fbpx
Bank Pozitif

444 43 65 Bank Pozitif Müşteri Hizmetleri Numarası Çağrı Merkezi

Yenilikçi ve dijital çözümleriyle her geçen gün özellikle bireysel müşteri tabanında daha da yayılan Bankpozitif, 2013 yılında tüm şubelerini kapatmış ve yalnızca dijital kanallar üzerinden kredi kullandırmaya başlamıştı. Hali hazırda on binlerce kişiye kredi sağlayan Bankpozitif, 2013 yılında aldığı dijital dönüşüm kararına uygun olarak gelişmiş bir çağrı merkezi uygulamasına da sahiptir.

bank pozitif 444 43 65
bank pozitif musteri hizmetleri telefon numarasi 444 43 65

Bankpozitif Çağrı Merkezi

Uyguladığı bankacılık yaklaşımı gereği genellikle kredi takibi ve tahsis süreci ile ilgili sorular için aranan Bankpozitif, buna uygun olarak çağrı merkezi üzerinden kredi sorgulaması yapılabilmesine de imkan vermektedir. 

Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken 444 43 65 numaralı hattı aramaktır.

Çağrı merkezi uygulamaları genel itibariyle ödeme takibi, taksit sorgulaması, borç sorgulaması, kredi ürünleri hakkında bilgi almak gibi konular için evrilmiştir.

Tüketiciler, talep etmeleri halinde çağrı merkezi üzerinden kredi başvurusunun nasıl yapılacağıyla ilgili de teknik destek alabilmektedir.

Bankpozitif İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bankpozitif’in en çok kullanılan ürünü bireysel tüketiciler için sunduğu ihtiyaç kredisidir. 50 bin TL’ye kadar internetten yapılan başvuru sonrasında kullanılabilen ihtiyaç kredisini tahsis etmek için dahi şubeye gitmek gerekmez. Taksit ödemelerinin anlaşmalı banka şubeleri ya da PTT şubeleri aracılığıyla yapmak mümkündür.

Bankpozitif, kredi notuna göre faiz prensibini belirleyen bankalardandır ve bu kapsamda kredi notu yüksek olan tüketicilerin % 1,49 dolaylarında faiz oranıyla kredi kullanması mümkün olur. Ödeme ve kullanım konusunda sağladığı kolaylıklara ek olarak zaman zaman düzenlenen kampanyalarla faiz oranlarının düşmesi de mümkün olabilmektedir.

Gerekli Belgeler

Bankpozitif’e ihtiyaç kredisi başvurusu iletildiğinde çağrı merkezinden bir müşteri temsilcisi tüketiciyi arayacak ve en yakın zamanda gerekli belgelerin imzalanabilmesi için adres teyit edecektir. Bu kapsamda kargo aracılığıyla kendisine ulaşan hesap açılış sözleşmesi ve kredi başvuru formunu dolduran tüketici sırasıyla nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve adına kesilmiş bir adet faturayı da kuryeye teslim ederek geri göndermektedir.

BankPozitif Kredi Başvuru Sorgulama

Bankpozitif’in tüm kredi sürecini uzaktan ilerletmesinden dolayı belgelerin ulaşması ve bürokratik işlemlerin yerine getirilmesi diğer bankalara nazaran daha uzun sürebilmektedir. Buna karşın kredi başvurunuzun ne durumda olduğunu ve hangi aksiyonların alındığını öğrenebilmenize imkan veren Bankpozitif, internet sitesi ve çağrı merkezi aracılığıyla kredi başvuru sorgulaması yapılmasını sağlamaktadır.

İnternet sitesi aracılığıyla kredi sorgulaması yapmak isteyen tüketiciler, kredi başvurusu ilettikten sonra cep telefonlarına gelen müşteri numarası ve şifre ile kontrollerini sağlayabilir.

Şubeye gitmeden Bank Pozitif Kredi Başvurusu konusunda da daha detaylı bilgi için bu bölümü inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu