı Kara Tahta

Tüketiciler oturduğu eve çivi çakmaya dahi yanaşmamakta ve yavaş yavaş vakumlu ya da yapışkanlı ürünlere yönelmektedir. Kara tahta özellikle öğrenciler tarafından tercih ediliyormuş gibi görünse de sıkça mutfak aksesuarı olarak da kullanılmaktadır.

4 – Sahte Kamera

Özellikle apartmanlarda kullanılan bu ürün gerçeğiyle birebir aynıdır ve son zamanlarda oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşabilmiştir. Maliyeti çok düşük olan bu ürün 10 TL – 20 TL’ye dahi alıcı bulabilmektedir.

5 – Bebek Koltuğu

Çıkan yasal düzenleme sonrası belirli yaş aralığındaki çocuklar için zorunlu hale getirilen bu ürün hem yasal düzenleme gereği hem de çocukları tehlikelerden koruyabilmesi nedeniyle satın alınmaktadır.

6 – Bebek Arabası

Ergonomik tasarıma sahip uygun fiyatlı ve kaliteli bir bebek arabası her zaman satılabilir. Bunun için tek yapılması gereken bebek arabası almak isteyen tüketicilere diğer girişimcilerden önce ulaşabilmek.

7 – Saat

Uygun fiyatlı ve şık görünümlü bir saat hem erkekler hem de kadınlar tarafından satın alınacaktır.

8 – Akıllı Telefon

Eğer satış dükkanda ve ticari unvana sahip bir şekilde gerçekleştirilecekse akıllı telefon satışı yapmak mantıklı olabilir. Şöyle ki kredi kartıyla telefon satın alınması halinde yasal düzenleme gereği taksit yapılması mümkün değil. Farklı düşünmek durumunda olan girişimci, satışı senetle gerçekleştirerek vadeli ürün satışı yapabilir ve daha yüksek kar elde edebilir.

9 – Isıtma & Soğutma Sistemleri

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve doğal gaz, vergilerin çok yüksek olması nedeniyle giderek daha az tercih edilmekte. Bu noktada ısıtma ve soğutma sistemlerine talep oluşmakta ve kaliteli ürünü uygun fiyata satan girişimciler sık sık tercih edilmektedir.

10 – Cep Telefonu Aksesuarı

Özellikle dayanıklı ve su geçirmez telefon kapları tüketiciler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

11 – Saç Bakım Ürünleri

Saç bakımı kadınlara ek olarak erkekler arasında da giderek yaygınlaşmaktadır. Bu kapsamda gelişen pazarda uygun ürünlerin satışını gerçekleştiren girişimciler hali hazırda yüksek cirolara ulaşabilmektedir.

12 – Sakal Bakım Ürünleri

Özellikle son zamanlarda sakal bakım ürünlerine yoğun bir talep oluşmuş durumdadır. Badem yağı özlü sakal bakım yağları ve sakal şekillendirici waxlar her geçen gün daha fazla satılmaktadır. Fark edilebileceği gibi Türk erkekleri arasında yeni trend sakal bırakmaktır.

13 – Mobilya

Uygun fiyatlı, şık ve kaliteli mobilya satışı yapan girişimciler reklam için harcama yapmasına gerek kalmaksızın dilden dile bilinirliğini arttıracaktır. Ciddi kar marjı olan mobilya sektöründe faaliyet göstermeye karar veren bir girişimci, kendi anlaştığı bir marangoz ile çalışmaya başlarsa maliyetlerini daha da düşürebilir.

14 – Spor Malzemeleri

Bulunulan bölgedeki trende göre hareket eden girişimciler av malzemeleri, sporcu besinleri, ağırlıklar, outdoor giyim ve kamp malzemeleri gibi ürünleri rahatlıkla satabilir.

15 – Kitap

Test kitabı, roman, deneme veya masal kitabı satmak özellikle genç nüfusun yoğun olduğu bölgelerde mantıklı olacaktır.

16 – Oyuncak

Yalnızca oyuncak satışı yaparak dahi ciddi miktarda ciro elde etmek mümkündür. Oyuncak satışı yapmak isteyen girişimcilerin son trendleri ve çocukların gözde kahramanlarını ezbere bilmesi gerekir.

17 – Otomobil Aksesuarı

Otomobil aksesuarı satarak ciddi miktarda gelir elde etmek mümkündür. Özellikle ülkemizde henüz bulunmayan, ancak yurt dışından getirilebilen aksesuarlar yoğun talep görmektedir. Bu ürünlerin satışı internetten rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

al sat ürün tavsiye
al sat yapip para birakacak urun tavsiyeleri

18 – Deri Ceket

Özellikle erkekler arasında giderek popülaritesi artan bu ürünün kar marjı çok yüksektir. Kaliteli ve şık bir deri ceketin satışı rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

19 – Konserve

Konserveler uzun süre bozulmadan durabilir ve bu sayede toplu şekilde satın alınması mümkündür. E-ticaret sitelerinin son yayımladığı raporlar incelendiğinde konserve satışlarının giderek arttığı göze çarpacaktır. Kar marjı yüksek olan bu ürünler arasındaki ton balığı özellikle sporcular tarafından toplu şekilde satın alınabilir.

20 – Temizlik Ürünleri

Her türlü temizlik ürününü satmak mümkündür. Özellikle son zamanlarda tüketiciler temizlik ürünleri hakkında bilinçlenmiş ve kimyasal içeriklerin tüm ürünlerde neredeyse aynı olmasından dolayı ucuz olana yönelmeyi tercih etmiştir. Bu, girişiminiz için çıkış noktası olabilir.

21 – Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçakları genellikle toplu şekilde satın alınır ve bu ürünlerin toplu şekilde satın alınması ciddi bir indirim yapılmasını sağlar. Yine de kar marjı yüksek olan bu ürünler her geçen gün internet üzerinden dahi binlerce kişi tarafından satın alınmaktadır.

Evden Satılabilecek Ürünler ile ilgili bölümümüzü buradan inceleyerek daha alternatif ürün gamlarına da göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu