fbpx
İhtiyaç Kredisi

10.000 TL 6 Ay Geri Ödemesiz İhtiyaç Kredisi

Ekonomide yaşanan daralma ile birlikte piyasaların açılması ve nakitle beslenmesi adına verilen finansman destekleri kapsamında konut ve taşıt kredilerinde birçok destek sunulurken, son olarak bu desteklerin arasına ihtiyaç kredileri de eklenmiş durumda. İhtiyaç kredilerinde; 10.000 TL 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı sunuluyor. Bu kredinin detaylarına şimdi isterseniz birlikte göz atalım.

10.000 TL 6 Ay Geri Ödemesi Kredi

Bu kredi türünde başlığımızdan da anlaşılacağı üzere; 10.000 TL ye kadar finansman yapılırken, vade süresi ise 36 aya kadar uzayabiliyor. Bu kredinin en çekici noktası ise 6 ay herhangi bir geri ödemesinin olmaması. Özellikle daralan ekonomi nedeniyle en azından 6 aylık bir nefes alma ortamının sağlanması krediyi ayrıca çekici hale getiriyor. Ancak bu krediden yararlanmanın bir takım şartları bulunuyor. Şimdi dilerseniz bunlara da bir göz atalım.

Kredi Başvuru Şartları Neler?

Ekonomik İstikrar Kalkanı kararları kapsamında verilen bu krediden başvurmak isteyen kişilerin aylık toplam gelirlerinin 5.000 TL yi aşmaması gerekiyor. Ancak bu rakam bireysel değil, tüm hane halkının gelirine göre hesaplanıyor. Örnek vermek gerekirse; eğer siz 3.000 TL maaş alıyor ve eşiniz de 2.500 TL maaş alıyorsa bu durumda hane halkı geliriniz 5.500 TL olacaktır. Dolayısıyla bu krediye başvurmanız durumunda bile başvurunuz reddedilecektir. Bunun yanı sıra yine farklı bir örnek verecek olursak; maaşınız 3.000 TL, bununla birlikte aylık 2.500 TL kira geliriniz varsa bu durumda da bu krediden yararlanamazsınız.

Destek Kredisi Detayları

10.000 TL 6 ay geri ödemesiz kredi detaylarına baktığımızda;

Azami kredi tutarının 10.000 TL olduğunu,

İlk 6 ay geri ödeme olmadığını,

Toplam vade süresinin 36 ay olduğunu (6 ay geri ödemesi ve 30 ay ödemeli dönem),

Her ay taksit miktarlarının eşit olduğunu,

Uygulanan faiz oranlarının ise %0,49 olduğunu görmekteyiz.

Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bu kampanyanın devlet bankaları tarafından düzenlendiğini görmekteyiz. Bu bankalar ise;

  • T.C. Ziraat Bankası,
  • Vakıfbank,
  • Halkbankası ‘dır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu krediye başvuru yapmak için; T.C. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerine gidebilir, bununla birlikte bu bankaların resmi internet siteleri üzerinden ilgili başvuru formlarını doldurarak sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun uygun görülmesi ve kredinin onaylanması ile birlikte size SMS ile bildirimde bulunulacaktır. Eğer ilgili bankaların müşterisiyseniz krediniz hesaba yatırılacaktır. Değilseniz bu durumda şubeye davet edilerek gerekli işlemler tamamlandıktan sonra paranız hesabınıza aktarılacaktur ya da kredi tutarının çekimini yapabilirsiniz.

10 bin tl 6 ay geri odemesiz kredi

Kredi İçin Gerekli Belgeler

10.000 TL 6 ay geri ödemesiz kredilerde gerekli belge olarak kimliğiniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte bankaların ilave belge isteme haklarının saklı olacağını da unutmayınız. İlave olarak istenebilecek belgelerden birisi de gelir belgesi olabilmektedir.

Daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz %0,64 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar konulu yazımızı da okuyabilir, piyasaların toparlanması anlamında yürülüğe konan ve konut kredisinde düzenlenen kampanyalar hakkında da detaylı bilgiler alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu