fbpx
Online KredilerYapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası Online Kredi Başvurusu 10 Bin TL 36 Ay

Yapı Kredi, şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin 10 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla karşılayabilmesine imkan sağlamaktadır. Basit bir kaç başvuru prosedürünün yerine getirilmesi ve şartların sağlanıyor olması durumunda 30 dakika içerisinde acil nakit ihtiyacını karşılamak mümkün hale gelir.

36 ay vadeyle kullanılabilen krediden yararlanmak isteyen tüketicilerin hafta sonu, resmi veya idari tatiller de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat online kredi başvurusu iletmesi mümkündür.

Yapı Kredi Online İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi, neredeyse tüm kredileri için internetten başvuru yapılabilmesine imkan sağlıyor gibi görünse de şubeye gitmeden tahsis edilebilen tek kredisi 10 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılayan Dijitalden Bireysel İhtiyaç Kredisi ürünüdür.

 • Başvuru ileten tüketiciler en az 1000 TL, en fazla 10 bin TL kredi kullanabilir,
 • 10 bin TL ve üzeri için yapılan kredi başvurusu ön başvuru statüsünde değerlendirilmeye alınacak ve tahsis için şubeye gidilmesi gerekecektir.
 • 10 bin TL üzerindeki tutarlar için de kredi talebinde bulunulabilir,
 • Daha önceden ön onaylı kredi limiti belirlemek için gereken belgeleri şubeye ibraz etmiş tüketicilerin ön onay limiti kadar krediyi şubeye gitmeden tahsis etmesi mümkündür,
 • Kredi değerlendirmesi aynı gün içerisinde yapılır ve kısa mesaj aracılığıyla başvuru sahibine iletilir,
 • Başvuru sorgulaması Mobil ya da İnternet Şube menüsündeki Başvuru İzleme sekmesinden yapılabilir,
 • Kredi kullanan tüketicilere hayat sigortası yaptırılmaktadır,
 • Kredi için ara ödeme ya da erken kapama yapılması mümkündür.

Yapı Kredi 10 bin TL Online İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Yapı Kredi aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler, kredi notuna göre faiz oranından yararlanır. Bu kapsamda ortalama bir kredi notuna sahip tüketici %1,54 oranında faiz ödemesi yapacaktır ve aşağıdaki hesaplama da buna göre yapılmıştır.

10 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

 • 12 ay vade için her ay 1036 TL, toplamda 12.438 TL,
 • 24 ay vade için her ay 624 TL, toplamda 14.989 TL,
 • 36 ay vade için her ay 494 TL, toplamda 17.813 TL,
 • 48 ay vade düzenleme sonrasında kaldırılmış ve azami süre 36 ay olarak sınırlandırılmıştır.

Faiz ödemesine ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası prim ödemesi de yapılması gerekecektir. Söz konusu masraflar kredi tahsisinden hemen sonra banka tarafından otomatik olarak alınacaktır.

yapı kredi online kredi başvurusu
yapi kredi bankasi online kredi basvurusu

Yapı Kredi Online Kredi Başvurusu

Yapı Kredi müşterileri kredi başvurusu yapmak ve anında tahsis imkanından yararlanabilmek için mobil ya da internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra Krediler > Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu adımını takip etmelidir.

Yapı Kredi müşterisi olmayanlar ise yapikredi.com.tr web adresine giriş yaptıktan sonra Bireysel Bankacılık > Krediler > Bireysel İhtiyaç Kredisi > Hemen Başvur adımlarını takip etmelidir. Kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilerin hesap açılışını gerçekleştirmek üzere şubeye gitmesi gerekmektedir. Şubeye giden tüketicilerin gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgahı da beyan etmesi gerekir.

Başvurunuzu yaptıktan sonra Yapı Kredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Sorgulama konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/yapi-kredi-kredi-basvuru-sonucu-ogrenme-sorgulama-aninda/ okuyarak, kredinizin akıbeti hakkında bilgi alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu