fbpx
İş FikirleriKosgeb Kredileri

KOSGEB ile Ne İş Yapılabilir Diyenler İçin 10 İş Fikri

Kosgeb son zamanlarda girişimcilere olan desteğini arttırmış ve girişimcilik kredisi adında kredi vermeye başlamıştır. Verilen bu kredinin amacı, işletmeler arasında rekabeti arttırmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve enflasyon değerlerinin istenilen oranlarda ilerlemesini sağlamak aynı zamanda yeni gençlerin hayata atılmasını sağlamaktır. KOSGEB’in aradığı şartların en başında, iş planının uygunluğu gelir. Sizlerde bir iş kurma ve KOSGEB üzerinden para almak istiyorsanız, sizlere önerebileceğimiz 10 iş fikrini inceleyebilirsiniz.

  • Restoran Açmak :

Kosgeb destekli iş fikirleri arasında gıda üretim ve satış merkezleri, ilk sırada gelir. Örnek verebilecek olursak Ev yemekleri, Çiğ köfte satış, Mantı evi gibi aklınıza gelebilecek iş fikirleri, KOSGEB ile desteklenebilir

  • Kafe Açmak : 

Bu iş fikrinde ise Kosgeb ’in en yüksek onay verdiği iş fikirleri arasındadır. Kafeterya veya simit sarayı gibi bir işletme açmanızı önerebiliriz.

  • Baharat (Aktar) Dükkanı :

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde aldığınız baharatları bir işletme de toplayarak ve Kosgeb hibelerinden faydalanarak satışlarınızı hızlı şekilde yapabilirsiniz.

  • Oto Servisi : 

Günümüz ekonomisinde otomobil alımları her geçen gün artış gösteriyor. Bu iş fikrinden yola çıkarak Oto servisi ve bakım hizmeti verebilirsiniz.

  • Oto Yıkama Merkezi :

Eskiden otomobil sahibi olmak lüks bir kavramken, artık çok kolay bir hale gelmiştir. Özellikle türkiye’de hane başına düşen otomobil sayısı 2’lere kadar gelmişken, otomobil yıkama merkezleri gün geçtikçe artış göstermektedir.

  • Oto Expertiz Merkezi :

Özellikle 2.el otomobil alımlarında araç alacak kişiler veya otomobilden anlamayan kişiler için özellikle Oto Expertiz merkezlerine götürerek sonuçlandırma yapılır. 2. El araç alım satımlarının hızla arttığı bu dönemlerde, oto expertiz hizmeti vererek KOSGEB desteği alabilirsiniz.

  • Organik Gıda Satış Dükkanı : 

İnsanların günlük temel gıda gereksinimlerini artık organik gıda, tüketim/beslenmeye yöneliminde olduğunu her geçen gün duymaktayız. Bu tür işletme açmak tamamen tedarik aşamalarını hızlı bir şekilde yöneterek, kısa zamanda güzel paralar kazanabilirsiniz.

  • Doğal Kozmetik Dükkanı :

Alışveriş denelince akıllara ilk gelen, şüphesiz ki bayanlardır. Kadınların kişisel bakım ihtiyaçları erkeklere göre son derece fazladır. Bu iş fikrini bayan kozmetik ve ek olarak erkek kozmetik dükkanı açarak uygulayabilirsiniz.

  • Medikal : 

Medikal denince akıllara ilk olarak sağlık sektörü gelmektedir. Ülkemizde sağlık üzerine satış yapan medikal bir işletme açmak, son derece karlı bir iştir. Sermayesi fazla gözükse bile, sizlere getirisi çok yüksek olacaktır.

kosgeb iş fikirleri
kosgeb ile ne is yapilabilir diyenler icin 10 is fikri
  • Hediyelik Eşya Dükkanı :

Ülkemizde de kutlanılan, Sevgililer günü, Doğum günü, Evlilik yıl dönümü, Yıl başı gibi bir çok günler vatandaşlarımız tarafından önem verilmektedir. Bu iş fikrinden yola çıkarak hediyelik eşya dükkanı alım-satımı yaparak, KOSGEB kredilerine başvuru yapabilir ve kolaylıkla alabilirsiniz.

Bu fikirlerin yanı sıra 20 Bin TL ile yapılabilecek iş fikirleri için bu bölümü, Seyyar Olarak Ne Satabilirim Diyenlere 40 Ürün Önerisi ile ilgili fikirler için ise bu bölümü ziyaret edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu