Çiftçilere Özel Denizbank Tarım Kredileri, Türleri ve Şartları

Günümüzde çoğu banka bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için kredi imkanı sunmaktadır. Kredilerin büyük bir kısmı da ülkemizin geçim kaynağının büyük bir kısmını oluşturan tarım alanında kullanılmaktadır. Ülkemizde birçok bankanın tarım alanında kullanmak için müşterilerine sunduğu krediler bulunmaktadır. Bu imkanı sağlayan bankaların biri de Denizbank’tır. Şimdi de sizlere Denizbank’ın sunmuş olduğu çiftçilere özel Denizbank tarım kredileri ve türleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Çiftçilere Özel Denizbank Tarım Kredileri ve Türleri

Denizbank Çiftçi Kredisi

Denizbank Tarım Kredisi Tipleri Nelerdir?

  • Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi
  • Arazi Alım Kredisi
  • Sera Yapımı ve Modernizasyon Kredisi
  • Meyve Tesis Kredisi
  • Damla Sulama Kredisi
  • Tadilat Modernizasyon Kredisi
  • Organik Ürün Kredisi

Denizbank Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir

Denizbank, yukarıda adı geçen kredileri kullanıcılarına sağlamaktadır. Peki bu kredilerin içerikleri ve şartları nelerdir? İnceleyelim.

Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi

Denizbank traktör ve tarımsal ekipman almak için çiftçilere nakit destek sağlamak için bu kredi imkanını sunmaktadır. Denizbank bu kredi ile beraber  KDV dahil fatura bedelinin %75 ine kadar kredi imkanı sunmaktadır. Fakat 2.el traktör alımında bu fiyat kasko bedeli üzerinden hesaplanmaktadır.

Arazi Alım Kredisi

Çiftçilerin yeni alacağı bir arazi için Denizbank bu krediyi müşterilerine sunmaktadır. Yeni alınacak olan arazinin değerinin azami yarısı olacak şekilde Denizbank kredi miktarını belirlemektedir.

Sera Yapımı ve Modernizasyon Kredisi

Denizbank bu kredisini sera yapım ve bakımı ile modernizasyonunun yapılması için müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Burada alabileceğiniz maksimum kredi faturada yazan miktarın %75’i kadardır.

Meyve Tesis Kredisi

Çiftçilerin meyve bahçesi yapımı veya onarımı sırasında ihtiyacı olan; ekipman, meyve fidesi, ilaç, gübre, çit vs. alımı ile bakım maliyetlerinin karşılanması nedeniyle Denizbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir Denizbank kredisidir. Diğer kredilerde olduğu gibi bu krediyi seçmeniz durumunda da alabileceğiniz maksimum kredi fatura değerinin %75i kadardır.

İlginizi Çekebilir :  Denizbank Sanal Kredi Kartı Oluşturma

Organik Ürün Kredisi

Organik Tarım Kanunu ile “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” esasları göz önünde blundurularak  tarımsal ürün ve/veya tarımsal girdi üretimi yapan üreticilere yönelik organik tarım üretimi yapmak isteyen ve gerekli koşulları sağladığını belgeleyebilen müşterilere  60 aya kadar uzatılabilen  vade imkanı ile sunulan Denizbank tarım kredilerinden biridir.

Etiketler:

data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="4" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git