fbpx
AkbankBankacılık

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Şifresi Alma 5 Dkda İşlem

Teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı olarak internet ve mobil bankacılık uygulamalarını geliştirmeye devam eden Akbank, diğer bankalardan farklı olarak iki uygulamayı birleştirmiş ve buna da Akbank Direkt demiştir.

Bilgisayardan veya cep telefonundan ödüllü bankacılık uygulaması Direkt aracılığıyla hesaplarına giriş yapan tüketiciler aynı arayüzle karşılaşır. Bu sayede hem alışılmış işlemlerin yapılabilmesi için zaman kaybedilmez hem de şifre ve onay işlemleri gibi prosedürlerde kullanılmak üzere ayrı ayrı parola ezberlemeye ihtiyaç olmaz.

akbank direkt şifre alma
akbank direkt internet bankaciligi sifre alma ekrani

Akbank Direkt’e Nasıl Giriş Yapılır?

Akbank Direkt bankacılık uygulamasına giriş yapabilmek için müşteri numarası, kredi kartı numarası ya da TC kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi kullanılabilir.

Hesabına erişmek için müşteri numarasını kullanan tüketiciler sırasıyla:

 1. Müşteri numarasını, güvenlik kodunu, kullanıcı adını ve Akbank Direkt şifresini ilgili kutulara yazar.
 2. Daha önce hiç Akbank Direkt internet bankacılığına giriş yapılmadıysa kullanıcı adı kişinin soyadı, şifre de hesap açılışı sonrasında GSM numarasına iletilen ilk giriş şifresidir.
 3. Bilgileri yazdıktan sonra TAMAM bağlantısı takip edilmelidir.
 4. Cep telefonuna doğrulama SMS’i gelecektir, bu SMS’in içerisinde yer alan rakamlar CEP Şifre kutusuna yazılmalıdır.
 5. Akbank Direkt İnternet kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer Akbank Direkt internet şubeye ilk defa giriş yaptıysanız bu adımda sizden yeni bir kullanıcı adı ve internet şube şifresi belirlemeniz istenecektir.

Hesabına erişmek için TC kimlik numarasını kullanan tüketiciler sırasıyla:

 1. Akbank Direkt İnternet sayfasına ya da Direkt mobil uygulamasına giriş yapıldığında ilk olarak TC kimlik numarasının, güvenlik kodunun, kullanıcı adının ve Akbank Direkt şifresinin girilmesi istenecektir.
 2. Akbank Direkt’e ilk defa giriş yapılıyorsa kullanıcı kodu soyad, şifre ise GSM numarasına Akbank tarafından hesap açılışı sırasında gönderilen ilk giriş şifresidir.
 3. TAMAM bağlantısı takip edildiğince cep telefonuna Cep Şifre SMS’i gelecektir.
 4. Cep Şifre SMS’ini ilgili kutuya girdikten sonra Akbank Direkt uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.
 5. Eğer uygulamaya ilk defa giriş yapılıyorsa kullanıcı kodunun ve şifrenin değiştirilmesi istenecektir.

Akbank Direkt Şifresi Nasıl Alınır?

Yukarıda da değinildiği gibi ilk defa Direkt uygulamasına giriş yapacak tüketicilerin Akbank tarafından kendilerine gönderilen şifreyi kullanmaları gerekir, ancak bu şifre kaybolmuş olabilir ya da bu Direkt uygulamasına ilk giriş olmayabilir. Akbank, sorunu çözmek için internet sitesi veya çağrı merkezi aracılığıyla Direkt giriş şifresi belirlenmesini mümkün kılmıştır. Bunun için;

 1. Akbank’ın internet sitesine giriş yapılır,
 2. Sağ üst tarafta Akbank Direkt çerçevesi içerisinde bulunan Şifre Al bağlantısına tıklanır,
 3. Açılan sayfada müşteri numarası ya da TC kimlik numarası, annenizin evlenmeden önceki soyadının belirli harfleri ve ATM veya kredi kartınızın son 4 hanesini girmeniz gerekir,
 4. Bu adımda daha önce son 4 hanesini girdiğiniz kartınızın 4 haneli şifresini tuşlamanız istenir,
 5. Cep telefonunuza gönderilen SMS’i Cep Şifre kutusuna yazmanız gerekir,
 6. Bu adımda kriterlere uygun yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.
akbank internet bankacılığı şifre oluşturma
akbank direkt internet bankaciligi sifresi alma 5 dkda islem

ATM ya da kredi kartınız yoksa işlem yapmak için mutlaka çağrı merkezinden destek almanız gerekir. Müşteri temsilcisi şifre belirleyebilmeniz için doğrudan teyit almalıdır. Akbank çağrı merkeziyle iletişime geçmek için 444 25 25 numarasını arayabilirsiniz.

Akbank Direkt Kredi Başvurusu ile Anında 25 Bin TL konulu bölümü buradan inceleyerek online kredi başvurusu yapabilir ve onayı halinde ödemenizi anında hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu