fbpx
İhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

2021 Yılı En Hesaplı Tatil Kredisi Veren 8 Banka

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte tatil planları da yapılmaya başladı, fakat bazı sebeplerden dolayı bu yıl tatil yapmak için yeterinde tasarruf yapılamamış olabilir. İşte bu nedenle bankalar dönemsel bazda düzenlediği tatil kredisi kampanyaları kapsamında tatilcilerin dilediği tatili yapmasını ve 36 aya varan vade imkanıyla geri ödemesini mümkün hale getirmektedir. Dolayısıyla en hesaplı tatil kredisi veren 8 banka ve bu ürüne istinaden edinilmesi gereken diğer bilgilere değinilecektir.

Tatil Kredisi Ürününü Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Tatil kredisi kapsamında yararlanılabilecek bankaların isimlerine ve ilgili ürünlerine değinmeden önce bir açıklama yapmakta fayda var. Aşağıda sadece tatile özel kredi kampanyası düzenleyen bankalar yer almıyor, hali hazırda ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen bankalar da yer alıyor. Bunun nedeni bazı bankaların tatil özelinde kredi kampanyası düzenlese dahi diğer bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarından daha iyi bir teklifte bulunamaması. Kısacası aşağıda tatil harcamalarını en uygun şekilde kredilendirebilmek için başvurabileceğiniz bankalar ve bu bankaların ürünleri yer alıyor.

Tatil için Kredi Veren Bankalar

Her banka ferdi sigortalar kapsamında bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir ve bireysel ihtiyaç kredisinin tahsis edilebileceği konulardan birisi de tatildir. Tatil yapılacak olunsun ya da olunmasın ihtiyaç kredisi ürününe başvuru yapılabilir ve bankadan temin edilen para tatil harcamalarında kullanılabilir. Yani tatil için harcama yapılacak olması sadece tatil kredilerinin araştırılması anlamına gelmez, ihtiyaç kredileri de kullanılabilir. Aşağıda en uygun tatil kredisi teklifini veren bankalara değinilecektir, bu bankalar:

  • Vakıfbank ve Jollytur,
  • Halkbank,
  • Ziraat Bankası,
  • Garanti Bankası,
  • ING Bank,
  • Türkiye İş Bankası,
  • ICBC Turkey,

Fibabanka Tatil Kredisi

Tatil için yapılacak harcamalarını kredilendirmek isteyen tüketicilerin istifade edebileceği en düşük faiz oranı Fibabanka’ya aittir. % 1.49 faiz oranıyla 36 aya kadar Fibabanka 20 bin TL’ye kadar olan tüm ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen tüketicilerin en yakın Fibabanka şubelerine giderek nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah ile birlikte talepte bulunması gerekir.

Vakıfbank Tatil Kredisi

Vakıfbank ile Jollytur arasında imzalanan protokol sonrasında tatil harcamalarını Jollytur aracılığıyla yapmak isteyen tüketicilerin bu harcamalara istinaden kredi kullanabilmesi mümkün hale getirilmiştir. İlgili kredi ürünü 3 bin TL ile sınırlıdır ve 36 ay vadeye kadar % 0,99 oranında faiz ödemesi yapılması gerekir.

3000 TL’den daha yüksek limitli kredi ihtiyaçları için Vakıfbank’ın şubesine gidilmesi ve gelir belgesi ibraz edilmesi gerekir. 3 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için Jollytur acenteleri aracılığıyla gelir belgesi ibrazına gerek kalmadan da kredi tahsisi gerçekleştirilebilmektedir.

Jollytur aracılığıyla tatil yapmak istemeyen tüketiciler doğrudan Vakıfbank şubelerine gidip ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak 36 aya varan vade kullanabilir.

Halkbank Tatil Kredisi

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Halkbank’ta tatil için en uygun kredi faiz oranı teklifini yapan bankalar arasında yer almaktadır. % 0,99 faiz oranıyla tatil kredisi tahsis eden Halkbank, ilgili kredi ürününün 36 aya kadar vadelendirilmesini de mümkün kılmaktadır.

İlgili kredi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken en yakın Halkbank şubesine giderek kredi talebinde bulunmaktır.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi

Ziraat Bankası aracılığıyla tahsis edilen ihtiyaç kredisi ürünü % 0.99 faiz oranına sahiptir. Ziraat Kredi Paketi olarak da bilinen bu ürün kapsamında tatil harcamalarının da finanse edilmesi mümkündür. İlgili kredi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken en yakın Ziraat Bankası şubesine nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle başvuru yapmaktır.

Garanti Tatil Kredisi

En kısa süre içerisinde kredi tahsis eden bankalardan birisi olan Garanti Bankası aracılığıyla da % 1,57 faiz oranıyla tatil kredisi çekmek mümkündür. Herhangi bir Garanti Bankası şubesi aracılığıyla yapılabilen kredi başvurusu ihtiyaç kredisine istinaden yapılmalıdır ve bahar kredisi kampanyası kapsamında olmalıdır. Kampanya tarihleri dışında daha yüksek oranlarda faiz ödemesi yapılması gerekebilir.

ING Bank Tatil Kredisi

Kişiye özel faiz oranlarıyla tatil ihtiyaçlarını finanse eden bankalardan birisi de ING Bank’tır. Şube ya da internet sitesi aracılığıyla kredi başvurularını kabul edebilen ING Bank, kısa süre içerisinde yüklü miktarda kredi tedarik edilmesini mümkün kılabilmektedir.

ING Bank aracılığıyla kredi tahsis edecek tüketicilerin ne kadar faiz ödeyeceği kredi notuna bağlıdır, kredi notu en yüksek olan tüketiciler % 0.99 faiz oranıyla kredi tahsis edebilecekken kredi notu daha düşük olan tüketicilerin yararlanacağı faiz oranı daha yüksek olabilir.

İş Bankası Tatil Kredisi

Türkiye İş Bankası’nın düzenlediği ihtiyaç kredisi kapsamında % 1.05 faiz oranıyla kredi çekilmesi mümkündür. Kısa süre içerisinde tahsis edilebilen kredi kampanyalı bir üründür ve faiz oranı % 1.10 dan tahsis edilmektedir. Kampanya dönemi dışında kullanılan krediler için daha yüksek oranda faiz ödenmesi gerekebilir. Kredi tahsisi için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah ile birlikte en yakın İş Bankası şubesine gidilmesi gerekir.

en hesaplı tatil kredisi
en hesaplı tatil kredisi veren bankalar

ICBC Turkey Tatil Kredisi

ICBC Turkey aracılığıyla tatil kredisi çekmek isteyen tüketiciler % 1.05 faiz oranıyla bu isteğini yerine getirebilir. Kısa süre içerisinde tahsis edilen kredi için en yakın şubeye gidilmesi gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah ile yapılan kredi başvurusu kısa süre içerisinde yanıtlanacaktır.

Yaz Gelmeden Tatil Parası Nasıl Biriktirilir konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu