fbpx
Online Kredi KartıYapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı Online Başvuru

İnternetten kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketiciler Yapı Kredi Bankası’nın avantajlı kartları için talepte bulunma imkanına da sahiptir. Online başvurular aynı gün içerisinde değerlendirilir ve gerekliliklerin sağlanmış olması halinde çok kısa bir süre içerisinde kredi kartının teslimatı için gereken prosedürlere başlanılır.

Tüketiciler bu süreçte gerçekleşecek tüm aşamaları çağrı merkeziyle iletişime geçerek ya da başvuru durumu sorgulama ekranını takip ederek öğrenebilir. Bu sayede şubeye gitmeden kredi kartı sahibi olunmuş olur.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları

Yapı Kredi Bankası’nın Worldcard özellikli kredi kartları ülkemizde en çok kullanılan kredi kartları arasında yer almakta ve geçtiğimiz yıl sektör otoritesi kabul edilen The Banker tarafından Türkiye’nin en değerli kredi kartı olarak seçilmiş bulunmaktadır. Tüketiciler, Yapı Kredi Bankası aracılığıyla Yapı Kredi World, Yapı Kredi World Gold, Yapı Kredi World Platinum, Yapı Kredi Adios, Yapı Kredi Adios Premium, Yapı Kredi Crystal, Yapı Kredi Play ve Yapı Kredi Opet kredi kartı sahibi olabilir.

Hangi kredi kartından yararlanılacağı nasıl bir yaşam tarzı sürüldüğü ve kredi kartından ne gibi beklentiler olduğuna bağlı olarak değişecektir. Örneğin öğrenci bir kişi için en ideal kredi kartı Yapı Kredi Play iken düzenli geliri olan orta halli tüketiciler için Yapı Kredi World eşsiz bir seçim olacaktır.

Yapı Kredi Online Kart Başvurusu

Tüketiciler, Yapı Kredi Play, Yapı KRedi Adios, Yapı Kredi Adios Premium, Yapı Kredi World ve Yapı Kredi World Gold kredi kartı için internet üzerinden kredi kartı başvurusu iletebilmektedir. Kredi kartı başvuru formuna erişebilmek için Ana Sayfa > Başvuru Merkezi > Kredi Kartı Başvurusu adımlarının takip edilmesi gerekir. T.C. kimlik numarası, Cep Telefonu ve doğrulama kodunun girilmesi sonrasında başvurusunu bankaya iletebilen tüketiciler talep etmeleri halinde kendilerini bir müşteri temsilcisinin aramasını da isteyebilir. Bunun için yapılması gereken tek şey Hemen Başvur butonunun yanında bulunan Beni Ara butonuna tıklamaktır.

Yapı Kredi Başvuru Sorgulama

Yapı Kredi Bankası’na ilettiği kredi kartı başvurusunun durumunu sorgulamak isteyen tüketicilerin internet üzerinden de bunu yapması mümkündür. Ana Sayfa > Başvuru Merkezi > Başvuru Durumu Sorgulama adımlarını takip eden tüketiciler kendilerine verilen referans kodu ile kartının nerede olduğunu ve prosedürlerin hangi adımında olduklarını rahatlıkla öğrenebilir.

İlgili sayfadan aldığı hizmet nedeniyle memnun kalmayan tüketicilerin Yapı Kredi çağrı merkezini arayarak destek talep etmesi de mümkündür.

Kimler Kredi Kartı Alabilir

Yapı Kredi Play kredi kartı alacak tüketicilerin öğrenci olduğunu belgeleyebilmesi gerekir. Diğer kredi kartları için ise düzenli gelir, yüksek kredi notu, T.C. vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmak gereklidir.

world kart başvuru
yapi kredi bankasi world kredi karti online basvuru

Düzenli geliri olduğu halde yaptığı kredi kartı başvurusu reddedilen tüketicilerin Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek gelir beyanını kontrol ettirmesi ve gerekmesi halinde yeni bir gelir belgesi ibraz etmesi gerekir.

Kredi notu oluşmamış ya da çok düşük olan tüketicilerin ise kredi kartı limiti kadar parayı cari hesabına yatırıp bloke teminatlı kredi kartı talebinde bulunması gerekir.

Sitemizde yer alan Yapı Kredi Bankası Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu konulu yazımızı da buradan okuyarak kredi başvurunuzu da yapabilir ve anında sonucunu öğrenebilirsiniz. Onayı halinde kredinizi hesabınıza da aktarabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu