fbpx
İhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

Yılbaşı Kredi Kampanyaları 2021(En Uygun Faiz Oranı)

2021 yılına günler kala bankaların düzenlediği geleneksel yılbaşı kredi kampanyaları sayesinde tüketicilerin kredilere çok daha kısa süre içerisinde erişmesi mümkün olmuştur. Her yıl olduğu gibi yine birbirinden cazip fırsatı sunmak için yarışa giren bankalardan bazıları düşük faizi sadece kredi notu yüksek tüketicilerin yararlanabileceği bir kampanya haline getirirken, diğer bankalar herhangi bir segmentte yer alan tüketicilerin rahatlıkla düşük faizli kredi kullanabilmesini mümkün kılmaktadır. Bu açıdan kampanya düzenleyen bankalara yani yılbaşı kredisi veren bankalara değinmek, ilgili kampanyaları ve örnek ödeme planları hakkında bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

yilbasi kredi kampanyalari
yilbasi kredi kampanyalari 2021 en uygun faiz orani

Kredi Kampanyaları 2021

2019 yılında kredi kampanyası düzenleyen bankalar arasında Vakıfbank, Garanti Bankası, Alternatif Bank, CEPTETEB, QNB Finansbank, Denizbank ve Ziraat Bankası’dır. Düzenledikleri kampanyalarla düşük faizli ihtiyaç kredisi çekme fırsatı sunan bu bankalar gerekli şartların yerine getirilmesi halinde çok kısa süre içerisinde kredi tahsisini de gerçekleştirebilmektedir.

Vakıfbank Yeni Yıl Kredisi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yıl kredisi kampanyası düzenleyen Vakıfbank, tüketicilerin en düşük faizle kredi çekebilmesini mümkün kılan bankalardandır. 60 ay vade ve % 0.99 faiz oranından yararlanarak kredi çekilmesini sağlayan Vakıfbank tüketicilerin istifade edeceği faiz oranını kredi notuna göre belirlemektedir.

Kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin en yakın Vakıfbank şubesine gitmesi ya da KREDI boşluk TC kimlik numarası boşluk Aylık Gelir yazıp 5724’e mesaj atması yeterli olacaktır.

Kredi Hesaplama;

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1983 TL, toplamda 23.801 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1154 TL, toplamda 27.687 TL,
 • 36 ay vade için her ay 887 TL, toplamda 31.925 TL ödeme yapılması gerekir.

Yukarıda da değinildiği gibi en son olarak Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi ile birlikte Vakıfbank üzerinden kredi kullanacak tüketicilerin yararlanacağı faiz oranı % 0.99 olarak hesaplanmıştır.

Talep eden tüketiciler ödeme planının aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli, 3 ayda bir eşit taksitli, balon ödemeli veya değişken taksit ödemeli olarak yapılmasını mümkün kılabilmektedir.

Garanti Bankası Yeni Yıl Kredisi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yıl kredi kampanyası düzenleyen Garanti Bankası, tüketicilerin % 1.71  başlayan faiz oranıyla ihtiyaçlarını karşılamasını mümkün kılmaktadır. 25 bin TL den daha fazla olan nakit ihtiyaçları için ise rakamlar değişebilmektedir. Buna ek olarak kredi toplam değerinin % 0,5’i kadar tek seferlik finansman tahsis ücreti ödemesinin de yapılması gerekmektedir.

Maaşını Garanti Bankası’ndan almayan yani maaş müşterisi olmayanlar için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan başvurulara istinaden en fazla 25 bin TL kredi kullanılabilmektedir. 25 bin TL’den daha yüksek miktarda kredi kullanmak isteyen tüketicilerin en yakın Garanti Bankası şubesine giderek çeşitli belgeler ibraz etmesi gerekmektedir.

Kredi Hesaplama:

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2034 TL, toplamda 24.405 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1207 TL, toplamda 28.969 TL,
 • 36 ay vade için her ay 944 TL, toplamda 33.990 TL ödeme yapılması gerekir.

İlgili kredi ürününe başvuru yapmak isteyen Garanti Bankası müşterileri internet bankacılığı uygulaması, mobil bankacılık uygulaması ya da Garanti Bankası’nın internet sitesi üzerinden başvuru iletebilmektedir. Garanti Bankası müşterisi olmayanlar ise en yakın Garanti Bankası şubesine gelir belgesi ve nüfus cüzdanıyla birlikte giderek kredi talebinde bulunabilmektedir.

İlgili yeni yıl kampanyasından yararlanacak tüketicilerin kredi değerlendirmeleri kredi notuna göre yapılacaktır. Bu kapsamda kredi notunun yeterince yüksek olması gerektiği bilinmelidir.

Alternatif Bank Yeni Yıl Kredisi

Yeni yıl kredi kampanyası düzenleyen bankalar kervanına henüz katılan Alternatif Bank % 1.49’tan başlayan faiz oranlarıyla kredi kullanılmasını mümkün kılmıştır. Bu kapsamda 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların kısa süre içerisinde karşılanmasını mümkün kılan banka ilgili kredi ürünlerini tahsis ederken tek sefere mahsus kredi toplam tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti de talep etmektedir.

Kredi Hesaplama:

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2024 TL, toplamda 24.284 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1196 TL, toplamda 28.710 TL,
 • 36 ay vade için her ay 933 TL, toplamda 33.572 TL ödeme yapılması gerekir.

Alternatif Bank’ın yeni yıl kredi kampanyasına başvuru yapmak isteyen tüketicilerin en yakın Alternatif Bank şubesine giderek kredi talebinde bulunması gerekmektedir. Beraberinizde gelir belgesi ve nüfus cüzdanını getirerek ibraz etmeniz çok daha kısa süre içerisinde kredi başvurunuzun değerlendirmeye alınması anlamına gelecektir.

CEPTETEB Yeni Yıl Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital bankacılık girişimi CEPTETEB aracılığıyla şubeye gitmeden yeni yıl kredisi kullanabilirsiniz. 30 bin TL ile sınırlı bu kampanya kapsamında % 0.95 ’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi tahsisi mümkün olur.

İlgili faaliyet tamamen dijital bankacılık faaliyeti olduğu için bu kredi kampanyasından TEB şubeleri aracılığıyla yararlanılması mümkün değildir. Tüketicilerin CEPTETEB’in internet sitesine girdikten sonra başvurusunu buradan yapması gerekmektedir. Kampanya sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz: https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-ihtiyac-kredisi

Kredi Hesaplama

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1994 TL, toplamda 23.938 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1165 TL, toplamda 27.977 TL,
 • 36 ay vade için her ay 899 TL, toplamda 32.390 TL ödeme yapılması gerekir.

İnternet sitesi üzerinden iletilen kredi başvurusu 3 dakika içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır, ihtiyaç duyulması halinde ek belge ibrazı gerektiğiyle ilgili bir mesaj gönderilir. Ek belge talep edilmesi ve bunu da CEPTETEB’e göndermeniz halinde bu belgeyi bankaya ilettikten bir iş günü sonrasında kredi değerlendirmesi tamamlanmış olur.

QNB Finansbank Yeni Yıl Kredisi

Harcamaların yoğunlaştığı yeni yıl döneminde tüketici ihtiyaçlarının kısa süre içerisinde karşılanabilmesini mümkün kılmak adına yeni yıl kredi kampanyası düzenleyen QNB Finansbank, tüketicilerin % 0.99 ’den başlayan faiz oranlarıyla kredi çekebilmesini mümkün hale getirmiştir.

İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, QNB Finansbank şubeleri üzerinden başvuru yapılabilen ilgili kredi ürününden doğan ödemeleri 60 aya varan vadeyle geri ödemek mümkündür.

