fbpx
Kripto Para

Altcoin Boğa Sezonu Ne Zaman Gelecek

2017 yılında yaşanan muazzam bir boğa sezonu ile birçok yatırımcının ilgisini çeken ve adını duyurmayı başaran kripto paralar, maalesef yatırımlarına geç başlayan kullanıcılar için ise ciddi bir hayal kırıklığı da olmuş durumda. Boğa sezonu sonrası birçok kişiyi zengin eden ve yaklaşık 1 e 100 belki de 1000 geri dönüş sağlayan altcoinler özellikle merak edilen konu. Bizler de Altcoin boğa sezonu ne zaman gelecek bu soruya cevap bulmaya çalışacağız.

Altcoin Boğa Sezonu Ne Zaman?

Elbette bu sorunun cevabını bilmek çok güç. Ancak yaşanan gelişmelere ve önceki fiyat hareketlerinden bazı varsayımlar yaparak konunun biraz daha detayına ineceğiz.

Altcoinlerin; aslında eldeki BTC miktarını artırmak adına kullanıldığını söyleyebiliriz. Ancak projesi itibariyle ve kitlesi itibariyle uzun vadeli tutulabilecek altcoinler de yok değil. Elbette bu noktada en doğru kararı şahsi araştırmalarınız sonucunda vermeniz yararlı olacaktır. Yazımızın içeriğinin yatırım tavsiyesi olmadığını bir kez daha hatırlatmış olalım.

Akümülasyon Evresi

Her boğa sezonu öncesi; enstrüman fark etmeksizin bir süre akümülasyon süreci olduğunu bilmek gerekiyor. Biraz daha açacak olursak, ayı sezonu biten bir enstrüman direkt olarak yukarı hareketlenmek yerine bir süre yatay hareketlerle akümülasyon sürecini yaşar. Akümülasyon süresinin ne anlama geldiğini de söyleyecek olursak; bir nevi mal toplama aşaması gibi bir beyanda bulunabiliriz. Peki altcoinler akümülasyon aşamasında mı? Kuvvetle muhtemel akümülasyon evresinin ortalarında ya da sonlarında olduğumuzu söyleyebiliriz. Buna bir gerekçe olarak ise; BTC altcoin paritelerinde düşüşlerin ve ayı mumlarının boyutlarının küçüldüğü konuları ön plana çıkıyor.

Ayrıca hacimleri de biraz daha yakından inceleyecek olursak, satış yönlü hacimlerin azaldığını aksine alım yönlü hacimlerin ise artışta olduğunu görmekteyiz.

Tüm bu verilerden hareketle altcoinlerde tekrar bir hareketlenmenin gelebilme ihtimalini birçok yatırım uzmanının mümkün gördüğü yönünde görüşleri de mevcut.

Pandemi Sürecinin Etkisi

Ayrıca birçok kripto para uzmanı; mevcut pandeminin kripto paraların geleceğine de bir şekilde yön vereceğini değerlendiriyor. Özellikle sosyal mesafe ve temas konusunda sürekli yeni uygulamaların yer aldığı günümüzde, insanlar arası en çok kullanılan ve bu nedenle muhtemel taşıyıcı adayları arasında en güçlülerinden birisi olan paranın da dijitalleşme süreciyle bu salgından nasibini alacağını düşünüyorlar. Kripto para uzmanları özellikle bunun kripto paralara daha fazla rağbet göreceğine dair bir sebep olarak değerlendiriyor.

2022 Yılı İşaret Ediliyor

Bir tarih belirtecek olursak; genel kanının 2022 yılında altcoin boğa sezonunun yaşanacağı yönünde. Akümülasyon evresinin sonra ermesi ile birlikte 2022 yılında altcoinlerin tekrar parabolic yükselişlerle devam edeceğine dair birçok görüş bulunuyor.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere; beyanlarımızın herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığını, tamamen bilgilerin derlenerek size sunulduğunu belirtmiş olalım. Ayrıca kripto para piyasalarının halen çok volatil olduğunu, dolayısıyla zarar riskinizin çok yüksek olduğunu da kesinlikle unutmayınız.

Yine benzer bir konu olan Kripto Paralar ve Riskleri konulu içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu