KOSGEB ten Hibe Ödemem Ne Zaman Banka Hesabıma Yatırılır

Kosgeb bilindiği üzere toplumda yenilik getiren projeleri ve girişimcileri desteklemek, ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve aynı zaman enflasyon değerlerini düzenlemek ve işletmeler arasındaki rekabeti arttırmak için, destekleme ödemeleri yapmaktadır. Destekleme ödemelerinin birçoğu kredi olarak faiz eklenmeden verilirken, birçoğu da hibe olarak teslim edilmektedir. Hibe krediyi alan girişimciler, yeni bir işyeri kurarken ortaya çıkan masrafları en aza indirgemişlerdir. Böylece gerekli olan finansal destek ise, KOSGEB tarafından sağlanmaktadır.

KOSGEB 'ten Hibe Ödemem Ne Zaman Banka Hesabıma Yatırılır?

KOSGEB Hibe Ödemeleri

Kosgebin Hibe Kredi Vermediği Sektörler

Kosgebin hibe kredi verdiği sektörler, internet sitesinden detaylı olarak bulabilirsiniz. Ancak sık sorulan sorulardan bazılarına yanıt verecek olursa eğer, KOSGEB hayvancılık yapmak isteyenlere büyükbaş veya küçükbaş hayvan alımı için, rent a car açmak isteyenler için araç alım kredisi, otobüs firması kurmak isteyenler için otobüs kredisi, aracılık hizmetleri yapan işyerleri, emlakçılık, muhasebecilik, alkollü içecek hizmetleri sunan sektörlere, hibe desteği vermemektedir.

Kosgeb Ne Kadar Hibe Veriyor?

Kosgeb tarafından destek alan sektörlere 50.000 TL. karşılıksız geri ödemesiz,

100.000 TL sıfır faizli (faizsiz geri ödemeli) hibe kredi fırsatı verilmektedir.

Hibe Ödemem Ne Zaman Hesabıma Gelir?

Aslında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de, hibe ödemem ne zaman gelir sorusudur. Kosgeb üzerinden hibe almaya hak kazanmış olan adalar, paralarının hepsini 50 bin TL olarak almazlar. Yani bunun 32 bin TL’sini masraflarına karşılık öncelikli olarak alırlar. Mesela işyeri açtınız ve işyerinizin giderlerini faturalı olarak bildirdiniz. Bunun karşılığında sizlere toplam 32 bin TL’ye kadar ödeme yapılır. Geriye kalan 18 bin TL ise sizlere iş yeri diğer masrafları ve işçi maaşları için veriliyor. İlk ödemeniz olan 32 bin TL, onay aldıktan 3 ay sonra veriliyor. Diğer 18 bin TL’nin sizlere gelmesi ise, 6 ayı buluyor.

İlginizi Çekebilir :  Büyükbaş Hayvancılık Yapmak İstiyorum Diyenlere Hibe Yol Haritası

Kosgeb Hibe ve Kredileri Almak için Hangi Şartlar Gereklidir?

Kosgeb’ den girişimcilik kredisi alabilmek için tek şart KOSGEB tarafından düzenlenen Girişimcilik Eğitimine katılmış olmaktır. 32 saat süren bu eğitim sonunda ise, girişimci adaylara sertifika verilir. (2016 yılında 70 saat olan ders, artık 32 saat veriliyor.)

Kosgeb Destekleri Kişiye Göre Değişir mi?

Kosgeb erkeklerde %70, bayanlarda %90 oranında destek veriliyor. Bu değerlendirme de, kişiden kişiye göre farklılık göstermiyor ve herkes eşit tutuluyor

Kosgeb Verdiği Parayı Nakit Olarak Veriyor mu?

Kosgeb tarafından verilen para, iş planı uygun olan girişimcilerin, faturalandırdığı giderler içindir. Verilecek para para, istenildiği takdirde girişimciye hizmet sağlayan firmanın hesabına ya da girişimciye direkt olarak aktarılabilir.

Kosgeb Kredisi Bankadan mı Alınır?

Kosgeb kredilerinin herhangi bir banka ile ilgisinin olmadığını söylemek isteriz. Bankaların iş kurmak için vermiş oldukları desteklerin Kosgeb ile herhangi bir ilgisi yoktur. Yani sizlere tüm ödemeler, Kosgeb tarafından yapılıyor diyebiliriz.

Etiketler:

data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="4" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git