Kredi Hesaplama

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1969 TL, toplamda 23.630 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1139 TL, toplamda 27.327 TL,
 • 36 ay vade için her ay 871 TL, toplamda 31.346 TL ödeme yapılması gerekir.

İlgili kredi ürününe yapılan başvurular 2 iş günü içerisinde değerlendirilip yanıtlanır, son gün 31 Aralık 2019.

Denizbank Yılbaşı Kredisi

İhtiyaçların kısa süre içerisinde giderilebilmesi adına her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı kredi kampanyası düzenleyen Denizbank, % 1.09’dan başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaçların karşılanabilmesini mümkün kılmıştır. Kredi notuna göre kredi faiz oranı değişebilmekte olup, %1.59 a kadar çıkabilmektedir. Kredi notunun yanı sıra aynı zamanda çekilecek kredi miktarı da faiz oranına etki edebilmektedir.

Bu kredi kampanyası sayesinde günde 3 TL ödeyerek 3 bin TL 12 ay vadeli kredi çekebilir ya da 10 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı % 1.09 faiz oranıyla karşılayabilirsiniz.

Kredi Hesaplama

10 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1003 TL, toplamda 12.036 TL,
 • 24 ay vade için her ay 589 TL, toplamda 14.136 TL,
 • 36 ay vade için her ay 457 TL, toplamda 16.452 TL ödeme yapılması gerekir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Tüketici İhtiyaçlarının karşılanabilmesi adına kredi kullanmak isteyen tüketicilerin yeni yıla girerken Ziraat Bankası aracılığıyla da kredi kullanması mümkündür. 60 aya varan vade imkanıyla ve hızlı tahsis fırsatıyla ihtiyaçların giderilmesini mümkün kılan Ziraat Bankası, aylık % 0.99 faiz talebinde bulunmaktadır. Bu faiz ödemesine ek olarak tek seferlik kredi toplam tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti ödemesi yapılması ve sigorta priminin ödenmesi gerekmektedir.

Kredi Hesaplama

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 908 TL, toplamda 32.684 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1173 TL, toplamda 28.160 TL,
 • 36 ay vade için her ay 908 TL, toplamda 32.684 TL ödeme yapılması gerekir.

En Uygun Yılbaşı Kredisi Hangisi?

Eğer internet üzerinden kredi başvurusu yapmak ve tüm tahsis sürecinin internet üzerinden yapılması sizin için bir sorun değilse istifade edebileceğiniz en uygun faizli kredi hali hazırda CEPTETEB tarafından verilmektedir. CEPTETEB’in internet sitesine giriş yapıp kredi başvurusu iletmeniz halinde çok kısa süre içerisinde kredi talebiniz değerlendirmeye alınır ve sonuçlandırılarak kredi tahsisi gerçekleşir. Bu işlemlerin hiçbir aşamasında şubeye gitmeniz gerekmez, tüm süreç sizin adınıza banka yetkilileri tarafından yerine getirilir.

Eğer internet üzerinden başvuru yapmak istemiyor, kredi başvurunuzu geleneksel yöntemle yani şubeye giderek yapmak istiyorsanız yararlanabileceğiniz en düşük faizli kredi Vakıfbank tarafından sunulmaktadır. Gelir belgesi ve nüfus cüzdanınızla birlikte en yakın Vakıfbank şubesine giderek kredi talebinde bulunabilir, ihtiyaçlarınızı gidermek için ihtiyaç duyduğunuz sermayeyi edinebilirsiniz.

T.C. Merkez Bankası tarafından yapılan son faiz indirimi ile birlikte artık hemen hemen çoğu bankanın uygun faiz oranları ile kredi tahsis ettiğini söylemek daha doğru olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Şartları

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen tüketicilerin bazı şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Bu şartların yerine getirilmemesi kredi talebinin olumsuz yanıtlanmasına, tahsisin gerçekleşmemesine sebep olabilir. Bu kapsamda sıralanabilecek ihtiyaç kredisi şartları şu şekildedir:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • En az 3 aydır SGK’lı olarak çalışmak toplamda en az 6 ay SGK primi ödemiş olmak,
 • Kredi notunun yeterince yüksek olması,
 • En fazla 36 ay vadeli kredi taksitlerini ödeyebilecek kadar yüksek miktarda gelir elde etmek.

Bu şartların sağlanmaması halinde banka sizden kefil ya da teminat talep edebilir. Kefil ya da teminat göstererek de kredi başvurunuzun olumlu yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi Kampanyaları 2021

2020 oldukça zorlu ve sancılı geçti, ancak 2021 için ümitleri yitirmemek gerekir. 2021 yılına girdiğimiz şu dönem arasında bir karşılaştırma yapılması gerekirse bankaların daha az sayıda kampanya düzenlediğini söylemek mümkündür. Bunun nedeni geçtiğimiz dönemlerde bankalara getirilen çeşitli kısıtlamalar ve kredi tahsisinin zorlaşması.

Bankalar geçtiğimiz dönemlerde tahsis ettiği kredilerin bir kısmının geri ödemesini tüketicilerden alamadı ve kara listeye giren tüketici sayısı arttı. Hal böyle olunca ve risk artınca da bankalar kredi verirken daha zorlu bir değerlendirme sürecine girişti.

Dolayısıyla geçtiğimiz yıl düzenlenen kredi kampanyalarına başvuru yaparken olumlu yanıt alma ihtimali daha yüksekken, bu yıl yapılan kredi kampanyalarına başvuru yapılması sonrasında olumlu yanıt alınmayabilir. Fakat bunun kişisel olmadığı, bankaların genel itibariyle kredi verirken daha dikkatli davranmaya başladığı düşünülmelidir.

2018 yılında kredi kampanyası yapan 5 banka, bu yıl herhangi bir yeni yıl kredi kampanyası düzenlemedi, ancak kampanya düzenleyen bankalar faiz oranlarında dikkate değer bir düşüş sağladı.

Yılbaşı Kredisi 2021

Yılbaşı kredi kampanyası düzenleyen Vakıfbank, QNB Finansbank, Alternatif Bank, Ziraat Bankası, CEPTETEB, Denizbank ve Garanti faiz oranlarını piyasa ortalamasının oldukça altına çekti. Bu kapsamda tüketicilerin yılbaşı kredisi 2019 kampanyalarından yararlanabilmek, fırsatı kaçırmamak için hızlı davranması gerekiyor. Çünkü bu kampanyaların büyük bir kısmı için son gün 31 Aralık 2018. Bu tarihten sonraya kalan kredi başvuruları için şu an olduğu kadar düşük faizle kredi tahsisi gerçekleşmeyebilir.

Yeni Yıl Kredisi 2021

Yeni yıl kredisi kampanyası düzenleyen bankalar vergi dilimi nedeniyle geçinmenin yılbaşına göre daha zor olduğu Aralık-Ocak döneminde üst üste gelen harcamaların finanse edilmesini kolaylaştırmak için bu dönemde kampanya düzenlemektedir. Düzenlenen bu kampanyalarla çok yüksek miktarlı ihtiyaçları karşılamak mümkün değildir çünkü amacı sadece kısa vadeli acil ihtiyaçların giderilmesidir.

Dolayısıyla çoğu banka yeni yıl kredisi için üst sınır olarak 30 bin TL’yi benimsemiştir. Yeni yıl kredisi kullanabileceğiniz bankalar Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank, Garanti Bankası, Alternatif Bank ve CEPTETEB’tir.

Yeni yıl kredi kampanyası düzenleyen bankalardan herhangi birisi için talepte bulunacak tüketicilerin ilgili kredi kampanyası hakkında daha detaylı bilgi edinmek adına çağrı merkezlerini araması mümkündür.

Sitemiz üzerinden 2021 Ödemeli Kredi Kampanyaları hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu