fbpx
Garanti BankasıOnline Krediler

Garanti Bankası Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL (Acil Kredi)

Dijital gelişmeleri yakından takip eden ve sistemine ilk entegre eden bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, online kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği en yüksek kullanıcı deneyimine sahip başvuru prosedürlerinden birisine sahiptir. Tüketiciler, Garanti Bankası’na ilettiği kredi başvurusuna istinaden 24 saat içerisinde değerlendirme sonucunu öğrenir ve acil nakit ihtiyacını karşılar.

Garanti Online Kredi Özellikleri

Garanti Bankası’nın internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla iletilen kredi başvurusu 1 – 3 iş günü içerisinde değerlendirilip sonuca bağlanır. Başvuru her ne kadar 75 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacı için yapılabilse de 30 bin TL ve üzeri kredi tahsisi için teminat gösterilmesi gerekmektedir.

Tüketiciler yaptığı kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması ve daha önceden Garanti Bankası’nda açılmış bir hesap sahibi olmaları halinde şubeye gitmelerine gerek kalmaksızın kredi tahsisini gerçekleştirebilir.

Daha önceden Garanti Bankası’nda hesap açtırmamış olan tüketicilerin ise kredi tahsisi ve gerekli belgelerin ibrazı için en yakın şubeye gitmesi gerekecektir.

Garanti Bankası Online Kredi Şartları

Online kredi başvurusu yapacak tüketicilerin gelir belgesi ya da teminat göstermesi beklenmemekte, kredi risk değerlendirmesi doğrudan kredi notu ve beyan edilen son gelire bağlı olarak sonuçlandırılmaktadır. Dolayısıyla kredi başvurusu ileten tüketicilerin mutlaka yüksek bir kredi notuna sahip olması gerekir. Ek olarak:

  • 18 yaşından büyük ve T.C. vatandaşı olmak,
  • En az 3 aydır aktif sigortalı olmak ve toplamda 12 ay SGK primi yatırmış olmak,
  • Düzenli bir gelir sahibi olmak ve bunu belgeleyebilmek,
  • Kara listede olmamak gerekir.

Söz konusu şartların sağlanmasına istinaden şubeye gitmesi gereken tüketicilerin gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah gibi belgeleri ibraz etmesi şartı da bulunmaktadır. Garanti Bankası müşterilerinin bu belgeleri ibraz etmesi gerekmez.

Garanti 30 bin TL Kredi Hesaplaması

Garanti Bankası’na 30 bin TL için kredi başvurusu ileten tüketicilerin yararlanacağı faiz oranı % 1,59’dur. Söz konusu faiz oranı başvuru iletilen kredinin miktarı arttıkça azalmaktadır.

30 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 2873 TL, toplamda 34.477 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1623 TL, toplamda 38.970 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1182 TL, toplamda 42.562 TL,
  • 48 ay vade için her ay 959 TL, toplamda 46.072 TL ödeme yapması gerekir.

50 bin TL ile 75 bin TL arasında yapılan kredi başvuruları için % 1,49; 75 bin TL ve üzeri için yapılan kredi başvuruları için % 1,39 faiz tahsis edilmektedir.

Garanti Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin Garanti Bankası’nın internet sitesi ya da mobil uygulamasından yararlanması gerekir.

Garanti müşterisi olmayanlar garanti.com.tr web adresine giriş yaptıktan sonra Başvuru > Krediler > İhtiyaç Kredisi adımlarını takip ederek kredi talebini bankaya iletebilir.

Garanti müşterisi olanlar ise Garanti Cep uygulamasına giriş yaptıktan sonra Bankacılık İşlemleri > Başvurular > Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek kredi talebini bankaya iletebilmektedir.

garanti bbva online kredi başvurusu
garanti bankasi online kredi

Garanti Kredi Başvuru Sorgulaması

Yaptığı kredi başvurusunun akıbetini öğrenmek isteyen tüketicilerin çağrı merkezi ya da mobil şube aracılığıyla başvuru durumunu sorgulaması mümkündür. Mobil şube aracılığıyla sorgulama yapacak tüketicilerin başvurusunu da mobil şube aracılığıyla iletmiş olması gerekir. Çağrı merkezi ise hem mobil şubeden başvuran hem de Garanti Bankası müşterisi olmayan tüketiciler tarafından kullanılabilmektedir.

Eğer ilk defa kredi çekiyorsanız, bu durumda Garanti Bankası İlk Kredim Kampanyası ile ilgili bölümü de buradan https://onlinekrediler.net/garanti-bankasi-ilk-kredim-kampanyasi-basvuru-ve-onay/ ziyaret edebilir ve ilgili yazımızı okuyarak bu hususta sağlanan imtiyazlara da göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu