fbpx
Online KredilerTürkiye İş Bankası

İş Bankası Şubeye Gitmeden Online Kredi Başvurusu

Uzun bir zamandır hayatımızda aktifliğini sürdüren İş Bankası, yenilikçi tavrı ve birey odaklı çalışmalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan bir bankadır. Son zamanlarda gelişen teknolojiyi en iyi şekilde yansıtmakta ve yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha eklemiştir. Bu konuda İş Bankası Şubeye Gitmeden Kredi sloganıyla beraber, herhangi bir şekilde şubeye gitmeden online kredi imkanı sağlamakta ve kısa bir süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. Bu tür yeni projelerin lideri olan İş Bankası, kredinin çıkması durumunda aynı gün kredi tutarını hesabınıza aktarmaktadır.

Gelişen teknoloji ve azalan şube ihtiyacı neticesinde şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılabilir hale gelmiştir. Buna imkan veren bankalardan birisi olarak İş Bankası şubeye gitmeden online kredi başvurusu nasıl yapılır, ilgili kredi ürünü hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

İş Bankası Online Kredi

İş Bankası online kredi tahsis etme imkanı sağlayan bankalardan birisidir. Hali hazırda İş Bankası müşterisi olan tüketiciler yapacakları kredi başvurusu sonrasında kısa süre içerisinde ihtiyaç kredisi çekebilir ve çektikleri kredinin geri ödemelerini de yine şubeye gitmeden yapabilir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası Anında Kredi isimli online kredi ürününe başvuru yapmak isteyen tüketiciler internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra Kredilerim > Anında Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek, İşCep mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra Krediler > Anında Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek başvuru yapabilir.

İşCep’in internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapılacak başvuru sonrasında 40 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekilebilir. Yapılan başvurunun onaylanması sonrasında onaylanan tutar vadesiz TL hesabınıza otomatik olarak aktarılır.

  • En fazla 40 bin TL’ye kadar kredi çekilebilir,
  • Hiçbir işlem için şubeye gidilmesine gerek yoktur,
  • 7 gün 24 saat anında kredi çekilebilir, onaylanan başvuru sonrasında 30 dakika içerisinde hafta sonu olsa dahi kredi hesaba tahsis edilir,
  • Başvuru onaylandığı anda kredi, vadesiz TL hesabına aktarılır.

Faiz Oranları ve Örnek Hesaplama

İş Bankası Anında Kredi ürününün faiz oranı % 1.05’dir. Bu kapsamda:

  • 10 bin TL kredi çeken tüketiciler 12 ay vade için 50 TL tahsis ücreti öder ve aylık 973 TL ödemeyle toplamda 11.548 TL geri ödeme yapar,
  • 20 bin TL kredi çeken tüketiciler 24 ay vade için 100 TL tahsis ücreti öder ve aylık 1136 TL ödemeyle toplamda 32.463 TL geri ödeme yapar,
  • 40 bin TL kredi çeken tüketiciler 60 ay vade için 200 TL tahsis ücreti öder ve aylık 1236 TL ödemeyle toplamda 71.143 TL geri ödeme yapar.

Sigorta primleri kişiye ve toplam kredi miktarına bağlı olarak değişeceği için hesaplamaya dahil edilmemiştir.

Maaşım İş Bankası’nda İhtiyaç Kredisi

Maaşını İş Bankası’ndan alan tüketiciler İşCep, İnternet Bankacılığı, Bankamatikler, 0850 724 0 724 numaralı çağrı merkezi, İşTablet ya da şubeler aracılığıyla kısa süre içerisinde ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Yaptıkları kredi başvurusu sonrasında şubeye gitmeden kredi çekebilir.

iş bankası şubeye gitmeden kredi
is bankasi subeye gitmeden online kredi basvurusu

İş Bankası Kredi Başvurusu SMS

SMS ile başvuru yapmak isteyenler NAKİT, TC Kimlik NO, Kredi Tutarı, Aylık Gelir rakamlarını aralarında birer boşluk bırakarak 4402’ye SMS olarak iletebilir. Örnek: NAKİT 412*******1 10000 25000

Faiz Oranı ve Örnek Hesaplama

Maaşını İş Bankası’ndan alan müşterilerin % 1.05 ‘den başlayan faiz oranıyla kredi çekmesi mümkündür:

  • 5 bin TL için 12 ay vadeli kredi başvurusu yapan maaş müşterileri tek seferlik 25 TL tahsis ücreti, aylık 455 TL ödeme yapar ve toplamda 5498 TL geri ödemiş olur.
  • 10 bin TL için 24 ay vadeli kredi başvurusu yapan maaş müşterileri tek seferlik 50 TL tahsis ücreti, aylık 501 TL ödeme yapar ve toplamda 12.005 TL geri ödemiş olur,
  • 25 bin TL için 36 ay vadeli kredi başvurusu yapan maaş müşterileri 125 TL tahsis ücreti öder, aylık 899 TL taksit ödemesi yapan tüketiciler toplamda 31.655 TL geri ödemiş olur,

Maaşa göre 100 bin TL’ye kadar limitle ihtiyaç kredisi çekilebilmektedir. Yapılan kredi başvurusu kısa süre içerisinde onaylanır ve hesaba tahsis edilir.

İş Bankası Kredi Ön Onayı Nedir?

Kredi ön onayı, İş Bankası müşterisi olmayanlar ya da gelir belgesi ya da türevi bir belgeyi ibraz etmesi gerekenler için uygulanan prosedürdür. Ön onay alan müşteriler şubeye giderek eksik belgesini ibraz eder ve kredisini kullanır. Ön onay sayesinde şubeye gitmeye gerek kalmadan ilgili miktar için İş Bankası’ndan kredi çekilip çekilemeyeceği belli olabilir.

İş Bankası Kredi Başvurusu Sorgulama

İş Bankası’na yaptığı kredi başvurusunu sorgulamak isteyen İş Bankası müşterileri internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra Krediler > Anında Kredi adımını takip ederek yaptığı başvuruyu sorgulayabilir. İş Bankası müşterisi olmayanların 0850 724 0 724 numaralı çağrı merkezini araması gerekecektir.

İş Bankası Şubeye Gitmeden Online Kredi Şartları

Bilindiği gibi her bireyin geçmişindeki finansal ürünleri kullanma durumuna kredi notu belirlenmektedir. Yapılan kredi kartı harcamaları ve kredi ödemelerine göre oluşturulan kredi notları, bu kredi için aranan ilk şarttır. Eğer yeterli kredi notunuz varsa, sizlerde bu krediden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında düzenli gelir belgenizin raporlar halinde sunulması ve aktif olarak sigortalı çalışan olmanız gerekmektedir. Aslında bilinen kredi süreciyle, aynı süreç aktiftir. Fakat 24 saat boyunca başvuru yapabilirsiniz ve başvuru yaparken herhangi bir şart aranmaz.

İş Bankası Şubeye Gitmeden Online Krediye Nasıl Başvuru Yapılır?

Sizlerde İş Bankası online Kredi kampanyasından yararlanmak istiyorsanız, https://www.isbank.com.tr/internet/ adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Açılan ekranda sizlerin kimlik numarası, gelir tutarı, istenilen kredi tutarı, vade vb gibi bilgiler istenmektedir. Bu alanları başarılı şekilde doldurduktan sonra, krediniz onay için gönderilir. Eğer onay gelirse, kredinizi ister şubeden çekebilir, isterseniz de o an hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz.

Ayrıca şubeye gitmeden kredi başvurusu yaparken, maksimum 25 bin TL tutarına kadar şart olduğunu unutmayınız. Bunun dışında 60 aya kadar vade imkanı verildiği gibi, uygulanan faiz oranı da %1.05’dan başlamaktadır. Buna ek olarak dosya masrafları ve sigorta ücretleri de, bu kredide oldukça uygun tutulmuştur ve 10.000 TL ve üzeri kredilerde yıllık hayat sigortası yapılmaz. Sizlerde bu krediye başvurmak ve aynı zamanda detaylı bilgi almak için, http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/aninda-kredi adresini ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler

Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı