fbpx
Online KredilerZiraat Bankası

Ziraat Bankası Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL 60 Ay

Ülkemizin en sık kullanılan bankası Ziraat Bankası, kamu bankası olması ve öncelikli olarak sosyal fayda gözetmesi nedeniyle bazı gelişmeleri sistemine entegre etmemeyi tercih etse de internet ve mobil şube üzerinden yapılan online kredi başvurusu için gerekli sistem iyileştirmelerini geçtiğimiz yıl başarıyla yapmıştır.

Bu iyileştirmelerden sonra Ziraat Bankası’na da internet üzerinden kredi başvurusu yapılabilmesi mümkün hale gelmiştir. Yapılan kredi başvurularının tümü ön başvuru statüsünde değerlendirilmekte ve kredi tahsisi için şubeye gidilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası Online Kredi Özellikleri

Ziraat Bankası’na iletilen online kredi başvuruları 1 iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve sonuç tüketiciye kısa mesaj aracılığıyla iletilmektedir. Olumlu yanıt alan tüketicilerin gerekli belgelerle birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi tahsisini gerçekleştirmesi gerekir.

İhtiyaç kredisi ürününün 36 ay vadeyle kullanılması mümkündür. Tüketiciler kullanacakları kredi miktarı kadar teminat göstermek durumundadır. Kredi başvurusu internet sitesine ek olarak mobil şube, çağrı merkezi ve ATM’ler aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Kredi taksitlerinin devam ettiği süreç içerisinde hayat sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Online Kredi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi ürününe iletilen kredi başvurusu öncelikle kredi notuna ilişkin değerlendirmeye alınmaktadır. Dolayısıyla kredi başvurusu ileten tüketicilerin ilettiği kredi miktarına uygun düşecek şekilde yüksek bir kredi notuna sahip olması gerekir. Sağlanması gereken diğer şartlar şu şekildedir:

  • C. vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • En az 3 aydır SGK’lı olmak,
  • Toplam 12 ay SGK primi yatırmış olmak,
  • Düzenli bir gelir sahibi olmak.

Ziraat Bankası müşterisi olunsun ya da olunmasın kredi tahsisi için gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgahın ibraz edilmesi de şartlar arasındadır.

Ziraat Bankası Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin öncelikle ziraatbank.com web adresine giriş yapması gerekir. Sırasıyla Ürünler > Krediler > Tüketici Kredisi adımlarının takip edilmesi ve Hemen Başvur butonuna tıklanması halinde kişisel bilgilerin bankaya iletilmesi mümkün olur.

Ziraat Bankası 30 bin TL’lik Kredi Hesaplaması

Ziraat Bankası, kredi başvurusu yapan tüketicilerin kredi vadesi ya da miktar fark etmeksizin % 1,35 faiz oranıyla nakit ihtiyacını karşılamasına imkan vermektedir.

30 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 2771 TL, toplamda 33.252 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1518 TL, toplamda 36.448 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1106 TL, toplamda 39.829 TL,ödeme yapması gerekir.
  • 48 ay vade için her ay 903 TL, toplamda 43.391 TL,
  • 60 ay vade için her ay 785 TL, toplamda 47.129 TL,

Faiz ödemesine ek olarak kredi kullanmadan önce % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası primi gibi ödemelerin de yapılması gerekir. Talep edilmesi halinde hayat sigortası primi ve finansman tahsis ücretinin krediden karşılanması da talep edilebilmektedir.

ziraat online kredi
ziraat bankasi online kredi

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sorgulama

Ziraat Bankası’na internetten iletilen kredi başvuruları 1 iş günü içerisinde değerlendirilip sonuca bağlanmaktadır. İstisnai olarak uzayan kredi değerlendirme süreci hakkında bilgi edinebilmek isteyen tüketicilerin Ziraat Bankası çağrı merkezini araması gerekir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 75 Bin TL 150 Bin TL ile ilgili yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/ziraat-katilim-konut-kredisi-hesaplama-75-bin-tl-150-bin-tl/ ortalama 2 dk da okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu