fbpx
EFT HavaleGaranti Bankası

Garanti Bankası EFT Havale Masrafları Ne Kadar

Garanti bankası birçok banka gibi eft ve havale ücretlerini tahsis etmektedir. Garanti bankası eft ücretleri günümüz itibariyle; EFT yapacağınız tüm kanallarda ayrı ayrı olarak belirlenmektedir.

Garanti Bankası Eft Ve Havale Ücretleri 2020

Garanti bankasından diğer bankalara veya aynı bankaya gönderimlerde alınan havale ücretleri, aşağıda detaylı olarak yazılmıştır.

garanti eft ücretleri
garanti bankasi eft ucretleri ve havale ucretleri icin ne kadar kesinti yapiyor

Garanti bankası şubeden yapılan eft ücretleri : 40.00 TL ilk 250.00 TL arasındadır . Minumum 40.00 TL dir ve maksimum 250.00 TL olacak şekilde %0.50’dir. Yani 100 TL gönderecekseniz eğer 40 TL’dir. 1000 TL gönderirseniz de 40 TL alınmaktadır . 10.000 TL göndermeniz durumunda ise %0.50 oranıyla 50 TL olacaktır.

Garanti bankası atm üzerinden yapılan eftler: Garanti paramatikten diğer bankalara eft ücreti 5.50 TL sabit olarak belirlenmiştir. Ancak saat 16:00 ‘dan sonra yapacağınız eft işlemleri geç eft olarak nitelelendirilir ve daha yüksek ücret alınır.

Garanti bankası internet şubesinden eft ücreti : İnternet şubesinden eft ücret 3.50 TL olarak netlik kazanmıştır 16.00 ‘dan sonra verilen talimatlar geç eft ücreti olarak bilinir ve 6 TL ücret alınır.

Garanti bankası igaranti , cep şubesi vb cepten eft ücretleri : igaranti eft ücreti 2.50 TL, geç eft ücreti ise 5 TL olarak belirlenmiştir. Cepbank eft ücreti 2.75 TL’dir. Cepbank geç eft ücreti ise 5.00 TL’dir. Cep şubesi eft ücreti 2.50 TL’dir. Cep şubesi geç eft ücreti ise 6.00 TL’dir.

Havale ücreti: Garanti banka hesabından diğer Garanti banka hesabına gönderilen paralarda 1.75 TL ücret alınır.

Garanti 2020 Eft Limitleri

Garanti Bankasının günlük Eft limiti maximum 250 bin TL olarak belirlenmiştir ve en düşük ise 0,01 TL dir.Tabi bu limit şubenize giderek artıra bilir veya düşürebilmeniz mümkün kılınmıştır Bu sizin insiyatifinize kalmış bir durumdur diyebiliriz. Telefondan yapmanıza güvenlik nedeni ile izin verilmemektedir bizzat şubeden yazılı izin almanız gerekiyor. Aynı şekilde havale limitleri içinde geçerli olan bir durumdur. Şubeden başka bir yerde limit artırma işleminiz söz konusu değildir. Ama artık garanti cep şubesi kullanıyorsanız eft ve havale limitlerinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu güzel zamandan tasarruf için güzel bir uygulamadır ve genel olarak herkese tavsiye ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey cep telefonunuza garanti cep uygulamasını indirmektir.

garanti eft masrafları
garanti bankasi eft ucretleri ve havale ucretleri icin ne kadar kesinti yapiyor

Garanti Bankasında Eft Saatleri Ne Zaman Başlıyor?

Garanti bankası eft saatleri 09.00’da başlıyor  ve 17.15’de bitiyor. Bu saatler arasında yapacağınız bir EFT işlemi sonucunda yatırmış olduğunuz para karşıdaki kişyie aynı günde geçiyor. Garanti Bankası hesabınızı kullanarak 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz bir EFT işlemi ise diğer bankalarda olduğu gibi diğer güne sarkıyor. Cuma günü 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz EFT işleminiz ise, Pazartesi günü alıcıya ulaşıyor.

Sitemiz üzerinden tüm bankaların eft ve havale masrafları ve işlemleri ile ilgili bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu