fbpx
AkbankOnline Kredi Kartı

Akbank Axess Kredi Kartı İçin Online İnternet Başvuru Yöntemi

İnternetten kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği bankalardan birisi de Akbank’tır. Basit bir prosedürün tamamlanması sonrasında kredi kartı talebini Akbank’a ileten tüketiciler kısa süre içerisinde kartını teslim alma imkanına sahiptir.

Akbank, internet sitesi ve mobil bankacılık uygulamasına ek olarak çağrı merkezi ve ATM’leri yardımıyla da kredi kartı başvurusunu kabul edebilmektedir.

Akbank Kredi Kartları

Akbank’ın en çok kullanılan kredi kartı Axess kredi kartı olsa da Wings ve Free isimli diğer kartları da çeşitli nitelikler dikkate alındığında ön plana çıkabilmektedir. Hali hazırda kredi kartı özelliğine sahip tüm kredi kartlarına internetten başvuru yapılabilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Avantajları

Axess kredi kartı sahipleri yurtiçi ve yurtdışı harcamalarını tanımlanan limitinden yapabilir ve yaptığı tüm harcamalar için chip para kazanır. Chip paraların farklı alışverişlerde kullanılması mümkündür.

Axess kredi kartı sahipleri tüm faturaları için otomatik ödeme talimatı verebilmektedir. Verilen otomatik ödeme talimatı sayesinde fatura takibi yapılması gerekmez ve tüm masrafların ekstre döneminde tek seferde ödenmesi mümkün olur.

Axess kredi kartı sahipleri İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana Havalimanlarında transfer hizmetlerinden yararlanma imkanına sahip olur.

Axess kredi kartı sahipleri dönemsel bazda düzenlenen onlarca kampanyadan herhangi birisine ücretsiz şekilde katılım sağlayabilir. Düzenlenen kampanyaların Axess uygulaması aracılığıyla takip edilmesi mümkündür.

Akbank Kredi Kartı Online Başvuru

Akbank, tüm kredi kartları için internet sitesinden başvuru yapılabilmesini mümkün kılmıştır. Söz konusu başvuru sayfasına erişebilmek için Bireysel Bankacılık > Ürünler > Kredi Kartları adımlarının takip edilmesi gerekir. İlgili sayfaya giriş yapıldığında hangi kredi kartı için başvuru yapılacağı seçilmeli ve başvuru formuna erişilmelidir.

Kişisel bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde bankaya iletilmesi ardından çok kısa bir süre içerisinde kredi kartı başvurusu değerlendirmeye alınacak ve kısa mesajla yanıtlanacaktır.

Talep eden tüketiciler çağrı merkezini arayarak başvuru sırasında kendilerine yardımcı olunmasını talep edebilir. Yine tüketici adına müşteri temsilcisinin de kredi kartı başvurusunda bulunması mümkündür.

Kimler Kredi Kartı Alabilir

İnternet üzerinden yapılan kredi kartı başvurusu için gelir belgesi vb. ibraz edilmesi gerekmeyecektir. Bu nedenle kredi notunun oluşmuş ve yüksek bir değerde olması gerekir. Kredi notu yüksek olmayan ya da oluşmayan tüketicilerin internet üzerinden yaptığı kredi kartı başvurusu olumsuz yanıtlanacaktır.

Kredi notunun yüksek olmasına ek olarak 18 yaşından büyük ve T.C. vatandaşı olmak da şartlar arasında yer alır.

İnternet üzerinden yaptığı kredi kartı başvurusu olumsuz yanıtlanan tüketicilerin gelir belgesi ibrazı ya da bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapabilmek adına en yakın Akbank şubesine gitmesi gerekir.

axess kart internetten başvuru
axess online basvuru

Online Başvuru Sorgulama

Akbank, yoğun başvuru ve sorgulama işlemleri nedeniyle hizmet kanalında yığılma olmaması adına internet üzerinden kredi kartı başvuru sorgulama hizmetini uygulamaya koymuştur. Kredi kartı başvurusunun durumunu sorgulamak isteyen tüketicilerin yapması gereken tek şey Bireysel Bankacılık > Ürünler > Kredi Kartları adımlarını takip ettikten sonra Başvurum Nerede bağlantısına tıklamaktır.

Ek olarak çağrı merkezi ya da şubeler aracılığıyla da başvuru sorgulaması yapılabilmektedir.

Sitemizde daha önceden sizlerle paylaştığımız; Akbank Şubeye Gitmeden Direkt Kredi Başvurusu bölümünü buradan inceleyebilir ve yine online olarak internet üzerinden başvurunuzu tamamlayarak, onayı halinde paranızı anında hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu