fbpx
BankalarBlog

Tüm Borçlarımı Borç Transfer Kredisiyle Tek Bankaya Nasıl Toplarım

Tüm borçları tek bir banka çatısı altında toplama yani borç transferi kredisi ile, 2019 yılında borçlarınızı tek bir bankaya toplayabilirsiniz. Kredi borçlarının transferi olarak da bilinen borç toplama kredisi hakkında, sizlere detaylı bilgiler sunacağız. Borç transfer kredileri hakkında merak ettikleriniz için yazımızı okuyabilir ve bilgileri aldıktan sonra, borç transfer kredilerini alabilirsiniz. Şimdi dilerseniz bu konuyu detaylı bir şekilde ele alalım.

tum borclarimi borc transfer kredisiyle tek bankaya nasil toplarim
Borç Transferi Kredisi

Borçları Tek Bankada Toplamak Mantıklı mı?

Tüm kredi borcunu bir tek bankada toplamak isteyenler için, elbette çok güzel imkanlar veriliyor. Farklı bankalardan almış olduğunuz kredi kartları ve ihtiyaç kredileriniz biriktiyse aynı zamanda hem ödemesi hem takip etmesi zorlaştıysa sizde bu krediden faydalanabilir ve borçlarınızı tek bir bankada birleştirebilirsiniz. Her banka farklı tutumlar gösterebilir ve bu yüzden bizzat banka yetkilileriyle görüşmenizi ve durumunuzu izah etmenizi öneririz.

Tüm kredileri tek bankada birleştirme

Tüm kredileri bir tek bankada toplamak istediğiniz yani tek bir bankayla çalışmak istediğiniz durumu, banka tarafından değerlendirilmektedir. Yani sizlerin ne gibi amacı olduğunu öğrenmek isterler.  Hatta her bankanın tutumu farklı olacağından tercih edeceğiniz banka size parayı ödemek yerine, EFT yaparak bu kredileri kendileri tamamen kapatmak isteyecektir. Sizin bunu öngörüp önceden teklifte bulunmanız, bu krediyi gerçekten kredi borçlarınızı kapatmak niyetiyle aldığınızı gösterecektir.

İsterseniz banka yetkililerini ikna edebilmek için başvurusu esnasında kredi kullandırma kapama işlemini onlara devir edebileceğiniz, gerekli EFT talimatlarını verebileceğinizi belirtmenizde yarar vardır. Zaten size kredi çıkıyorsa o bankadan direk olarak gerekli EFT talimatını verip bütün bankalardaki borçlarınız ödeyebilme imkanınız olduğunu söylemek isteriz. Borç transfer kredisini borç transfer kredisi yapan özelliği is, elinize parayı almadan bankanın size ait tüm borçları kapatmasıdır. Yani zaten kredisi onaylanan herkes, bu imkanlardan yararlanabilir.

Başka bir yolundan bahsedecek olursak eğer, aylık kredi taksiti ödemelerinizin toplam tutarı belgelenebilir gelirinizin %50 sini geçmiyorsa, borç transferi yapmadan kredi çekerek borçlarınızı tek kaleme kadar düşürebilirsiniz. Ayrıca yeni ödeme planları oluşturabili ve bu sayede kredi ödemelerinizi aydan aya düzenli olarak ödeyebilirsiniz. Bu gibi imkanların olmasından dolayı, kredi borcundan dolayı yaşanan sorunlarda en aza indirgenmiştir.

Borç Transferi Kredileri

Borç transferi kredilerini aktif ederek, bireylerin borçlarını tek bir banka altında toplayan tüm bankaları araştırdık ve sizler için detaylı olarak yazımızda aktardık.

Bunlara değinecek olursak eğer,

  • Garanti bankası borç transferi,
  • Finansbank borç transferi,
  • Denizbank borç transferi,
  • TEB borç transferi,
  • Akbank borç transferi
  • İş Bankası borç transferi

Yukarıdaki bankaların çoğu bu kredi kolaylığını sunmaktadır. Yani neredeyse tüm bankaların, bu krediyi verdiklerini bir kez daha görüyoruz. 2019 yılında sizde borç transfer ve toplama kredi başvurusu yapabilir, tüm borçlarınızı tek bankada birleştirerek, hem faizlerden kurtulabilir hem de esnek ödeme planlarıyla ödeme yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Merhabalar Halil bey, evet tek bir kredide toplayabilirsiniz. Yazımız içeriğinde belirttiğimiz şekilde borç transfer kredisiyle tek bankada toplayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu