fbpx
Enpara

Enparada Hangi İşlemlerden Para Alınmıyor (Tamamı)

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık uygulaması Enpara yıllardır başarılı şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Her geçen gün attığı her adımla tüketicilerin beğenisini kazanan ve geçtiğimiz aylarda kredi kartı ürününü de tanıtan Enpara, bu kredi kartını da para alınmayan işlemler listesine eklemiştir. Tüketiciler Enpara kredi kartını kullanarak ücret ödemek yerine 2 yılla sınırlı olmak üzere 2 defa bankadan para almaktadır.

Enpara.com Ücret Alınmayan İşlemler

QNB Finansbank Enpara’nın ücret politikası genel itibariyle en sık kullanılan bankacılık işlemleri için müşterilerinden ödeme almamakla ilgilidir. Şube açmayarak maliyetlerini düşüren Enpara, bu sayede tüketicilerden hesap işletim ücreti, yıllık kart aidatı, EFT vb. ödemeler talep etmemektedir. Enpara’nın ücret almadığı işlemler şu şekildedir:

 • Hesap işletim ücreti yok,
 • Tüm TL havaleleri ücretsiz,
 • Tüm TL EFT’leri ücretsiz,
 • Yıllık kart aidatı ödemesi yok,
 • İhtiyaç kredisi için dosya masrafı ya da finansman tahsis ücreti yok,
 • QNB Finansbank ATM’lerinden para çekimi ücretsiz,
 • Tüm SMS ve mail bilgilendirmeleri ücretsiz,

QNB Finansbank’ın para aldığı işlemler ise genel itibariyle banka hesabının ticari amaçlı kullanılmasına yönelik işlemlerdir. Örneğin yurt dışından para girişi, yurt dışına para gönderme, kredi faizi vb.

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara’nın avantajlı dünyasının bir parçası olmak isteyen tüketiciler basit birkaç başvuru prosedürünü yerine getirmesine istinaden banka müşterisi olabilmektedir. Şubeye gitmeden tamamen internet üzerinden ilerletilebilen süreç yaklaşık 1 hafta kadar sürmektedir.

Hesap açılışı için talepte bulunmak isteyen tüketicilerin enpara.com’a giriş yaptıktan sonra Müşteri Ol bağlantısına tıklaması ve açılan sayfada kendisinden istenen kişisel bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurması gerekir.

Bu bilgilerin doldurulması ve bankaya iletilmesi sonrasında bulunulan yerin merkeze uzaklığına göre kurye ya da banka personeli aracılığıyla adrese gelinir. Adreste hesap açılış sözleşmesi, bankacılık ürün ve hizmetleri sözleşmesi vb. evrakların imzalanması istenir. Bu gibi evrakların imzalanması sonrasında hesap açılışı gerçekleştirilir.

Enpara Kartı Ne Zaman Gelir?

Enpara banka kartı merkez basım özellikli bir karttır. Bu, kartın genel merkezde basılacağı ve buradan yola çıkarılacağı anlamına gelmektedir. Enpara’nın genel merkezi İstanbul Şişli’dedir. Ankara’ya 2 gün, Iğdır’a 4 gün, İzmir’e 2 gün, Antalya’ya 2 gün, Trabzon’a 4 gün içerisinde kart ulaştırılacaktır. İl sınırları içerisine giren kartın tüketiciye teslim edilmesi ise 1 – 2 iş günü kadar sürebilir. Kendi şehrine kartın kaç gün içerisinde ulaştırılacağını merak eden tüketiciler benzer bir alternatif olması sebebiyle PTT’nin kargo teslim süresi aracını kullanabilir.

Enpara.com Para Alınan İşlemler

Tahmin edilebileceği gibi Enpara.com bazı işlemlerden para almaktadır. Söz konusu işlemler:

enpara işlem ücreti almıyor
enpara com da hangi islemlerden para alinmiyor
 • SWIFT,
 • USD, EUR EFT,
 • USD, EUR Havale,
 • Diğer banka ATM’leriden para çekimi,
 • Diğer banka ATM’lerinden bakiye sorgulama,
 • Hesap ekstresini basılı posta ile talep etme,
 • SMS ile anlık fiyat bildirimi aboneliği.

Sitemizde daha önceden yayımlamış olduğumuz ve Enpara ‘nın bankacılık ürünlerinden birisi olan Enpara Kredi Kartı İnternetten Başvuru konulu bölümü buradan inceleyip ilgili yazımızı ortalama 3 dk da okuyarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu