fbpx
Arabalar

40 bin TL ye Alınabilecek İkinci El Araç Önerileri

Arabalar şüphesiz ki artık elimiz ayağımız olmuş durumda. 2019 yılına geldiğimiz zaman teknolojinin de bu olaya müdahale ettiğini görüyoruz. Son teknoloji ile beraber artık üst düzey özelliklere sahip araçlar piyasaya çıktı. Doğal olarak rota segment olarak adlandırılan araçların fiyatları, bu araçlar piyasaya çıktığı için eş zamanlı olarak azalma gösterdi. Orta bütçeli kişilerin genel olarak araç satın alırken 40-50 bin TL bütçe ayırdığını biliyoruz. 40 bin TL’ye ne yazık ki bırakın 0 km araç almayı artık ikinci el araç almak artık imkansız. Hem artık her şeyin pahalılaşması, hem de küresel sertleşme, araç fiyatlarını da etkiledi. Şimdi bu yazımızda düşük bütçeli yani 40 bin TL civarında bir parası olanlar için, alınabilecek en iyi arabaları hazırladık.

Chevrolet Cruze 1.6 /2012-2013 Model

Sedan araç seven ve 40.000 TL civarında bütçesi olanlar için önerebileceğimiz en iyi araç, Chevrolet Cruze modelidir. Bu doğrultuda araç sınıfın en güçlü arabaları arasında yer alıyorken, yere basıp olmasıyla da bilinir. Araca sağlamlık katan bu özellik yakıt tüketiminin üst seviyelere çıkmasına sebep olurken, araç kilometrede 45 kuruş civarında yakmaktadır.

Araç 1.6 litre motora sahiptir ve 125 beygir gücündedir. İç dizaynı da oldukça etkileyici olan araç, konfor açısından da istenileni sonuna kadar vermiştir diyebiliriz. Özellikle son derece geniş olan iç hacmi, kişilerin rahatlıkla araç içerisinde yer almasını sağlamaktadır. Buna ek olarak aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi ise, 6.7 saniyede tamamlanmaktadır.

Citroen C4 1.6 Dizel  / 2010 Model

Bir Fransız markası olarak devam eden Citron, C4 modelinde satış rakamlarının üstüne çıkmıştır. Markayı sınıf atlatan araç, 40 bin TL civarında alınabilecek araçlar arasında belk de en kaliteli olanıdır. Oldukça şık bir dizayna sahip olan araç, hem dış dizaynı hem de iç dizaynı ile dikkatleri üzerinde toplamıştır.

Otomatik vites olarak sıklıkla tercih edilen bu araçta, 1.6 litre dizel motor tercih eidlmiş ve bu motor tam 100 beygir gücünde. Bu özelliklerin yanında aracın yakıt tüketiminin de tatmin edici olduğunu aktarmak isteriz. Şehir içi kullanımda bile araç kilometre başı 25 kuruş civarında harcama yapıyor. Buna ek olarak aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi ise, 8.2 saniyede tamamlanmaktadır.

Fiat Linea 1.3 Multijet /2012 Model

Fiat markası ülkemizde uzun yıllardır sıklıkla tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yabancı markalara göre daha uygun olarak gelen Fiat, tercih edilmesindeki en büyük sebep ise fiyatı oluyor. Linea Fiat’ın en çok tercih edilen modeli olurken, Multijet modeli de düşük yakıt tüketimi ile tercih ediliyor.

Sahip olduğu dizel motor sayesinde araç kilometre başında 20 kuruş yakıyor ve bu özelliği ile sınıfının en iyi aracı olma özelliğini taşıyor. Bunun dışında aracın yedek parça aksamı da kolay bulunuyor. Buna ek olarak aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi ise, 7.7 saniyede tamamlanmaktadır.

40 bin tl arac onerisi
40 bin tl ye alinabilecek 0 km ve ikinci el arac onerileri

Ford Focus 1.6 Dizel /2010 Model

Ülkemizde en çok tercih edilen bir diğer marka ise, Ford modelidir. Yedek parçalarının da ülkemizde üretilmesi, aracın bu alanda en çok tercih edilmesine zemin hazırlamıştır.  Bu doğrultuda 1.6 dizel motora sahip Focus’lar son derece iyi bir performans ile karşımıza çıkarken, yaktığı 25 kuruşun yanı sıra çok iyi bir performansı sürücülere vermektedir.

Özellikle aileler için kusursuz bir araç olarak gösterilen Focus, hem şehir içi hem de şehir dışı sürüşlerde mantıklı bir tercih olacaktır. Aracın hem sedan hem de hatchback seçenekleri alıcılara sunulur. Buna ek olarak aracın 0 kilometreden 100 kilometreye hızlanma süresi ise, 6.2 saniyede tamamlanmaktadır.

Taşıt kredisi kampanyalarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu