Tavukçuluk ile İlgili Devletten Alınabilecek Tüm Destekler

Ticaret cesaret gerektiren ve aynı zamanda oldukça özveri isteyen bir alandır. Devlet içinde ticari hayata atılmak isteyen ve özgüveni olan, aynı zamanda ticaret yapmak isteyen girişimcilerimize, devlet destekli bazı hibeler ve krediler verilmektedir. Bu kapsamda 42 ilimiz için TKDK ile hibe tavuk çiftliği kredisi fırsatı sunulmakta ve T.C. Ziraat bankası aracılığı ile tüm illerimiz için oldukça düşük düşük faiz oranlarında kanatlı hayvan kredileri kullandırılmaktadır. Bu her iki kurum için de nasıl tavuk çiftliği kredisi başvurulur ve alınırken izlenmesi gereken yol haritaları nelerdir gibi sorulara cevaplar vereceğiz. İstenilen şartları sağlayarak sadece tavuk alımı imkanlarından fayda sağlamayıp devamında kurulacak olan tesis giderleri için de, hibe ve kredi alabiliyorsunuz. İşte TKDK tarafından istenilen ve aranan şartlar.

Tavukçuluk ile İlgili Devletten Alınabilecek Tüm Destekler

Tavukçuluk Devlet Destekleri

TKDK hibe tavuk çiftliği kredisi nasıl alınmaktadır?

Ülke genelinde desteklenmesi hedef alınan ve tam 42 ilimizin kırsal alanları üzerinde kuracağınız kanatlı hayvan tesisleri için yapacağınız harcamaların %70’lik bir kısmını hibe olarak TKDK ‘an alabilirsiniz. 2014 yılında IPARD programları ile çiftçilerimize sunulan hibe kredi olanakları 2020 yılına kadar devam ettiğinin de bilgisini vermek isteriz. Sizler de devletin vatandaşlara sunduğu bu hibe teşviklerinden yararlanabilmeniz için ilk olarak desteklenen iller üzerinde tesis kurmanız ve nüfus  kaydınız da bu iller içerisinde yer alıyor olması gerekmektedir.

TKDK hibe kredi olanakları sunulan illler

Aşağıdaki yer alan illerde iseniz, hibe kredi için diğer istenilen şartları sizlere aktaracağız. Fakat bu iller içerisinde yer almıyorsanız, Ziraat Bankası’nın Tavuk çiftçiliği kredisi üzerine göz atmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir :  Çeyiz Hesabı Açtırmak İstiyorum Diyenlere Devlet Desteği

TKDK hangi illeri destekliyor?

Trabzon, Tokat, Sivas, Urfa, Samsun, Ordu, Malatya, Konya, Kars, Kahramanmaraş, Isparta, Hatay, Erzurum, Diyarbakır, Çorum, Balıkesir, Amasya, Afyon, Uşak, Nevşehir, Muş, Mersin, Mardin, Manisa, Kastamonu, Kütahya, Karaman, Erzincan, Giresun, Elazığ, Denizli, Çankırı, Çanakkale, Burdur, Aydın, Bursa, Ankara, Ardahan, Aksaray, Ağrı illeri desteklenen illerdir. Sizlerde eğer yazılı illerde iseniz yada bu illere yatırım yapacaksanız, TKDK tarafından yayınlanmış olan tavuk çiftliği kurulması için hibe destekleri kısmını incelemenizi öneririz.

T.C. Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi

Yukarıda yazımızın içinde de belirttiğimiz gibi eğer yukarıdaki iller içerisinde yer almıyorsanız, Ziraat Bankası’nın kredisini alabilirsiniz. T.C. Ziraat bankası kanatlı hayvan işletmesi kurmak isteyenlere bazı şartlar altında bu krediyi sunmaktadır. İşte aranan şartlar ve istenen belgeler;

  • Nüfus cüzdanı ile müracaat
  • İki adet çalışan bordolu kefil bulmak
  • İpotek değeri olan mal

Hayvanlardan talep edilen şartlar:

  • Yumurta veya etçil alınacak olan tavukların en az sayısın 10 bin adet olaması.
  • Kümes hayvanı kredisi imkanı ile hindi alacaklar en az beş bin adet alması
  • Kaz veya ördek alacaklar bin adet alması gerekmektedir.

Etiketler:

data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="4" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git