fbpx
Çalışma Saatleri

Antalya Ticaret Odası ATSO Çalışma Saatleri Kaçtan Kaça

Ülkemizde faaliyet gösteren en önemli ticaret odalarından birisi olan Antalya Ticaret Odası bölgedeki ticari ve sanayi hayatının işlerliğini korumak için faaliyetine devam eden kilit kurumlardandır. Üyelerinin ortak menfaatlerini korumak başta olmak üzere ticari ve sanayi hayatın çeşitli unsurları üzerinde etkili kararlar vermekle yetkili olan Antalya Ticaret Odası çalışma saatleri, görevi, kredileri, burs ve diğer imkanları hakkında çeşitli konulara değinmek yararlı olacaktır.

Antalya Ticaret Odası Ne Yapar

Antalya Ticaret Odası’nın ilk ve belki de en önemli görevi ticari ve sanayi hayatında meslek ahlakını korumasıdır. Üyelerinin ortak menfaatlerini korumak ve ticari hayatı geliştirecek adımlar atmak konusunda stratejiler geliştirmekle görevli olan kurumun mevzuatla kendisine verilmiş yetkileri kullanması da mümkündür. Verdiği kararlara üyeleri tarafından uyulması gereken odanın diğer görevleri arasında istatistikler tutup sektör analizleri yapmak, rehberlik etmek, devletle ticari ve sanayi erbapları arasındak köprü görevi üstlenmek gibi amaçları da vardır.

Ticari hayatın olmazsa olmazlarından birisi olan Antalya Ticaret Odası üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılayıp kolaylaştırmak konusunda da faaliyet gösterir.

Antalya Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Antalya Ticaret Odası da diğer ticaret odaları gibi çalışma, faaliyet, yapı ve diğer fonksiyonlar bakımından mevzuata bağlı kalmak durumundadır. Bu kapsamda Antalya Ticaret Odası’nın çalışma saatleri 09:00 – 12:00, 12:30 – 17:30 arasındadır. Bu saatler arasında hizmet veren kurum 12:00 ile 12:30 arasında öğle arası vermektedir. Resmi bir istek olmadıkça ya da beklenmedik bir sorunla karşılaşılmadıkça ticaret odasının resmi tatillerde, hafta sonlarında ya da mesai saatleri dışında hizmet vermesi beklenmemektedir.

Antalya Ticaret Odası Başkanı

12 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçim sonrasında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin olmuştur. 111 üyenin 67’sinin oyunu almayı başaran Çetin yaptığı basın açıklamasında yeni adımlar atılacağını ve ATSO’nun kalitesinin arttırılacağını belirtmiştir. Ciddi stratejik ortaklıklar kurulacağını ve ilerleyen günlerde değişimin başlayacağını belirten Çetin en az 4 yıl süresince görevde kalacak.

Antalya Ticaret Odası İletişim Bilgileri

İletişim Adresi: Göksu Mahallesi Gazi Bulvarı  No: 481

Kepez/Antalya

İletişim Merkezi: 0850 346 75 39

+90 242 314 37 37

Faks : +90 242 314 37 38

E-Posta : info@atso.org.tr

Antalya Ticaret Odası Bursu

Diğer ticaret odaları gibi Antalya Ticaret Odası da eğitime destek olmak amacıyla Antalya il sınırları içerisinde yüksek öğrenimine devam eden ihtiyaç sahibi, T.C. vatandaşı, herhangi bir ücretli işte çalışmayan ve farklı bir kurumdan burs almayan öğrencilere burs vermektedir. Toplamda 15 bin TL değerindeki burs desteğine başvuru yapmak için ATSO tarafından hazırlanan Yüksek Lisans TEZ Öneri Formu’nun doldurulması ve ATSO’ya teslim edilmesi gerekmektedir. Çevre, tarım, Enerji, Sanayi, Şehirleşme, Kırsal ve Tarımsal Turizm, Sağlık ve Ulaştırma başta olmak üzere yüksek lisans tezini hazırlama sürecinde olan öğrencilerin ne üzerine çalıştığını da bildirmesi gerekmektedir.

atso çalışma saatleri öğle arası
atso calisma saatleri

Antalya Ticaret Odası Esnaf Kredisi

Antalya Ticaret Odası üyeleri imzalanan protokol sonrasında KOBİ destek ve nefes kredisi kampanyasına katılım sağlayarak piyasa ortalamasının altında faiz oranıyla nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. 200 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını aylık 0,99 faiz oranıyla 18 ay vadeli olarak karşılayabilen üyelerin ilk 6 ay süresince ana para borcunu ödemesi de gerekmez. Kalan 12 aylık süreçte borç eşit taksitler halinde tahsil edilecektir. Kredi talebinde bulunmak isteyen üyelerin ATSO’ya giderek kredi talep formunu doldurması ve Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, Ziraat Katılım Bankası ya da Vakıf Katılım Bankası’ndan herhangi birisine giderek kredi başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu