fbpx
Kripto Para

2021’de Uzun Vadede Hangi Kripto Para Alınır?

2021’de Uzun Vadede Hangi Kripto Para Alınır? sorusu hemen hemen herkes tarafından sorulan bir sorudur. Sanal para piyasası yatırımcılar için yeni dijital dünyada fırsatlarla dolu bir ortamdır. Çok sayıda kripto para birimi mevcuttur ve bunlara yatırım yapmak isteyen kişiler her biri için detaylı araştırmalar yapmalıdır. Kripto para alıp satma işlemi yüksek miktarlarda kar elde etmenizi sağlayacağı gibi zarara uğramanıza da yol açabilir. Yani ne yapması gerektiğini tam olarak bilmeyen kullanıcılar için oldukça riskli bir piyasadır. Bu nedenle kripto piyasasına girmek isteyenler öncelikle nasıl bir yatırım yapacağını belirlemelidir. Kripto yatırımı yapmak için iki farklı tercih imkanınız bulunmaktadır. Bunlar kısa vadeli ve uzun vadeli yatırım seçenekleridir.

Kısa Vadeli Kripto Para Yatırımı Nedir?

Eğer kısa vadeli yatırımlar yapmak istiyorsanız yüksek meblada harcamalar yapmaktan kaçınmalısınız. Aldığınız sanal paraları birkaç saat sonra, gün içerisinde ya da birkaç gün sonra geri sattığınızda kısa vadeli yatırım yapmış olursunuz. Günlük olarak kar elde edebileceğiniz için bunun en avantajlı yöntem olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak kripto para borsasında normal borsa gibi açılış ve kapanış saatleri olmadığından ani yükselişleri ve düşüşleri takip etmeniz zordur. Bu nedenle sürekli aktif olarak analizler yapmanız gerekir ve işiniz zorlaşır.

2021de hangi kripto para alınmalı

Uzun Vadeli Kripto Para Yatırımı Nedir?

Sanal para birimi olan coinler ilk çıktığında şu an olduğundan çok daha ucuzdu. Piyasanın popülerleşmesiyle bu coinlerin fiyatı da aniden çok yükseldi. Bu nedenle eskiden coin almış kişilerin şu anda uzun vadeli yatırım yapması çok daha kolay. Ancak daha önceden kripto para satın almadıysanız bu şu anda uzun vadeli yatırım yapamayacağınız anlamına gelmez. Uzun vadeli kripto para yatırımında piyasadaki günlük düşüşler ve yükselişler sizi pek de ilgilendirmez. Bu tarzda yatırım yapmadan önce alacağınız sanal para birimini özenle araştırmanız ve grafik analizleri hazırlamanız gerekir. Ardından uzun süre geri satmayacağınız sanal paralar alarak sermayenizi değerlendirebilirsiniz.

Uzun Vadeli Yatırım İçin En Avantajlı Kripto Para Hangisidir?

Sermayelerini değerlendirmek isteyen kişiler “2021’de uzun vadede hangi kripto para alınır?” sorusuna cevap arayabilir. Kripto para piyasasındaki en popüler sanal para birimi Bitcoin (BTC)’dir. Aynı zamanda aktif olarak kullanılmaya başlanan ilk coindir. Bu para biriminin dönemlere göre değerleri şu şekildedir.

  • 2020 senesinin mart ayında 4,720 USD değerindeydi. 
  • Ardından 2021 yılının başlarında 42,000 USD’ye kadar yükseldi. 
  • 2021 mart ayında ise hızlı bir düşüşle 38,000 USD’ye indi. 

Bu ani yükselmelerin ve düşmelerin sebebi Bitcoin’in çok popüler olması ve yatırım gücü yüksek kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmesidir. Bu nedenle uzun vadede çok para kazandırma olasılığı olmasına rağmen oldukça risklidir.

Uzun vadeli yatırım için bizim tavsiye edeceğimiz sanal para birimi Ethereum (ETH)’dir. Bu para birimi piyasadaki büyüklüğü açısından ikinci sıradadır. Dolayısıyla hem daha az risklidir hem de güvenilirdir. Bitcoin’den farklı olarak merkezi olmayan uygulamalar üzerinde odaklanmıştır. Ethereum’un kısa vadeli yatırımlar için pek sık tavsiye edilmediğini görebilirsiniz. Ancak uzun vadeli yatırımlar için en mantıklı tercihlerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Yazımız ilginizi çektiyse ve kripto paralarla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz ilgili yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu