fbpx
İhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

En Düşük Faizle Yılbaşı Kredisi Veren 5 Banka (Kıyaslamalı)

Yılbaşı kredisi adeta bankaların bir ritüeli haline gelmiş durumda. Tüketicilere yeni yıla başlarken oldukça düşük faiz oranları ve cazip ödeme seçenekleriyle kredi sunan bankaların bu kampanyaları oldukça hoş karşılanmaktadır. 2020 yılına sayılı günler kaldığından, bankaların yıl başı kredi hazırlıkları da son sürat devam ediyor.

Yılbaşı kredileri genellikle ihtiyaç kredisi özelinde gerçekleşir. Tahsis etmesi kolay ve neredeyse her türlü harcamanın finansmanlandırılabildiği bu ürün için her bankanın çeşitli başvuru prosedürleri ve sağlanması gereken şartlar bütünü bulunur.

Ziraat Bankası Vakıfbank % 0,99 Faiz Oranlı Yılbaşı Kredisi

T.C. Merkez Bankası tarafından yapılan son faiz indirimleri ile birlikte özellikle kamu bankaları tarafından kredi faiz oranlarında ciddi anlamda indirime gidilmiştir. Vakıfbank Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından günümüz itibariyle ihtiyaç kredileri için uygulanan faiz oranları %0.99 olarak belirlenmiş durumda. 60 ay vade imkanıyla yılbaşı kredi kampanyası düzenleyen Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankası ndan 10 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları çok kısa süre içerisinde kredilendirmek mümkündür.

3 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını % 0.99 faiz oranından yararlanarak karşılamak isteyen tüketicilerin 12 ay süresince 270 TL taksit ödemesi yapması gerekir. 15 TL’lik finansman tahsis ücretine ek olarak 1 yılın sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme 3240 TL olacaktır.

10 bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması halinde:

 • 12 ay vade için her ay 913 TL taksit ödemesi yapılması,
 • 24 ay vade için her ay 509 TL taksit ödemesi yapılması,
 • 36 ay vade için her ay 379 TL taksit ödemesi yapılması,
 • 48 ay vade için ise her ay 312 TL taksit ödemesi yapılması gerekecektir.

Kredi başvurusu için Denizbank’ın internet sitesi ya da şubelerinden yararlanılabilir.

Fibabanka Faizsiz Yılbaşı Kredisi

Fibabanka oldukça avantajlı bir yılbaşı kredi kampanyası başlatmıştır. Bu kampanya kapsamında 3 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının 18 ay vadeyle sıfır faizli olarak karşılanması mümkündür.

3 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 12 ay vadeyle karşılamak isteyen tüketicilerin her ay 250 TL taksit ödemesi gerekir. 300 TL’lik finansman tahsis ücreti ve 45 TL’lik sigorta masrafı da yapılması gereken ödemeler arasındadır.

3 bin TL’lik ihtiyacını 18 ay vadeyle karşılamak isteyen tüketicilerin ise her ay 167 TL taksit ödemesi gerekir. 18 ay vadeli bu ödeme planı kapsamında 420 TL finansman tahsis ücreti, 45 TL’de sigorta primi ödemesi yapılmalıdır.

3 bin TL’den daha fazla nakit ihtiyacı olan tüketicilerin de % 1,04 faiz oranı imkanından yararlanarak kredi kullanması mümkündür. Bu kapsamda 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi ürünü için başvuru ileten tüketiciler 24 ay vadeli kullanabilecekleri bu ürün için her ay 485 TL taksit ödemesi yapmalıdır. 315 TL’lik finansman tahsis ücreti ve 83 TL’lik sigorta primi ödemelerinin yapılacağı da unutulmamalıdır.

Başvuru için Fibabanka’nın internet sitesi ya da şubelerinden yararlanılabilir.

ING Bank Yılbaşı İhtiyaç Kredisi

ING Bank’ın % 0.99 faiz oranıyla sunduğu yılbaşı kredi ürünü ile 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının kısa süre içerisinde karşılanması mümkündür. Diğer dönemlerde kredi notuna göre faiz oranı belirleyen ING Bank, yılbaşına özel olarak her tüketicinin % 0,99 faiz oranından yararlanabilmesini mümkün kılmıştır.

Bu kapsamda 10 bin TL için kredi başvurusu ileten tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 926 TL, toplamda ise 11 bin 117 TL ödemesi gerekir
 • 24 ay vade için her ay 509 TL, toplamda ise 12 bin 217 TL ödemesi gerekir
 • 36 ay vade için her ay 372 TL, toplamda ise 13 bin 382 TL ödemesi gerekir
 • 48 ay vade için her ay 304 TL, toplamda ise 14 bin 611 TL ödemesi gerekir.

ING Bank’ın bu kredi ürününden yararlanmak isteyen tüketiciler internet sitesi ya da ING Bank şubeleri aracılığıyla kredi başvurusu iletebilmektedir.

ICBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Takasbank’ın satın almasından sonra bireysel müşteri tabanında hızla yayılmak isteyen ICBC konut kredisi özelinde düzenlediği düşük faizli kredi kampanyalarına ek olarak ihtiyaç kredisi ürününde de ciddi bir fırsat sunmaya başladı. Yılbaşı döneminde tüketicilere % 1,09 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sunmaya başlayan ICBC, hali hazırda yıllık maliyeti en düşük olan kredi ürünlerinden birisini sunmaktadır.

Bu kapsamda 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi için başvuru ileten tüketicilerin;

 • 12 ay vade için her ay 929 TL ödemesi, toplamda ise 11.200 TL ödeme yapmış olması gerekir,
 • 24 ay vade için her ay 508 TL ödemesi, toplamda ise 12.233 TL ödeme yapmış olması gerekir,
 • 36 ay vade için her ay 367 TL ödemesi, toplamda ise 13.274 TL ödeme yapmış olması gerekir,
 • 48 ay vade için her ay 297 TL ödemesi, toplamda ise 14.295 TL ödeme yapmış olması gerekir.

ICBC’nin bu kredi ürününe başvuru iletmek isteyen tüketiciler internet sitesinden ya da ICBC Turkey şubelerinden bu isteğini yerine getirebilir.

Burgan Bank Yılbaşı Kredi Kampanyası

Burgan Bank’ın yılbaşı özelinde 12 ay vadeli olarak düzenlediği kredi kampanyası ile yıllık maliyeti en düşük kredilerden birisini kullanabilmek mümkün hale gelmiştir. Faiz oranının tüketicileri yanıltmaması adına finansman tahsis ücreti alınmadığını hatırlatmakta yarar var. Bu kapsamda 12 ay vadeyle 5 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan tüketicilerin her ay 462 TL taksit ödemesi, 1 yılın sonunda ise toplamda 5.542 TL ödeme yapmış olması gerekir.

En Karlı Yılbaşı Kredisi Hangisi

Bankaların finansman tahsis ücreti ve yıllık maliyet oranlarında yaptığı spekülasyonlar nedeniyle kafa karışıklıklarının ortaya çıkması oldukça normal. Bu nedenle vadeye göre kredi kullanılabilecek en karlı bankalara kısaca değinmek faydalı olacaktır:

en dusuk faizle yilbasi kredisi veren 5 banka
en uygun yilbasi kredisi hangi bankada
 • 3 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için en iyi teklifi yapan ürün Denizbank’ın Yılbaşı Kredi ürünüdür.
 • 60 ay vadeyle yüksek miktarlı ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketicilere en iyi teklifi yapan ürün Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankası’nın ihtiyaç kredisi ürünüdür.
 • 12 ay vadeyle yüksek miktarlı ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketicilere en iyi teklifi yapan ürün Burgan Bank’ın ihtiyaç kredisi ürünüdür.
 • 12 ile 24 ay vade arasında ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketicilere en iyi teklifi yapan ürün Fibabanka’nın Yılbaşı Kredi ürünüdür.

Sitemiz üzerinden 2020 Ödemeli İhtiyaç Kredi Veren Bankalar konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu