fbpx
Enpara

Enpara Bas Biriktir Nedir?

Bireysel bütçe tutmanın ve yatırım yapmanın her geçen gün daha fazla önem kazandığı günlerden geçiyoruz. Tabii ki çoğumuz küçük yatırımcı olarak tabir edilen kitle içerisinde yer almakla birlikte; sermayelerimiz de küçük miktarlarda. Ancak sermayelerimizin küçük miktarda olması, bu sermayeyi yönetmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Küçük yatırımcı için de sermayesini değerlendirebileceği birçok alternatif mevcut. Bu yazımızda; değişik bir yatırım modeli olan Enpara Bas Biriktir Nedir nasıl getiri sağlar bunlara değinmeye çalışacağız.

Enpara Bas Biriktir Nedir?

Enpara Bas Biriktir; mevcut sermayenizle günlük faiz kazancı sağlayabileceğiniz bir mevduat işlemidir. Yapılan işleme binaen kazanılan faiz tutarı, ertesi gün sabah saatlerinde hesabınıza tanımlanacaktır. Faiz oranları değişkenlik gösterebilmektedir.

Enpara Bas Biriktir Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Enpara Bas Biriktir nedir tanımını yaptıktan sonra tüketiciler tarafından en çok merak edilen sorulara sırasıyla cevaplarıyla birlikte göz atalım.

Hangi Para Birimlerinde Geçerli?

Enpara Bas Biriktir işlemleri şu an için sadece TL (Türk Lirası) ile yapılabilmektedir.

Bas Biriktir İçin Hesabımda Kaç Para Olmalı?

Enpara Bas Biriktir mevduatından yararlanabilmek için belirlenmiş olan minimum bir alt tutar bulunmamaktadır. Dilediğiniz miktarda sermaye ile Bas Biriktiri kullanabilirsiniz.

Faiz Oranları Kaçtır?

Enpara Bas Biriktir faiz oranları günlük olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Şu an için yıllık % 6 oranında uygulanan faiz oranı; ayın En Paralısı olmanız halinde % 0.50 daha artırılır.

Enpara Bas Biriktir Nasıl Kullanılır?

Bunun için Enpara internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden Enpara Bas Biriktir bölümüne girip, burada adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle bir yatırım hesabı oluşturmalı, sonrasında bir yatırım hedefi belirleyebilirsiniz. Bu hedefinize ne kadar kaldığı, ne kadar süreceği, vs. gibi istatistiki bilgiler de edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra ana hesabınızdan düzenli havale talimatı da vererek birikimlerinizi artırabilirsiniz.

Kazandığım Parayı Çekebilir miyim?

Enpara Bas Biriktir ile kazanacağınız faiz getirilerini, dilediğiniz hesaba çekebilir, QNB Finansbank ATM lerinden anında çekebilirsiniz.

Enpara Bas Biriktir Ne Kadar Kazandırır?

Enpara Bas Biriktir mevduatının size ne kadar kazandıracağı konusu elbette hesabınızdaki sermaye miktarına ve bununla birlikte günlük değişebilen faiz oranlarına göre farklılık gösterebilecektir. Yine de mevcut şartlar dahilinde ortalama bir hesap yapacak olursak;

enpara bas biriktir nedir

30.000 TL sermayesi olan bir kişi Enpara Bas Biriktir ile;

Gecelik; 5,33 TL brüt faiz getirisi elde edecek, vergiler ve masraflar kesildikten sonra eline geçecek olan tutar ise 4,53 TL olacaktır. Kısaca 30.000 TL size her gece 4,53 TL getirecektir.

Bankacılığa farklı bir anlayış getiren Enpara ile ilgili olarak bir başka ürününü tanıttığımız Enpara Kredi Kartı Avantajları konulu yazımız da inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu