fbpx
Sigorta

SBM Online En Ucuz Trafik Sigortası Sorgulama Teklif Alma

Sigorta şirketlerinin bazı türdeki sigortaların zorunlu olması üzerine aşırı yüksek fiyatlar sunması üzerine Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) faaliyetlerine başlamıştır. Sigorta sektörünü yakından gözleyen ve vatandaşların aleyhine olabilecek çoğu konuda çeşitli düzenlemeler ve faaliyetleri hayata geçiren SBM, aynı zamanda eş zamanlı sigorta eklifi alınabilecek bir uygulamaya da sahiptir. Bu kapsamda SBM trafik sigortası sorgulama ve teklif alma işlemleri nasıl yapılır kısaca değinmek yararlı olabilir.

SBM Nasıl Teklif Alınır

Sigorta Bilgi Merkezi tarafından tüm sigorta şirketlerinin tekliflerine eş zamanlı olarak erişmek ve en uygun teklifi yapan sigorta şirketiyle çalışmaya başlamak için yapılması gereken tek şey sbm.org.tr internet adresine giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan “Trafik Sigortası Teklif Alma Sayfasına Gidiniz” butonuna tıklamaktır.

Açılan web sayfasında kimlik tipini seçtikten sonra TCKN ve sigorta teklifine konu aracın plakasını yazdıktan sonra teklif al butonuna tıklanabilir ve en uygun teklifi veren sigorta şirketiyle çalışmalara başlanabilir.

Sigorta teklifi veren firmalar trafik sigortası basamakları ve aracın karıştığı kazalarla ilgili hızlı bir sorgulama yaptıktan sonra faaliyetine uygun düşecek en makul teklifi tüketiciye iletiyor.

Tüketiciler bu teklifler arasında yaptığı değerlendirme neticesinde en yakın sigorta acentesine gitmek durumunda. SBM aracılığıyla sigorta yaptırmak ya da ilgili web sayfası üzerinden başvuruda bulunmak mümkün değil.

Örnek SBM Teklif Fiyatları

Aşağıda örnek bir araç için verilen sigorta teklifleri bulunmaktadır, bu fiyatlar ortalama değerlerdir ve araçtan araca farklı değerlerle karşılaşılması mümkün olabilir.

 • Aksigorta – 905 TL
 • Allianz Sigorta – 834 TL
 • Anadolu Sigorta – 617 TL
 • AXA Sigorta – 574 TL
 • Ergo Sigorta – 782 TL
 • Eureko Sigorta – 852 TL
 • Groupama Sigorta – 765 TL
 • Güneş Sigorta – 698 TL
 • Halk Sigorta – 789 TL
 • HDI Sigorta – 1121 TL
 • Mapfre Sigorta – 619 TL
 • RAY Sigorta – 630 TL
 • Sompo Japan Sigorta – 625 TL
 • Unico Sigorta – 612 TL
 • Zurich Sigorta – 911 TL

Görüldüğü gibi en düşük ve en yüksek sigorta teklifi arasında neredeyse 550 TL’lik fark var. İşte SBM’nin aracı da tam olarak bu kapsamda tüketiciye en şeffaf ve doğru bilgiyi vermek adına geliştirildi. Tüm sigorta şirketlerinden teklif aldıktan sonra ilgili şirketin neleri kapsam içerisinde tuttuğu öğrenilebilir ve en uygun sigorta poliçesine imza atılabilir.

sbm online teklif alma
sbm en ucuz trafik sigortasi

Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar

Trafik sigortası fiyatlarının ne kadar tutacağı araç sahibine, araca ve sigorta basamağına bağlı olarak değişecektir. Bu kapsamda düzenlenen tavan fiyat uygulamasına göre en iyi sürücülere 470 TL, en kötü sürücülere ise 2137 TL tavan fiyat uygulanmakta. Dolayısıyla ne kadar fiyatla trafik sigortası yaptırılabileceği hangi basamakta olunduğuna bağlı olarak değişecektir. Sizin için trafik sigortasının ne kadar tutacağını öğrenmek isterseniz sbm.org.tr internet sitesine girerek ücretsiz teklif alabilirsiniz.

Sitemizde yer alan Kasko ve Trafik Sigortası Kapsamları Arasındaki Farklar Neler konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/kasko-ve-trafik-sigortasi-kapsamlari-arasindaki-farklar-neler/ okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. sbm den teklif aldım ve kasko teklifi ile birlikte yaklaşık 470 TL daha uyguna yaptırdım sigorta kaskomu çok teşekkür ederim ilk defa internet üzerinden yönlendirme ile karar geçtim şaka gibi hala inanamıyorum :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu