fbpx
Çalışma Saatleri

Adana Ticaret Odası Çalışma Saatleri Kaçla Kaç Arası

Faaliyet gösteren en etkin ve önemli ticaret odalarından birisi olan Adana Ticaret Odası aracılığıyla ticari ve sanayi hayatının vazgeçilmez unsurları üzerinde etkin bir kontrol mekanizması kurulmuştur. Üyelerinin ortak menfaatlerini korumak ve yeni stratejiler geliştirmesine katkıda bulunmak gibi misyonlar üstlenen Adana Ticaret Odası’nın üyelerinin uyması zorunlu kararlar verme yetkisi de vardır. Yetkileri, yapısı ve diğer unsurları mevzuatla belirlenen Adana Ticaret Odası çalışma saatleri, görevleri, kredi imkanı ve diğer detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

Adana Ticaret Odası’nın Görevleri

Adana Ticaret Odası’nın birincil ve en önemli görevi üyelerinin meslek ahlakından uzaklaşmamasını sağlamaktır. Ticaret ve sanayi erbaplarına hizmet veren Adana Ticaret Odası’nın aldığı kararlar üyelerini bağlayıcı durumdadır. Meslek ahlakının korunması, üyelerinin menfaatlerine işler yapmak, üyelerinin işlerini daha kolay yapabilir hale gelmesini sağlamak, sektör analizleri yaptıktan sonra çeşitli istatistikler yayımlamak ve haber bülteni oluşturmak gibi misyonlar da bulunduran Adana Ticaret Odası en basit haliyle devletle ticari ve sanayi erbapları arasındak köprü görevi üstlenmektedir.

Adana Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Yukarıda da değinildiği gibi Adana Ticaret Odası’nın çalışma şartları, yapısı ve diğer fonksiyonları mevzuatla belirlenmiştir. Bu kapsamda üyelerinin Adana Ticaret Odası’ndan 09:00 – 12:00, 12:30 – 17:30 arasında hizmet alması mümkündür. Herhangi bir aksilik çıkmaması ya da daha üst bir kurumdan emir gelmemesi halinde hafta sonları, resmi tatillerde ya da fazla mesai yaparak hizmet verilmesi mümkün değildir.

Adana Ticaret Odası Başkanı

Yapılan seçim sonrasında Adana Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe olmuştur. Toroslar Madencilik ve Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi Atilla Menevşe 07-07 meslek grubu üyesidir. Başarılı şekilde görevine devam eden Menevşe’nin seçim sonrası yaptığı açıklamalar üyelerin hak ettiği hizmeti alacağı, yeni atılımlar ve ortaklıkların kurulacağı yönünde olmuştur.

Adana Ticaret Odası İletişim Bilgileri

Adres: Karasoku Mahallesi Abidinpasa Caddesi No:22

01010 Seyhan/ADANA

TEL: 0 850 346 01 01

FAX: 0(322) 351 80 09

Web Adresi: http://www.adanato.org.tr/

Adana Ticaret Odası Burs İmkanı

Tıpkı diğer ticaret odaları gibi Adana Ticaret ve Sanayi Odası’da eğitim ve öğretime tam destek vermektedir. Bu kapsamda her eğitim ve öğretim yılında ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere giderlerini karşılayabilmesi için burs sağlayan Adana Ticaret Odası’nın şartları arasında Adana’da bir üniversite de okumak, başarılı olmak, başvuru tarihleri arasında talepte bulunmak, T.C. vatandaşı olmak gibi şartları bulunmaktadır. Başvuru tarihleri Ekim ayında yapılacak Adana Ticaret ve Sanayi Odası toplantısı sonrasında duyurulacaktır. Burs başvuru formuna erişmek için ATOSEV’in internet sitesine giriş yaptıktan sonra öğrenci bursları sayfasına erişilebilir.

adana ticaret odasi calisma saatleri

Adana Ticaret Odası Kredi İmkanı

Adana Ticaret Odası üyeleri devlet desteğiyle tahsis edilebilen KOBİ destek ve nefes kredisi imkanından yararlanabilmektedir. 200 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını 0,99 faiz oranıyla 18 ay vadeli olarak karşılayabilen üyeler çekecekleri kredi için ilk 6 aylık süreç içerisinde ana para borcu ödemesi yapmak durumunda da değildir.

Adana Ticaret ve Sanayi Odası’nca kullanılabilecek daha onlarca destek vardır. Bu destek ve kredi imkanlarını inceleyebilmek için yapılması gereken tek şey Adanato’nun web sitesine giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüde yer alan Devlet Destekleri ve Kredileri bağlantısına tıklamaktır.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu