fbpx
Kripto Para

Sedatpeker Coin Nedir?

Coin; takas işlemlerinde kullanılan, bütünüyle dijitalleştirilmiş bir kripto para birimidir. Kimi insanlar gelecekte yalnızca kripto para birimi kullanılacağını düşünmektedir. Kripto para sektöründe, 10 binin üstünde coin ve token projesi bulunmaktadır. Uzun zamandır Türkiye gündemini meşgul eden Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker adına bir kripto para çıkarıldı. Bu kripto para ise alım rekorları kırdı. Peki, Sedatpeker Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Token “Sedat Peker Token” ismi ile piyasada yer almaktadır. Ayrıca bu coin, meme coin adı verilen kategoriye ait bir kripto paradır. Sedatpeker coin kısaca, kimin tarafından çıkarıldığı belli olmayan bir kripto paradır. Piyasaya sürüldüğü günden beri kripto paranın değeri inanılmaz derecede artmıştır. Bu bir yatırım tavsiyesi olmamaktadır. Meme tokenler konusunda dikkatli olmakta fayda vardır.

Sedatpeker Coin Hangi Borsada?

Sedat Peker token’in piyasada yerini almasından sonra kripto paranın değeri büyük ölçüde arttı. 26 Mayıs tarihinde ortaya çıkan bu kripto para, 100 kat değer arttırdı. 967 trilyon arza sahip olan token’in değeri ise şu an; 0.000000000215088 dolardır. SEDATPEKER token’in bu kadar popüler olmasından sonra, Reis Sedat Peker ismiyle yeni bir token daha ortaya çıkmıştır. Bu token’in kısa ismi ise REİS. Binance Smart Chain ağında bulunan bu token, TrustWallet gibi cüzdanlarda bulunmaktadır.
Girişimin bildirildiği Telegram sayfasında bine yakın kişi bulunmaktadır. Genel olarak şaka amaçlı çıkarılan meme-coinler Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin paylaşımları ile popüler olmuştur.
Sedap Peker tokenini hesabında bulunduran 2.885 adres bulunmaktadır. BscScan verilerine göre REİS tokenin ise 100.000’lik arzı bulunmaktadır. Üstelik 9 farklı hesap tarafından elde tutulmaktadır.

Sedat Peker Coin Nereden Alınır?

sedat-peker-coin-nedir

Çektiği videolarla ülke gündemine oturan Sedat Peker adına çıkarılan kripto para, hızla yükselmeye devam ediyor. SEDATPEKER olarak alım satımı ise Binance üzerinden gerçekleşmektedir. Bu token’e sahip olmak istiyorsanız önce Binance adresine giriş yapmalısınız. Daha sonra ise, TrustWallet bölümündeki onay işlemini tamamlamalısınız. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra Sedat Peker ismiyle istenilen yatırım işlemlerini yapabilirsiniz.

Sedat Peker Coin Güvenilir Mi?

Kripto para piyasası oldukça geniş bir piyasadır. İçerisinde birçok coin bulunmakta ve bunlara her gün bir yenisi eklenmektedir. Fakat meme coin olarak da bilinen şaka-tabanlı coinler çok güvenli değillerdir. Bu coinlerin hangi kişi ya da kişiler tarafından geliştirildiği bilinmemektedir. Bu coinlerin altyapısı oluşturulurken üreticinin piyasayı likidite etme ihtimali vardır. Sadece şaka amacıyla oluşturulmuş ve hiçbir temele dayanmayan bu coinlere, büyük yatırımlar yapmak ise büyük bir kumar demektir. Fakat bu dezavantajlar olduğu gibi avantajları da bulunmaktadır. Düşük gelirlerle yapılan yatırımlar ciddi fırlamalarda yüksek getirilere vesile olabilmektedir. Sedat Peker gelecek videolarında bu coinden bahsedecek olursa ciddi değer artışı yaşaması olasıdır. Avantajları olsa da bu tür coinlerin şaka amaçlı çıkarıldığını ve kesin temellere dayanmadığını akılda tutmak gerekir.

Doğru kripto para yatırımı yapmak için 2021’de Uzun Vadede Hangi Kripto Para Alınır? yazımızı okumanızda fayda olacaktır.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu