fbpx
Bank PozitifEFT Saatleri

Bank Pozitif En Son EFT Saati Kaçta Biter (EFT Saatleri)

Yalnızca dijital hizmet kanalları aracılığıyla tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve bu bankacılık anlayışını başarılı bir şekilde yıllardır sürdüren Bankpozitif, tüketicilerin EFT ve havale gibi temel bankacılık işlemlerini de kısa süre içerisinde basit bir şekilde gerçekleştirmesini mümkün kılmaktadır. Tüketiciler, temin edecekleri mobil ve internet bankacılığı uygulaması şifresi aracılığıyla hesaplarına erişebilir ve para transferini gerçekleştirebilir. Şimdi siz değerli okurlarımız için Bank Pozitif En Son EFT Saati ve EFT saatleri ile ilgili bilgi verip, genel EFT işleyişinden ve masraflarından bahsetmeye çalışacağız.

Bank Pozitif EFT ve Havale Saatleri

Bank Pozitif, tüketicilerin farklı bankaya yapacakları para transferi konusunda işlem yapabileceği en uzun saat aralığına sahip bankalar arasındadır. EFT için 08:00 ile 17:00 aralığında işlem yapabilen müşterilerin ileri tarihli EFT emri için ise 24 saat süresince işlem yapma imkanı vardır.

Havale ise Bank Pozitif yani banka içerisinde gerçekleşen bir işlem olması nedeniyle resmi ve idari tatiller de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat süresince gerçekleştirilebilmektedir.

Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT, farklı bir bankaya yapılan para transferi anlamına gelmektedir ve bu açıdan ödeme emrinin Merkez Bankası ve ilgili banka tarafından onaylanması gerekir. Kara paranın aklanması, terör finansmanının önüne geçilmesi ve mağduriyet yaşanmaması adına geliştirilen FRAUD uygulamalarının EFT’yi inceleme ve onaylaması için ortalama 5 dakika kadar sürenin geçmesi gerekmektedir.

Eğer 5 dakika geçtiyse ve para transferi halen gerçekleşmediyse öncelikle iade olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer söz konusu para transferinin iadesi gerçekleşmediyse yüksek ihtimalle manuel inceleme için kuyrukta bekletilmektedir. Bu durumda referans koduyla birlikte önce transferin gerçekleştiği banka aranmalıdır. Yapılan arama sonucunda para transferi için onay verildiği bilgisine erişilebilirse para transferinin aktarıldığı banka aranmalıdır. Yapılan aramada kuyrukta bekletilen işlem için onay talep edilmelidir. Onayın verilmesine istinaden işlem anında gerçekleşecektir.

Bazı işlemlerin kuyrukta bekletilmesi ve manuel inceleme gerektirmesinin sebebi alışılmadık hesap hareketledir. Uzun süredir atıl olan ya da finansal hacmi yapılan para transferine nazaran göreceli olarak düşük olan hesaptan yapılan para transferi mağduriyet yaşanmaması adına onay için bekletilmektedir. Bu onay çoğu zaman personelin müşteriyi araması ve işlem için ikinci kez onay istemesiyle verilmektedir, ancak bazı durumlarda müşterinin bankayı araması da beklenebilmektedir.

Bank Pozitif EFT ve Havale Masrafları

Bank Pozitif aracılığıyla EFT yapmak isteyen tüketicilerin yaptığı transferin miktarına bağlı olarak 0 TL ile 500 TL aralığında masraf ödemesi yapması gerekir. Havale yapmak isteyen tüketicilerin de aynı şekilde 0 TL ile 500 TL arasında masraf ödemesi yapması gerekecektir.

Yapılacak para transferi için ne kadar masraf ödemesi yapılacağı işlem öncesinde tüketiciye belirtilecek ve onaylanması istenecektir, Bank Pozitif, söz konusu maliyetin hangi oranda olacağıyla ilgili bir açıklama yapmamıştır.

bank pozitif eft saatleri
bank pozitif en son eft saati kacta biter

Bank Pozitif EFT İptali

İleri tarihli EFT emri veren tüketicilerin bu emri iptal etmesi mümkündür. Verilen emrin iptal edilmesi için tek yapılması gereken 444 43 65 numaralı Bank Pozitif çağrı merkezini aramaktır.

Sitemizde daha önceden ele aldığımız Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu bölümü buradan inceleyebilir ve yazımızı okuyarak kredi başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu