fbpx
Ticaret

En Avantajlı 5 Yakıt Kartı ve Kampanyaları

Firmalar sadakat programları kapsamında tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ederken indirimler yapabilmekte, maliyetlerin düşmesini sağlayabilmektedir. Bu kapsamda sadakat kampanyası bulunduran birçok akaryakıt markası vardır, ancak bazıları diğerlerine nazaran çok daha avantajlı tekliflerde bulunmaktadır. Dolayısıyla en cazip kampanyası olan 5 yakıt kartı incelemek yararlı olabilir.

Yakıt kartlarındansa bankaların kredi kartlarını kullanacak tüketicilerin avantajlı tekliflerden yararlanırken yıl sonunda bir sürprizle karşılaşmaması için mutlaka kart aidatı hakkında bilgi edinmesi gerekmektedir. Bazı banka kartları yüksek kart aidatları nedeniyle tüketiciye yaptığı indirimler toplamından daha fazla para talep edebilmekte, aslında tüketicinin zarara uğramasına neden olabilmektedir.

1 – PO Positive Card

Petrol Ofisi tarafından geliştirilen Positive Kart sayesinde hem çok daha kolay bir şekilde alışverişlerinizi yapabilir hem de yaptığınız alışverişlerden puan kazanarak gelecekte yapacağınız harcamaların indirimli olarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Tüketicilere kaliteli ürün ve hizmet sunma amacıyla yıllardır faaliyetine devam eden Petrol Ofisi’nin ülkemizde 1500’den fazla istasyonu bulunmaktadır. Dolayısıyla hem çok kolay ulaşılabilir hem de kazançlı olması itibariyle Petrol Ofisi Positive Card mutlaka değerlendirmeye tabi tutulmalıdır.

Nasıl Üye Olunur?

Petrol Ofisi Positive Card kullanmaya başlayacak tüketicilerin herhangi bir Petrol Ofisi’ne giderek Positive Card zarfı alması mümkündür. Bu zarfın içerisinde bir başvuru formu bulunacaktır, doldurduktan sonra PO istasyonu içerisindeki görevliye teslim etmeniz gerekir. Başvuru formunu teslim ettikten sonra AKTIF boşluk Positive Card’ın üzerinde yer alan 16 haneli kart numarası boşluk Adınız boşluk Soyadınız yazıp 7627’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Gönderdiğiniz mesaja onay mesajıyla dönüş yapılacak ve kart şifreniz size bildirilecektir. PO Positive Card için aktivasyon mesajını aldığınız andan itibaren kartınızı yapacağınız harcamalarda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kartınız için gönderilen şifre hem istasyonlarda yapacağınız harcamalarda POS cihazında hem de PO Positive Card uygulamasına giriş yaparken lazım olacaktır.

Nasıl Puan Kazanılır?

Positive Card sahiplerinin yapacağı harcamalardan puan kazanabilmek için 7627’ye mutlaka kısa mesaj göndermiş, kartını aktif hale getirmiş olması gerekmektedir. Akaryakıt istasyonunda kart pos cihazına okutulduktan sonra ne kadar puan yüklenecekse karta otomatik olarak tanımlanacaktır. Ne kadar puan kazandığınızı POS cihazından size verilecek slip üzerinde görebilirsiniz.

1 litre tüketim karşısında alacağınız yakıt tipine göre kazanacağınız puanlar şu şekildedir:

 • Yeni nesil V/Max Kurşunsuz 95: 2 puan,
 • Yeni nesil V/Max Kurşunsuz 97: 2 puan,
 • Yeni Nesil V/max Eurodisel: 2 puan,
 • PO/gaz: 1 puan,
 • Yeni ProDizel: 1,5 puan.

Puanlarınızı öğrenmek için istasyonlardaki POS cihazlarını, Petrol Ofisi’nin web sitesindeki üye giriş formunu, 0800 211 02 29 ya da 0555 675 55 55 numaralı çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

PO positive kartınız kaybolursa ya da çalınırsa çağrı merkezini arayarak kartın iptalini gerçekleştirebilir, yeni bir kartı PO istasyonlarından alabilirsiniz. Eski kartınızdaki puanlar yeni kartınıza otomatik olarak aktarılacaktır. Yapacağınız harcamalardan puan kazanabilmek için kartınızı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir banka kredi kartıyla positive card’ı birleştirebilir, yapacağınız harcamalarda kredi kartınızı kullanırken yine de puan kazanmaya devam edebilirsiniz.

2 – Shell ClubSmart Avantajları

Shell tarafından başlatılan bir sadakat programı kapsamında ortaya çıkan ClubSmart kart sayesinde akaryakıt alışverişinizi daha basit ve kazançlı hale getirebilirsiniz. Shell ClubSmart avantajlarından yararlanmak isteyen kişiler bunu çok basit bir başvuru prosedürünün ardından rahatlıkla yapabilmektedir.

Nasıl Üye Olunur?

Shell ClubSmart üyesi olmak isteyen tüketicilerin en yakın Shell istasyonuna gidip başvuru formunu doldurarak kartını teslim alması mümkündür. Kartı teslim aldıktan sonra shellsmart.com’da kartını kaydeden ve üye olan tüketicilere 50 ClubSmart puan anında hediye edilir, ayrıca tüm düzenlenen kampanyaların tüketiciye iletilmesi de mümkün hale gelir.

Kartınızı shellsmart.com’a kaydederseniz yapacağınız harcamalarda puan kazanabilmek için kartı yanınızda taşımanıza gerek kalmaz. Sadece plakaya tanımlanan kartın yapılan harcamalardan otomatik olarak puan kazandırması mümkün olur.

Puan Biriktirme

Yapacağınız akaryakıt harcamalarından puan kazanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey ClubSmart kartınızı tanımlamak ve plakaya tanımlı araçla akaryakıt alışverişi yapmaktır. Yakıt alımı sırasında puanlar kazanabilir ve kazandığınız puanları da çeşitli harcamalarda kullanabilirsiniz. Shell ClubSmart kullanıcıları 1 litre yakıt almalarına karşın:

 • Shell V-Power + Kurşunsuz için 3 puan,
 • Shell V-Power + Diesel için 3 puan,
 • Shell FuelSave Kurşunsuz 95 için 1,5 puan,
 • Shell FuelSave Diesel için 1,5 puan,
 • Shell AutoGas LPG için 1,5 puan kazanır.

Puanların Harcanması

Kazandığınız puanları hem yakıt alırken hem de çeşitli kampanyalar kapsamında farklı markalardan yapacağınız harcamalarda kullanabilirsiniz. Her 500 Smart Puan toplamda 5 TL’ye tekabul etmektedir. Yapılacak harcamalarda puanını kullanmak isteyen kişilerin istasyondaki satış görevlisine ödeme yapmadan önce ne kadar puan kullanacağını mutlaka bildirmesi gerekmektedir. Bu kampanyadan programa dahil her istasyonda yararlanılabilir.

Puan bakiyenizi görüntüleyebilmek için shellsmart.com üzerinden tanımlamanızı yapmış olmanız gerekmektedir. Bu tanımlama sonrasında üye girişi yapıp puan detaylarınızı görebilir, katılabileceğiniz kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Lukoil Yakıt Kart

Başarılı akaryakıt firmalarından birisi olan Lukoil başlattığı sadakat programı kapsamında katılımcılarının çok daha kolay şekilde ödeme yapmasına ek olarak yaptığı harcamaları daha ucuz hale getirmeyi de mümkün kılmaktadır. Çeşitli finansal avantajlar sağlayan Lukoil Yakıt Kart için başvuruda bulunmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken herhangi bir Lukoil istasyonuna giderek başvuru formunu doldurmak ve kartını teslim almak.

Avantajları

Nakliye, servis vb. sektörlerde faaliyet gösteren ve taşeron işçi çalıştıran firmalar işçilerine yapacağı ödemelerin bir kısmını Lukoil Kart’a aktarabilir. Bu aktarım sayesinde yapılacak bir sonraki harcamalarda kartın kullanılması talep edilecektir. Lukoil kart ile akaryakıt istasyonunda ödeme yapan personelin harcadığı tutar anlaşılan bir sonraki vadeye kadar ötelenecek, bu sayede finansal avantaj elde edebileceksiniz. Ayrıca hangi personelin nerede ne kadarlık harcama yaptığı vb. detaylara da rahatlıkla erişilebilecektir.

Go Card

Giderek büyüyen GO markasının başlattığı sadakat programı kapsamında GO Card sahibi üyelerin hem daha kolay alışveriş yapması hem de yaptığı harcamaları daha indirimli hale getirmesi mümkün olmaktadır. Yaptığı alışverişlerden puan kazanan üyeler bu puanları farklı harcamaları finanse etmek için de kullanabilmektedir.

GO Card Nedir?

Müşteri memnuniyetini üst düzeye taşımak ve yapılacak harcamaların sadık müşteriler için daha indirimli olmasını sağlamak amacıyla geliştirilen GO Card gelişmiş bir sadakat programı kartıdır. GO Card ile yapılacak akaryakıt ve otogaz harcamalarından puan kazanılır, kazanılan puanlar da yapılacak diğer harcamalarda indirim veya çeşitli harcamalara katılım fırsatı olarak geri döner.

Nasıl Üye Olunur?

GO Card kullanmaya başlamak isteyen tüketicilerin en yakın GO yakıt istasyonuna giderek GO Card başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulması sonrasında Müşteri Sadakat Programı’na katılım sağlanabilir ve hediyeler kazanılabilir.

Nasıl Puan Kazanılacak?

GO Card ile yapacağı alışverişlerden puan kazanmak isteyen tüketicilerin öncelikle kartını aktif hale getirmesi gerekmektedir. Kartın aktif hale gelmesi için satış görevlisinin bir kereye mahsus kartı pompaya okutması, daha sonra cep telefonu numarası ve doğum tarihinin cihaza girilmesi gerekmektedir. Kart bu sayede aktif hale gelecek ve anında yapılacak harcamalardan puan kazanılamya başlanacaktır.

Ne Kadar Puan Kazanılır?

GO Card ile yapılacak 1 litrelik harcamalara ithafen:

 • GO Eno 95 Oktan için 2 puan,
 • GO Eno EuroDiesel için 2 puan,
 • GO Diesel için 2 puan,
 • İpragaz Otogaz için 2 puan kazanılır.

Ne kadar puan kazandığını öğrenmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken alışveriş sırasında slip istemek ya da 444 86 48 çağrı merkezini aramaktır.

Puanların Kullanılması

Kazanılan GO Card puanlarının kullanılması için herhangi bir akaryakıt ya da otogaz alışverişinde okutulması yeterli olacaktır. Yakıt satış görevlisinin kartınız olduğunu bilmesi ve bunu pompaya okutması indirimin gerçekleşmesi için yeterli olacaktır.

yakit kart kampanyalari

OPET Kart

Türkiye’nin en büyük akaryakıt markalarından birisi olan OPET tarafından başlatılan sadakat programı kapsamında OPET Kart sahiplerinin hem çok daha kolay bir şekilde harcamasını yapması hem de yaptığı harcamalardan puan kazanması mümkündür.

Yaygın bir üye iş yeri ağına sahip olan OPET aracılığıyla yapılacak harcamalardan kazanılan puanların aynı OPET şubesinde kullanılması gerekmektedir. Kart ve puanların kullanımı hakkında detaylı bilgi için 444 67 38 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Akaryakıt Taşıt Tanıma Sistemi Nedir Nasıl Başvurulur konulu yazımızı okuyarak, kurumsa akaryakıt alımlarınızda sizlere avantaj sağlayacak bilgiler de edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu