fbpx
İş FikirleriTicaret

Evden Ne Satabilirim Diyenler İçin 42 Ürün Önerisi

Gelişen teknoloji sayesinde satış yapmak isteyenlerin evden çıkması artık bir zorunluluk değil. Yaratıcı bir pazarlama stratejisi ve iyi seçilmiş bir ürün ile evden çalışarak geçinmek mümkün.

Evden satışı gerçekleştirilebilecek ürün önerilerine geçmeden önce el işlerinin ayrı bir kefede tutulduğunu belirtmek gerekir. Kendisini ayrıcalıklı kılan bir yeteneğe sahip olan ve bu yeteneğiyle ürettiği ürünlerin satışını gerçekleştirmek isteyen girişimcilerin en iyi bildiği işi yapmaya devam etmesi daha faydalı olacaktır.

Aşağıdaki ürünlerin evden nasıl satılabileceğiyle ilgili bilgi sahibi olmayan kişilerin dropshipping ile ilgili oldukça detaylı bir araştırma yapmasında fayda var. Yeterince araştırma yapmadan ticarete girişmek istenmeyen sonuçlar elde edilmesine neden olabilir.

hızlı satılan ürünler
satisi hizli olan ve evden satilabilecek urunler

1 – Gözlük

Güneş gözlüğü veya dinlendirici gözlük, hangisinin satışını gerçekleştireceğiniz size kalmış fakat gözlük son zamanlarda internette en çok satılan ürünler arasında bulunuyor.

2 – Telefon Kılıfı

Telefon kılıfı satmak klişe gibi görünebilir, su geçirmeme ve hasara karşı dayanıklı olmak gibi teknik özelliklere sahip telefon kılıfları için pazarda halen yer var.

3 – Bluetooth Kulaklık

Özellikle spor yapan kişiler tarafından tercih edilen bu ürün reklamla beslendiğinde beklenmedik bir satış rakamına ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ürün, çok pahalı değildir ve kar marjı yeterince yüksektir.

4 – Kil Maskesi

Kendi hazırladığınız veya aktarcınızın özel karışımı olması fark etmeksizin internetten kil satışı gerçekleştirebilirsiniz. Kil, ülkemizde en çok kullanılan doğal güzellik ürünlerinden birisidir.

5 – Erkek Saç & Sakal Bakım Seti

Erkekler de kişisel bakımına özen gösteriyor ve bu kapsamda yapılan harcamalar neredeyse kadınlarla yarışacak seviyeye ulaştı. Erkek saç ve sakal bakım setleri internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

6 – Bitkisel Yağlar

Aktarlardan temin edilemeyen nadir bulunan hindistan cevizi yağı veya badem yağı gibi ürünlerin internetten satışını yapmak mümkün.

7 – Tesbih

Tesbih özellikle sosyal medya üzerinden pazarlanabilirliği en yüksek ürünlerden birisi ve başlangıç için çok ciddi bir sermaye gerekmiyor.

8 – Saç Tebeşiri

Son zamanlarda ortaya çıkan bu ürün özellikle genç kızların gözdesi. Ürünün varlığından haberdar etmek satışları arttırmak için yeterli olacaktır.

9 – Kedi Oyuncakları

Ülkemizde evinde kedi besleyen milyonlarca insan var ve bu hayvanseverler kedilerinin daha iyi vakit geçirmesi için üretilen kedi oyuncaklarını satın almak isteyecektir.

10 – Isıtıcı Minder

Kış aylarında USB ile bilgisayara bağlanarak çalışan bu minderin satışları tavan yapabilir. Her şey yaratıcı bir pazarlama stratejisi ve doğru kelimelerin kullanılmasıyla alakalı.

11 – Ayakkabı Kar Çorabı

Oldukça zekice tasarlanan bu ürün kış aylarında aracın kaymasını önlüyor ve araç lastiklerine zarar veren zincirin tek çare olmadığını hatırlatıyor.

12 – Cep Telefonu Şarj Evi

Herkesin bir telefona sahip olduğu günümüzde telefon şarj etmek ciddi bir sorun haline gelebilir. Kabloların dağınıklığından ve telefonu nereye koyacağınızı bilememek gibi sorunlardan kurtaran bu ürün şimdiden binlerce kişi tarafından satın alınmış durumda.

13 – Direksiyon Arası Telefon Sabitleyici

Araç kullanırken GPS kullanmak durumunda olan kişiler için satın alınabilecek en yararlı ürünlerden birisi. Hedef kitlesi taksiciler ve kuryeler olabilir, kar marjı oldukça yüksek.

14 – Tencere Seti

İnternette en çok satılan ürünlerden birisi de tencere setleri. Mutfak ürünü kategorisinde sürekli en çok satan ürün listesinde olan bu ürünün alıcısına rahatlıkla ulaşmak mümkün ve kar marjı da oldukça yüksek.

15 – Puzzle

Hobi sahibi insanlar bunun için rahatlıkla para harcayabiliyor. Dolayısıyla internetten puzzle satmak mantıklı bir hamle olabilir. Tek yapılması gereken ürünün reklamını doğru kişilere ulaştırmak.

16 – Plaj Hasırı

Özellikle yaz aylarında satışları yükselen plaj hasırı kar marjı en yüksek mevsimlik ürünlerden birisidir.

17 – Temizlik Ürünleri

Temizlik ürünleri internetten satışı gerçekleştirilebilen kar marjı yüksek ürünlerdendir.

18 – Erkek Cilt Maskesi

Cilt maskeleri son zamanlarda erkekler tarafından da talep ediliyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı cilt maskeleri ile ciddi satış hacmine ulaşmak mümkün.

19 – Araç Parfümü

Sağlığı tehdit etmeyen, sertifikalı araç parfümleri rahatlıkla alıcı bulabilmektedir.

20 – Araç İçi Su Isıtıcı

Varlığından haberdar olunması gereken ürünlerden birisi de araç içi su ısıtıcısıdır. Termos olarak da kullanılabilen bu ürün şüphesiz birçok kişi tarafından sipariş edilecektir.

21 – Korse

Vücudu olduğundan daha fit gösteren korseler gittikçe popülerleşiyor.

22 – Bebek Dikiz Aynası

Araç kullanırken bebeğin durumunu kontrol etmek isteyen sürücüler için oldukça kullanışlı bir ürün. Uygun fiyatlı ve kar marjı yüksek.

23 – Araç İçi Güneşlik

Filmli camlara ilişkin tartışmalar halen sürerken güneşlik satışlarının yükseleceği tahmin edilebilir. İyi bir pazarlama kampanyası ile yüksek satış rakamlarına ulaşmak mümkün.

24 – Kapı Sinekliği

Özellikle yaz aylarınca balkon kapılarından sinek girmemesi için kullanılabilecek harika ürünlerden bir tanesi. Mıknatıslı özelliği sayesinde kolaylıkla kapıdan geçmek mümkün ve kar marjı oldukça yüksek.

25 – Güçlü Yapıştırıcılar

Çivi çakmak istemeyen kişilerin son zamanlardaki tercihi güçlü yapıştırıcılardan yana oluyor.

26 – Temizlik Eldiveni

Su geçirmez temizlik eldivenine talep her zaman var.

27 – Ayakkabı Kar Zinciri

Ayakkabıya takılan bu ürün kış aylarında kaymanın önüne geçiyor. Çocuk, yaşlı ve hamileler için mutlaka kullanılması gereken bu ürün istenmeyen kazaları minimize ediyor.

28 – Su Tutmaz Sabunluk

Bilindiği gibi katı sabunun altında biriken su bakterilerin en yoğun olduğu bölgelerden birisi ve bu nedenle kuru tutulması gerekiyor. Su tutmaz sabunluk ıslak koyulan sabunun üzerinden akan tüm suyu aşağı boşaltıyor.

29 – Sıcak Tutan Termal Çorap

Kış aylarının en gözde ürünlerinden bir tanesi de termal çoraplar. İnternette kendisine rahatlıkla alıcı bulabilen bu ürünlerin kar marjı da ciddi şekilde yüksek.

30 – Gece Lambası

Özellikle uyku öncesi huzur veren projeksiyonlu modelleri herkese hitap ediyor. Yüksek kar marjına sahip bu ürünlerin satışını yapmak oldukça kolay.

31 – Evcil Hayvan Koltuk Kılıfı

Araba veya evdeki koltuk için kullanılabilen bu ürünün bir çırpıda makinede yıkanması mümkün. Ergonomik tasarımı ve fiyatı ürünün en cezbedici özelliklerinden.

evden ne satabilirim
evden ne satabilirim diyenler icin 42 urun onerisi

32 – Jumbo Sünger

Diğer süngerlere nazaran oldukça büyük olan bu süngerin alıcısı da çok. 1 – 2 TL’lik maliyeti bulunan ürünün 5 TL’ye kadar alıcı bulması mümkün.

33 – Oyuncak

İlginç ve çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunan oyuncaklar kolaylıkla satılabilir. Ürünlerin gerekli testlerden geçmiş ve sağlığa zararlı olmadığının saptanmış olması çok önemli.

34 – Kapı ve Pencere Emniyet Kilidi

Ürüne ilk bakıldığında ne işe yaradığı anlaşılamayabilir, ancak küçük çocukları olan aileler için pencereleri açık tutmak büyük bir tehlike. Bu ürün pencerenin yalnızca belirli bir mesafeye kadar açık kalmasını sağlıyor, söz konusu aralıktan bir çocuğun sığması mümkün değil.

35 – Koltuk Cebi

Ürün, koltuk kenarında kullanılabilir bir alan yaratıyor ve kumanda, dergi vb. materyallerin etrafta dağınık bir şekilde durmasını önlüyor.

36 – Şarj Edilebilir Mini Fan

Yaz aylarının vazgeçilmezi haline gelen bu fanlar özellikle tatilini bilgisayar başında oyun oynayarak geçiren ortaokul – lise çağındaki gençlere hitap ediyor. Uygun fiyatlı olan bu ürünün kar marjı da yüksek.

37 – Kapı Askısı

Oldukça kullanışlı olan bu ürünle kapıların arkasında da kullanılabilir bir alan yaratmak mümkün. Kar marjı ve talebi yüksek, rahatlıkla satışı gerçekleştirilebilir.

38 – Duvar Akvaryumu

Duvara monte edilebilen bu akvaryum ile eve ya da ofise oldukça hoş bir görünüm kazandırmak mümkün.

39 – Sahte Kamera

Sahte kameralar günümüzde giderek daha da fazla kullanılmaktadır. Ürünün varlığından haberdar etmek satış için yeterli olabilir.

40 – Soğutucu Taş

Buz, içerisine koyulduğu bazı gıda maddelerinin tadını ciddi şekilde bozabilir ve bunu önlemek için başvurulabilecek alternatiflerden birisi de soğutucu taşlardır.

41 – Tornavida Seti

Her evde mutlaka bulunması gereken bu ürünün kar marjı yüksek ve herkese hitap ediyor.

42 – Kulaklık

Kulaklık en çok satılan donanım ürünlerinden birisi ve siparişler genellikle internet ortamından veriliyor. Ürününüzü farklı kılan bazı özellikler varsa rekabet ortamında kendinize alan yaratmanız mümkün.

Sitemiz üzerinden Ticaret bölümü için buraya ve yine İş Fikirleri ile bölüm içinburadan bir çok bilgiye  ulaşabilirsiniz.

İnternetten ne satabilirim diyenler için hazırladığımız yazımızı okumanızı da öneriyoruz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu