fbpx
İş Fikirleri

20 Bin TL ile Yapılabilecek 10 İş Fikri

Evet günümüz ülke şartlarında artık herkes kendi işini kurmak ve istiyor. Verilen az maaş, çalışma arkadaşları ile uyumsuzluk, işverenlerin sigorta yapma konusunda yaşattığı sıkıntılar artık herkesi bu düşünceye itmiş durumda. Peki insanlar düşük sermayelerle hangi işleri kurabilirler? Bugünkü yazımızda sermaye limitimizi 20 bin lira olarak belirledik ve bu sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikrini sizlere sunacağız. 20 bin TL ile iş mi olur demeyin, 2019 yılı için güncel olarak belirlemiş olduğumuz fikirler hemen aşağıda yer alıyor :)

20 Bin TL ile Yapılabilecek 10 İş Fikri
İlginç İş Fikirleri

1- Sosyal Medya Hesapları Açarak Hem Popüler Hem Zengin Olun

Günümüzde sosyal medya hesaplarının ne kadar kullanıldığını artık anlatmamıza neredeyse hiç gerek yok. Herhangi bir sosyal medya hesabı açıp ücretli reklamlarla hesabınızı büyütüp herkesin ilgisini çekebilecek paylaşımlar yapın. Belli bir süre sonra yüzbinlere ulaşacaksınızdır. Bu seviyeye geldiğinizde sosyal medya alacağınız reklamlarla 1 ay içerisinde bile yatırdığınız tüm parayı geri kazanma imkanına sahip olacaksınız.

2- Çiğköfte Dükkanı Açın ve Gelirinizi Arttırın

Neredeyse her Türk insanın aklında olan bu fikir doğru planma yapıldığı sürece çok doğru bir seçimdir. Doğru planlama ise iş yerinin nereye açılacağını belirlemekle başlamalıdır. Üniversite kampüslerinin olduğu bölgelere açılacak bir çiğköfte dükkanı 24 saat açık kaldığı takdirde çok ciddi kazançlar sağlayabilir.

3- Paintball Sahası Kurarak Eğlence Sektörüne Giriş Yapın

Paintball oyunu için 20 bin lira ne kadar düşük görünse de başlangıç için size yeterli olacaktır. Başlangıçta paintball arazisini satın almak yerine kiralayarak elinizdeki sermayeyi iyi kullanabilirsiniz. Tüm işlemleri tamamlayıp araziyi kurduktan sonra reklamınızı da iyi yapmanız durumunda iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

4- Oto Yıkama Sektörüne Giriş Yaparak Kendi İşinizi Kurun

Yine açacağınız dükkanı doğru yere kurduğunuz takdirde çok gelir getirebilecek bir işten bahsediyoruz. Öyle ki oto yıkama dükkanını açacağınız yeri seçerken turistik mekanların giriş veya çıkışlarını tercih edebilirsiniz.

5- Okul Kantini Açarak Az Çalışıp Çok Kazanın

Okul veya dershane gibi eğitim kurumlarında kantin açmanız sadece tenefüs veya öğle araları gibi molalarda çalışıp iyi para kazanmanıza olanak sağlayacaktır. Kantininizin kurumların içinde olması, kurumda bulunan herkese hitap etmenizi sağlayacaktır.

6- Organizasyon Şirketi Kurup Eğlenerek Para Kazanın

Turistik bölgelerde kuracağınız organizasyon şirketleri sizlere bu sermaye ile çok iyi paralar kazanmanızı sağlayacaktır. Tanıtımlarınızı iyi yaptığınız takdirde dünden güne karınız artacaktır.

7- Vitamin Bar Açarak Sporcuları Kendinize Çekin

Günümüzde artık birçok insan spor salonlarına giderek spor yapmaya başladı ve bu yüzden beslenmelerine de dikkat ediyor. Spor salonlarının önüne açacağınız bir dükkan size iyi paralar kazandıracaktır.

8- Emlakçılık Sektörüne Giriş Yaparak İyi Komisyonlar Kazanın

Gerekli eğitimleri alarak emlak sektörüne girdikten sonra ne kadar para kazanacağınız tamamen size bağlı. İyi bir reklam ve ikna etme yeteneği ile iyi komisyon sahibi olmaya başlayabilirsiniz.

9- Çay Ocağı Açarak Ufak Ufak Ama Büyük Kazançlar Sağlayın

İş hanları veya pasajlarda açılacak çay bir çay ocağı size gün içerisinde sağlam ciro elde etme olanağı sunacaktır. Müşterilerle iyi iletişim kurduğunuz takdirde kazancınız artacaktır.

10- Yatırım Yaparak Girişimciliğe Başlayın

İnternet üzerinden yatırım araçlarına katılıp nasıl kar elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bununla beraber döviz kurlarına yapacağınız yatırımlarla da iyi takip sonrası para kazanmanız çok kolay !

Yazımızla paralel bağlamda alakalı olan; Seyyar Olarak Satılabilecek Ürün Önerileri için bu bölüme, 15 Bin TL sermayesi olanlara yönelik fikirler için bu bölüme de göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu