fbpx

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi Hangi Bankalar Veriyor

Eskiden çalışmayan kişilerin bankalardan kredi çekmesi oldukça güç iken; artık bu kesime yönelik olarak da bankalar tarafından bir çok kredi kampanyası düzenleniyor. Bu kampanyaların düzenlendiği kesimlerden birisi de ev hanımlarıdır. Şimdi sizler için bu yazımızda kısaca Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi Hangi Bankalar Veriyor anlatmaya çalışacağız.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi Hangi Bankalar Veriyor

Ev Hanımlarına Kredi

Gelir Belgesi İstemeden Ev Hanımlarına Kredi

Bankaların sunmakta olduğu krediler, yalnızca bazı şartlara göre bireylere kullandırılmaktadır. Yani kredi notu ve sigorta devamı gibi durumları karşıladığınız zaman, sizlerde rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Fakat herhangi bir yerde çalışmayan ev hanımları için, bu durum pek mümkün değildir. Ev hanımlarının sigortası yan, maaş belgesi olmadığı için, kredi çekmesi oldukça zor olmuştur. Bu konuya da çözüm üreten ve ev hanımlarına kredi veren bankalar vardır. Bu bankaları ziyaret ederek, kredi çekebilirsiniz.

Ev hanımlarına hangi bankalar kredi verir

Vakıflar Bankası (Vakıfbank), Adabank, Şekerbank, Türkiye Garanti Bankası, Aktifbank, Türkiye İş Bankası, Qnb Finansbank, Türk Ekonomi Bankası,  Yapı ve Kredi Bankası, Birleşik Fon Bankası,  Citibank, Denizbank, HSBC Bank, Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bankası ve ING Bank tarafından kredi imkanı verilir. Fakat her bankanın verdiği kredi miktarı ve istediği belgeler değişiklik gösterebilir. Ayrıca ING Bank ‘ın özel bir kredi kampanyası olan ING Bank Mini Kredi paketi de tam da ev hanımlarına yönelik bir kredidir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları

Birçok bayan birey, bazı durumlar nakit ihtiyacı içerisine girmektedir. Bazı bayanların gelirleri olmasına rağmen ya belgeyemediği için kredi çekmesi zorlaşır. Bu kapsamda ev hanımlarına kredi veren bankalar ile görüşmeniz ve devamında ev hanımı olduğunuzu belirtmeniz durumunda, istediğiniz krediye sorunsuz ulaşım sağlayabilirsiniz. 5000 TL ve üzeri nakit gereksinimlerinde, gelir belgesi olmadan kredi çekmek oldukça zordur. Bu tutarın üzerinde kefil göstermeden alacağınız krediler için çalışan eşinin üzerinden maaş belgesi gösterek de kredi alabilmektesiniz.

ev hanimlari nasil kredi ceker

ev hanimlari kredi başvurusu

İpotek karşılığı kredi başvurusu

Ev hanımları kefil göstererek ya da eşinin maaşını belgeleyip kredi çekebileceği gibi, sahip olduğu gayrımenkulu ipotek ettirmesi durumunda da istediği krediyi rahatlıklar çekebilir. 2017 yılında yukarıda yazılmış olan bankalar, ev hanımlarını nrahat edebilmesi ve ihtiyaçlarını giderebilmesi için, ipotek şartı ile kredi kullandırmaya devam etmektedir. Ev hanımlarının kendi kendi adına kayıtlı olan herhangi bir ev, tarla, arsa, araba, traktör veya küpe numaraları tarım ilçe müdürlüğüne kayıtlı büyükbaş yada küçükbaş hayvan sahibi ise bunları banka ipotek göstermesi durumunda, istediği krediyi sorunsuz şekilde çekebilir. İpotekli kredi için, gösterilen malın %80 oranında kredi imkanı sağlanır.

İlginizi Çekebilir :  Hangi Bankadan 100 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekebilirim

Kefil de İbraz Edebilirsiniz

Ev hanımlarının kredi çekmesini kolaylaştırabilecek hususlardan birisi de bir kefil ibraz etmek olacaktır. Eğer size kefil olacak kişinin kredi notu iyi ise ve bununla birlikte aylık geliri de yüksek düzeyde ise; ev hanımı da olsanız, herhangi bir gelir belgesi ibraz edemeseniz de kredinizin onaylanma ihtimali yüksek olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git