fbpx
Ticaret

Paytr Nedir ve Nasıl Ödeme Alınır (Tüm Detaylar)

İnternet alışverişlerinin sayısı arttıkça ve internet üzerinden yapılan ödemelerin hacimleri yükseldikçe sanal pos cihazlarına olan ihtiyaç da artmaktadır. İşte tam da bu noktada satış yapmak isteyenlerle ödeme yapmak isteyenlerin ortak sorununu çözmekte kilit rol oynayan PayTR hali hazırda yararlanılabilecek en kaliteli sanal pos cihazı entegrasyon sistemlerinden birisidir. Bu açıdan Paytr nedir ve nasıl ödeme alınır gibi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Paytr Nedir?

Web sitesi üzerinden satış yapan ve sattığı ürünlerin ücretlerini almaları konusunda hizmet veren Paytr bir sanal pos ve ödeme çözümü sistemidir. PayTR markasının hali hazırda iş ortağı olduğu onlarca farklı kurum vardır ve her biri üzerinden rahatlıkla entegrasyon yapılır. PayTR’yi web sitesine entegre eden sistem yöneticileri anında ödeme almaya hazır hale gelir ve satış öncesindeki en büyük problemlerden birisini aşmış olur.

PayTR Sistemi Nasıl Çalışır?

PayTR ile çalışmaya başlayan kişiler öncelikle web sitesini kurmakla işe başlamalıdır, bir web sitesi kurmadan ve PayTR’ye yapılacak başvuruda bu web sitesini göstermeden sisteme dahil olunamaz. Web sitesin ikuran sistem yöneticileri ödeme sistemi çözümü için PayTR’nin web sitesine gider ve online ortamda başvurusunu gönderir. Formu doldurup başvuru yaptıktan sonra olumlu değerlendirme sonucunda web sitesine PayTR ödeme sistemi entegre edilir ve bu entegrasyon sonucunda ilk demo ödeme alınır. Bu ödeme sonucunda sistemin nasıl çalıştığı herhangi bir sorunla karşılaşılıp karşılaşılmadığı üzerine analiz yapılır ve sorunlar giderildikten sonra da sistem herşeyiyle hazır hale gelir.

Neden PayTR?

PayTR’yi diğer ödeme sistemlerinden ayıran en önemli avantajları üyelik paketlerinin net ve keskin hatlara sahip olması, ek ödemeler yapılmasının gerekmemesidir. PayTR’nin destek ekibi her zaman yardım için hazırdır ve bir problemle karşılaşılması halinde sistem yöneticilerine kurulum da dahil olmak üzere her türlü konuda yardımcı olur. Ayrıca en modern güvenlik çözümleriyle korunan PayTR entegrasyonu sayesinde ödeme yapan müşterilerle birlikte sistem yöneticilerinin verileri de tam güvenlik altına alınır.

PayTR ile çalışan sistem yöneticileri bir sonraki gün aldıkları ödemelerin hesabına geçmesini isteyebilir. PayTR’nin ödeme sayfasını tamamen özelleştirebilir ve web sitenizin bir uzantısı gibi gösterebilirsiniz, söz konusu sayfa markanızı yansıtır ve marka logonuzu kullanmanız da mümkündür. Talep eden sistem yöneticileri ödeme sayfasını ayrı bir sekmede kullanabilir, bu sayfa tamamen mobil uyumludur ve bu sayede mobil cihazlar üzerinden verilen siparişler için de tamamen sorunsuz bir şekilde ödeme almanız mümkün olur.

PayTR Güvenli Mi?

PayTR oldukça güvenli bir platformdur. Ödeme yapılacağı ilk andan son ana kadar müşterilerinizi ve sizi güven çemberinin içerisinde tutar. PCI DSS uyumlu gelişmiş altyapısı sayesinde verilerin farklı kişilerin eline geçmesine engel olur, tüm sayfalar SSL sertifikası ile korunur ve sigortalanır.

PayTR Entegrasyonu

PayTR kullanmaya karar veren sistem yöneticilerinin gelişmiş API ile bunu çok kısa bir süre içerisinde yapması mümkündür. Mümkün olabilecek her türlü yazılımla uyumlu hale getirilen bu API sayesinde çok kısa bir süre içerisinde web sitenize ödeme sistemini kurabilir ve ödeme almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca hazır modüller de vardır ve bu modüller için saniyeler içerisinde kurulum yapmak mümkün olur. Hazır modüller OpenCart, WooCommerce, Prestashop, WHMCS, VirtuelMart ve Arastta’dır.

PayTR Nasıl Ödeme Alınır

Hesap açılışı sırasında bir IBAN tanımlaması yapmanız istenir ve yaptığınız satışlardan doğan alacağınız bu alacağı talep ettiğiniz zaman süresinde PayTR hesabınızda tutulur. PayTR’den ödeme talep ettiğinizde söz konusu alacağınız hesabınıza aktarılır. Talep eden sistem yöneticileri her günün ödemesini bir sonraki günün sabahında otomatik olarak hesabına aktarabilir, bunun için özel bir paket vardır.

PayTR Kimin, Ne Zaman Kuruldu?

Bir ödeme sistemi kullanmaya başlamadan önce ilgili sağlayıcıyı merak etmek ve hakkında araştırma yapmak oldukça anlaşılabilir ve tavsiye edilen bir eylemdir. Bu kapsamda PayTR’nin 2009 yılında kurulan ve veri merkezini Türkiye’de bulunduran bir kurum olduğunu bilmek önemlidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülen Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi yarışmasında 5’nci seçilen PayTR kaliteli altyapısı ve hızlı çözümleriyle her geçen gün daha da büyümektedir ve bu kapsamda alanında uzman personelleri kadrosuna dahil etmektedir.

paytr ödeme alma ve detaylar
paytr basvuru ve odeme alma

PayTR Ödeme Sistemleri A.Ş. ismiyle 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuluşları Hakkında Kanun kapsamında lisans alan PayTR bu açıdan denetlenen ve geçerliliği olan bir ödeme sistemi lisansına sahip kurumdur. 2009 yılından bu yana onlarca başarıya imza atan PayTR hakkında daha detaylı bilgi için 0212 214 50 00 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da Büyükdere Caddesi, No:106, Şerbetçi İş Merkezi, Esentepe, Şişli, İstanbul adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ülkemizde hâli hazırda halen işlemekte olan bir diğer alternatif ödeme sistemi olan Troy Kart Nedir Başvuru Yöntemleri ve Avantajları konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Paytr güven konusunda yanılttı!
    Başka firma yokmuş gibi bunlarla uğraştık…
    Paytr isimli ödeme firmasına başvuru yaptık ve onaylandı. Evraklarımız gönderdik vs… Vs… Aşamalar geçtik derken bize panel açıldı ve entegrasyon için gerekli dokümanlar gönderildi. Paytr’yi ciddiye alarak web sitemize ödeme sistemimizin teknik entegrasyonunu tamamlamak için ödemeler yapıp yazılımcılara yaptırdık. Sonraki aşama, test modundan, canlı Moda geçmek için destek bölümüne bilgi verdik. Sonra bir mail aldık web siteniz “risk bölümünden” geçemedi. Konu, firmanız veya şahsınız özelinde olmayıp, belirtildiği üzere, yükümlülüklerimiz kapsamında oluşturulmuş politikalarımız çerçevesinde alınmış bir karardır.” Firmayı ciddiye alıp bizim yaptığımız masraflar, adamların ilk incelemede neye istinaden onayladıkları, yumurta kapıya gelmişken neden vazgeçtikleri tamamen meçhul ve cevapta alamıyorum. Yani kısacası ilk aşamada onaylandınız diye sevinip, gidip sitenize sakın masraf yapmayın, firma sürprizler ile dolu!

  2. Paytr gibi bir sistem sizin alın terinizi ve emeğinizi iç edebiliyor. Çünkü 1980 yılının bürokrasisinden daha ağır bir sisteme sahipler. Telefonla ulaşamıyorsun. Mail le yazıyorsun otomatik cevap geliyor. Derdini dinleyen çözen yok. Paramızı 23 gündür takıldı alamıyoruz. Havale’nin dekontu var mail ile sunuyoruz. Şu adımları yapın paranızı görürsünüz diyorlar yok. Ne para var ne muhattap. Yetkililerin insanların parasının ciddiyetini, yükünü almaya davet ediyorum. Siz herhangi bir e ticaret sitesi değilsiniz. İnsanların, esnafların 100 tl den tutun 100000 tl ye kadar yüzlerce işlemlerini yapıyorsunuz. Bir muhattap koyun. Sorunları çözün. Paramızın geri verilmesini acilen bekliyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu