fbpx
Dijital Para

Bitcoin Balonu Patladı mı (2021 de Ne Kadar Olur)

Bitcoin ‘in ilk etapta 10 bin dolarları görmesi sonrasında ise hızlı bir şekilde 20 bin doları test ettikten sonra yaşanan düşüşler devam etmiş, 2019 yılı ortalarında ise tekrar bir yükseliş göstererek kısa sürede 13500 dolar seviyelerini test etmiştir. Şu an itibariyle 8000 – 9000 bandında hareketlerine devam eden bitcoin, yatırımcılarına “Bitcoin Balonu Patladı” mı sorusunu sormasına neden olmuştur. Bu tartışma hemen hemen her kesim tarafından sıkı bir şekilde takip edilmekte olarak; Onlinekrediler.net olarak paranın ve yatırımın nabzını tuttuğumuz üzere; bu yazımızda da bitcoin şimdi ne olacak sorusunu soran okurlarımıza cevap vermeye çalışacağız. Yazımızda belirttiğimiz hususlar

Bitcoin Daha Düşer mi ?

Bitcoin her ne kadar çok önemli bir teknoloji olan Blockchain teknolojisinin amiral gemisi olsa da; maalesef bir emtia haline gelmiş durumda. Dolayısıyla her emtianın değer kaybı ve artışı yaşadığı üzere, aslında Bitcoin de tam olarak yaşanın da bu olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin daha düşer mi sorusunun cevabına bulmak için ise; geçmiş hareketlerine ve yine bunun yanı sıra uzun vadeli grafiğini incelemek gerekiyor. Grafiği şimdi sizlerle paylaşalım.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

btc düşecek mi
bitcoin daha ne kadar dusecek

Grafiğimizde gördüğümü üzere; Uzun vadeli grafikte bitcoinin bu fiyat düzeltmesinin aslında normal olduğunu görmekteyiz. Ancak grafikte dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da; Bitcoinin fiyat düzeltmesi yolunda halen bir miktar daha düşüş yaşayabileceği konusu. Grafik incelendiğinde 8 bin $ – 9 bin $ arası bir fiyata kadar bir gerileme söz konusu olabilir. Ya da bunun yerine bir miktar  daha bu seviyelerden devam ettikten sonra çıkışa geçebilir.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

bitcoin toparlar mi

Bitcoin fiyat iniş çıkış grafiğimizi biraz daha yakın plandan ele alırsak, durumda biraz daha farklı olabiliyor. Buna göre; 12 bin dolar bandından toparlama yapan BTC ‘nin tekrar tırmanışa geçmesi gerekiyor. Buna göre tekrar 15 bin dolar bandına doğru bir hareket muhtemel gibi görülüyor.

Bitcoin 2021 de Ne Kadar Olacak

Bu soruya net olarak bir cevap vermek mümkün değil. Grafikler incelendiğinde; uzun vadeli olarak Bitcoin ‘in önünü açık diyebiliriz ancak yine de temkinli olunmalıdır.

Paylaşımlarımız tamamen kendi fikirlerimizdir. Kripto Para piyasasında maalesef grafiklerin, analizlerin de öngörüsü bir yere kadardır. Dolayısıyla kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sizin adınıza en doğru karar; tarafınızca özgür bir şekilde verilecek karardır. Bol kazançlı borsalar diliyoruz…

Sitemiz üzerinden altcoinler arasında en önemlisi olan Ethereum Ne Zaman Yükselir konulu bölümümüzü de buradan ziyaret edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu