fbpx
Bankacılıkİş Bankası

0 850 724 0 724 İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Son zamanlarda bankacılık işlemlerinin şubeye gitmeden de gerçekleştirilebilmesi için bir dijital dönüşüm masası oluşturan ve bu doğrultuda ciddi reformlara imza atan İş Bankası, sesli yanıt sistemiyle yapılabilecek işlemlerinin arasında da her geçen gün yenilerini eklemektedir. Bu yenilikler sayesinde telefon bankacılığı ile her türlü bankacılık işlemini şubeye gitmeden yapabilen tüketicilerin tek ihtiyacı olan telefon bankacılığı parolası ve hesaba tanımlı GSM numarasından bankaya yapılacak bir aramadır.

is bankasi musteri hizmetleri
is bankasi musteri hizmetleri tarafinden verilen hizmetler

İş Bankası Telefon Bankacılığı

İş Bankası telefon bankacılığı hattı ile iletişime geçmek isteyen tüketiciler 0850 724 0 724 numarasını aramalıdır. Telefon bankacılığını kullanarak herhangi bir bankacılık işlemi gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin mutlaka güvenlik teyitlerini geçmesi gerekir. Bu teyitler:

 1. Müşteri numarası, müşteri şifresi ya da ticari şifre tuşlaması yapmak,
 2. Banka kartının ön yüzünde yer alan 16 haneli kart numarası ve kart şifresini tuşlamak,
 3. Kredi kartının ön yüzünde yer alan 16 haneli kart numarası ve kart şifresini tuşlamak,
 4. 11 haneli hesap numarası ve bu hesaba tanımlı bankamatik kartının 4 haneli şifresini tuşlamaktır.

Tüketiciler yukarıdaki teyitlerden herhangi birisini kullanarak her türlü bankacılık işleminin yapılabilmesi için çağrı merkezine yetki vermiş, aynı zamanda da  güvenlik prosedürlerini geçmiş olur.

Müşteri şifresi ya da ticari şifre alıp, telefon bankacılığı imkanlarından tamamen yararlanmak isteyen tüketicilerin çağrı merkezini aradığında sırasıyla 5 > 1 > 1 tuşlamasını yapması ve Müşteri Şifresi veya Ticari Şifre Alma menüsüne bağlanması gerekir. Ek olarak İş Bankası şubeleri ya da İş Bankası’nın internet sitesindeki anında şifre aracı ile de müşteri şifresi belirlenebilir, ancak belirlenen bu şifrelerin mutlaka kalıcı bir şifre ile değiştirilmesi gerekecektir.

Yurt dışından çağrı merkezine erişmek isteyen tüketicilerin alan kodunun başına 0090 eklemesini yapması gerekir.

İş Bankası Telefon bankacılığı ile Yapılabilecek İşlemler

İş Bankası çağrı merkezi aracılığıyla neredeyse akla gelebilecek her türlü bankacılık işlemini yapmak mümkündür. Sayısının her geçen gün daha artması tüketicilerin şubeye gitmemesini sağlama vizyonuna dayanır. Başlıca işlem ve menüler şu şekildedir;

 1. Kayıp, çalıntı bildiriminde bulunma,
 2. Müşteri numarası ve müşteri şifresi ile tek seferlik işlem yapma
 3. Kart numarası ve şifresi ile işlem yapma
 4. Hesap numarası ve ATM kartı şifresiyle işlem yapma
 5. İş Bankası ürün ve hizmetleri hakkında bilgi edinme
 6. Maximum mobil uygulaması hakkında teknik bilgi
 7. Sigorta hizmetleri
is bankasi telefon
is bankasi musteri hizmetleri telefon bankaciligi numarasi

İş Bankası Telefonla Kredi Başvurusu

İş Bankası’nın Hızlı Kredi ürünü telefon bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusu yapmaya imkan tanımaktadır. Bu kapsamda tüketiciler 5 > 4 Hızlı Kredi Başvuru menüsüne bağlandığında, konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi için dakikalar içerisinde talepte bulunabilmektedir. Yapılan kredi başvurusu ön başvuru niteliğindedir ve İş Bankası müşterisi olmayanların tahsis için şubeye giderek hesap açtırması gerekir.

İş Bankası Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu konusundaki  süreci öğrenebilir ve anında kredi başvurusu yaparak parayı hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu